Hokeja likmes

Hokejs ir vēl viens no četriem (kopā ar futbolu, basketbolu un tenisu) populārākajiem sporta veidiem Latvijas likmju veicēju starpā. Kas ir hokeja totalizators, kā tas strādā? Iepazīsties ar visu, kas saistīts ar likmēm uz hokeju.

Pasaulē populārākā hokeja lÄ«ga ir Nacionālā hokeja lÄ«ga (NHL). NHL sastāv no 31 komandas, kuras bāzējas ASV vai Kanādā. Katra komanda regulārajā sezonā izspēlē 82 spēles- 41 mājās un 41 izbraukumā. LÄ«dzÄ«gi kā basketbolā, arÄ« hokejā lielais spēļu apjoms nodroÅ”ina vairākas iespējas atrast vērtÄ«gas likmes katru dienu. Bukmeikeru izliktie koeficienti bieži vien var bÅ«t ne tik precÄ«zi kā pie mazāka spēļu skaita, tādējādi sniedzot likmju licējiem plaÅ”as iespējas visas sezonas garumā.

hokeja likmes

hokeja likmes

Hokejs ir pazÄ«stams kā pasaulē ātrākā spēle un ir grÅ«ti atrast tādu sporta veidu, kurÅ” bÅ«tu ātrāks, fiziskāks un aizraujoŔāks par to, lÄ«dz ar to tas kalpo kā lielisks objekts likmju veikÅ”anai.

Hokejā ir tādi paÅ”i lÄ«gu un starptautisko sacensÄ«bu formāti kā, piemēram, futbolā, tāpēc arÄ« likmju piedāvājumi bieži vien ir ļoti lÄ«dzÄ«gi.

Ņemot vērā, ka spēles mērÄ·is ir gÅ«t vairāk vārtu kā pretiniekam, likmju veidi bÅ«tÄ«bā ir tādi paÅ”i kā futbolā- lÄ«gas vai kausa uzvarētāju, spēles uzvarētāju noteikÅ”ana, pirmais/nākamais vārtu guvējs, virs/zem (vārti) un tamlÄ«dzÄ«gi.

Līgas/turnīra uzvarētājs

Šāda likme nozÄ«mē to, ka tiek prognozēts kādu specifisku sacensÄ«bu uzvarētājs. Hokeja sezonas laikā Ŕādi turnÄ«ri ir vairāki.

Starptautiskajā lÄ«menÄ« katru gadu notiek pasaules čempionāts, liela uzmanÄ«ba tiek pievērsta Ziemas olimpisko spēļu hokeja turnÄ«ram, kurÅ” notiek reizi četros gados. Pārsvarā tiek piedāvātas iespējas likt likmes uz grupu un visa turnÄ«ra uzvarētājiem.

Klubu lÄ«menÄ« ir vairāki uzvarētāju veidi, uz kuriem var veikt prognozes. NHL katrā konferencē ir divi divÄ«ziju uzvarētāji, astoņas labākas komandas no katras konferences iekļūst izslēgÅ”anas spēlēs, kurās tiek noteiktas konfereču uzvarētājas, kas, savukārt, savā starpā cÄ«nās par prestižāko kausu profesionālajā hokejā- Stenlija kausu.

Regulārās sezonas laikā notiek arī cīņa par Prezidenta trofeju, kuru iegūst komanda, kura ieguvusi visvairāk punktu.

Citās svarīgākajās hokeja līgās- Kontinentālajā hokeja līgā(KHL), Zviedrijas hokeja līgā(SHL), Amerikas hokeja līgā(AHL) un citās formāts būtībā ir tāds pat kā NHL, līdz ar to iespējas veikt prognozes uz uzvarētājiem ir līdzīgas.

Spēles rezultāts (Pamatlaikā)

Šāda likme ir vienkārŔākā un populārākā, tomēr ar bÅ«tisku niansi. Likme ļauj prognozēt spēles uzvarētāju, taču ar noteikumu, ka uzvara tiek gÅ«ta pamatlaikā. Biežs jautājums iesācēju vidÅ« ir par to vai hokeja spēlē ir iespējams neizŔķirts. Lai gan tāda iespējamÄ«ba pastāv pārbaudes spēlēs, hokejā neizŔķirta rezultāta nav. Ja spēlē pēc 60 minÅ«tēm rezultāts ir neizŔķirts, spēles uzvarētājs tiek noteikts papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā. Liekot savu likmi uz neizŔķirtu tiek prognozēts neizŔķirts pamatlaikā.

Piemēram, ja spēlē pēc nospēlētiem trim periodiem ir neizŔķirts un izvēlētā komanda uzvar papildlaikā, likme tiek ieskaitÄ«ta kā zaudējums

Spēles rezultāts (ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus)

Likme saistÄ«ta ar visas spēles uzvarētāju, neņemot vērā to, vai uzvara gÅ«ta pamatlaikā vai papildlaikā/pēcspēles metienu sērijā. Šādas likmes uz hokeju ir droŔākas, tomēr koeficienti bÅ«s zemāki nekā uz uzvaru pamatlaikā.

Handikaps

Hokejā populārākais handikaps ir 1,5. +1.5 komandai, kas nav favorītu lomā. Lai likme būtu sekmīga, komanda nedrīkst zaudēt ar divu vai vairāk vārtu deficītu. Favorītiem būs -1.5 handikaps, kas nozīmē, ka, lai likme būtu sekmīga, komandai jāuzvar ar vismaz divu vārtu pārsvaru. Otrs izplatītākais handikaps ir 0.5, kas attiecīgi nozīmē, ka komanda ar +0.5 handikapu nedrīkt zaudēt ar vairāk kā vienu vārtu deficītu un komandai ar -0.5 handikapu jāuzvar ar vismaz vienu vārtu pārsvaru.

Virs/Zem(vārti)

Likme ļauj prognozēt spēlē gÅ«to vārtu skaitu- virs vai zem kāda noteikta cipara.IzplatÄ«tākās virs/zem likmes hokejā ir virs 5.5 un zem 5.5. Ā Piemēram, ja RÄ«gas ā€œDinamoā€ tiekas ar Sanktpēterburgas ā€œSKAā€, un tiek prognozēta vārtu pārpilnÄ«ba, teiksim 5:4, kas kopā ir deviņi vārti, likme tiks veikta uz virs 5.5 gÅ«tajiem vārtiem. Ā Tomēr, ja tiek uzskatÄ«ts, ka spēle nebÅ«s tik rezultatÄ«va, piemēram 3:2, likme tiks veikta uz zem 5.5 vārtiem.

Precīzs rezultāts

Ar Ŕīs likmes palÄ«dzÄ«bu iespējams prognozēt precÄ«zu rezultātu spēles noslēgumā vai precÄ«zu neizŔķirtu pamatlaikā. Piemēram, ā€œDinamoā€ pieveic ā€œSKAā€ ar 6:1, ā€œDinamoā€ zaudē papildlaikā ar 4:5, pamatlaikā komandas spēlē neizŔķirti ar 4:4 un tamlÄ«dzÄ«gi. Ņemot vērā rezultātu sarežģīto prognozējamÄ«bu, koeficienti uz Ŕādām likmēm parasti ir salÄ«dzinoÅ”i augsti.

Līgas/Turnīri

Starptautiskajā hokeja federācijā ir 74 dalībvalstis, hokejs profesionālā un amatieru līmenī tiek spēlēts vairākās pasaules daļās. Lai gan lielākoties hokejs ir izplatīts Ziemeļamerikā un Eiropā, tas tiek spēlēts arī dažviet Latīņamerikā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos. Kalendārā gada laikā tiek izspēlēti vairāki turnīri, tāpēc aplūkosim pazīstamākos.

Ziemas Olimpiskās spēles

Hokeja turnÄ«rs ir viens no spilgtākajiem notikumiem olimpiādē kopÅ” 1920.gada. Lai gan komandās esoÅ”ie spēlētāji spēlē respektablās un prestižās lÄ«gas, olimpiskā zelta iegÅ«Å”ana tiek uzskatÄ«ta par vienu no karjeras svarÄ«gākajiem sasniegumiem.

Pasaules čempionāts

Ja Olimpiskās spēles notiek reizi četros gadus, tad pasaules čempionāts tiek rīkots katru gadu un tajā piedalās 16 pasaulē spēcīgākās hokeja izlases, kurās bieži vien spēlē to lielākās zvaigznes.

Nacionālā hokeja līga(NHL)

Nacionālā hokeja lÄ«ga ir prestižākā hokeja lÄ«ga pasaulē. LÄ«gas spēles tiek aizvadÄ«tas Ziemeļamerikā un tajā spēlē 31 komanda no ASV un Kanādas. NHL ir sadalÄ«ts divās konferencēs- 16 komandas spēlē Austrumu konferencē, 15 Rietumu konferencē. Regulārā sezona tiek aizvadÄ«ta no oktobra lÄ«dz aprÄ«lim, kam seko izslēgÅ”anas spēles, kurās piedalās 16 regulārās sezonas labākās komandas. IzslēgÅ”anas spēlēs komandas cÄ«nās par vienu no prestižākajām trofejām profesionālajā hokejā- Stenlija kausu. LÄ«gā piedalās tādas zināmas komandas kā Monreālas ā€œCanadiensā€, Toronto ā€œMaple Leafsā€, Bostonas ā€œBruinsā€ un citas. LÄ«gas zināmākas zvaigznes ir Konors Makdeivids, Sidnijs Krosbijs, Aleksandrs Ovečkins un daudzi citi.

Kontinentālā hokeja līga(KHL)

Kontinentālā hokeja līga ir starptautiska hokeja līga, kura izveidota 2008.gadā un sastāv un 24 komandām no Austrumeiropas. Par spīti tās neilgajai eksistencei, līga jau kļuvusi par populārāko profesionālo hokeja līgu Eiropā un Āzijā. Radītās intereses un ienākumu ziņā KHL ierindojas otrajā vietā aiz NHL.

Zviedrijas hokeja līga(SHL)

Hokejs ir Zviedrijas labākais sporta veids gan popularitātes, gan nacionālo sasniegumu ziņā. Zviedrijas hokeja izlase vairākas reizes uzvarējusi pasaules čempionātos, 1994. un 2006. gadā ieguvusi Olimpisko zeltu. Zviedrijas hokeja lÄ«ga ir spēcÄ«gākā Rietumeiropā un sastāv no 14 komandām, kuras cÄ«nās par ā€œLe Matā€ kausu.

Amerikas hokeja līga(AHL)

AHL ir Ziemeļamerikas otrā spēcÄ«gākā lÄ«ga un tajā spēlē NHL fārmklubi. AHL ir tieÅ”i tāds pats formāts kā NHL. 30 komadas ir sadalÄ«tas divās konferencēs, tās aizvada 76 regulārās sezonas spēles, 16 komandas izslēgÅ”anas spēlēs cÄ«nās par Kaldera kausu.

NCAA hokeja čempionāts

Nacionālā koledžu sporta asociācija ir ASV koledžu sistēma un koledžu sports ASV ir ļoti populārs. Dažādi notikumi piesaista lielas auditorijas un augstus televīzijas pārraižu reitingus, fani ar aizrautību vēro jaunās sporta zvaignzes darbībā.

Koeficientu skaidrojums(Betting Odds Explained)

Visām sporta veidu likmēm ir viens fundamentāls likums: koeficienti vienmēr ir atslēga. Sporta likmju koeficienti vienmēr nosaka, kāds bÅ«s veiktās prognozēs laimests un, protams, Å”is noteikums attiecas arÄ« uz hokeju. Eiropā koeficienti pārsvarā tiek atspoguļoti decimālajā sistēmā.

Varbūtības likumi.

Koeficienti faktiski reprezentē kāda noteikta iznākuma varbūtību. Piemēram, ja ASV iespējas pasaules čempionātā uzvarēt Krieviju atspoguļotas ar koeficientu 2,50- ko tas nozīmē varbūtības kontekstā?

Likmju koeficienti atspoguļo kāda noteikta iznākuma iespējamÄ«bu jeb netieÅ”o varbÅ«tÄ«bu. Tātad, ja koeficients uz ASV uzvaru ir 2,5 , koeficients attēlo bukmeikeru domas par ASV iespējām uzvarēt spēli.

Kā strādā koeficienti?

Lai noskaidrotu procentuālās iespējas, ka ASV ar koeficientu 2,5 uzvarēs spēli, nepiecieÅ”ams pielietot vienkārÅ”u formulu. Å ajā gadÄ«jumā ASV iespējas uzvarēt Krieviju ir 1:2,5 jeb 40%

NetieŔās varbÅ«tÄ«bas izpraÅ”ana, kas izteikta koeficientos, ir svarÄ«ga veiksmÄ«gai likmju veikÅ”anai. IepriekÅ” minētajā gadÄ«jumā mēs redzam, ka ASV iespējas uzvarēt Krieviju ir tikai 40%. Tas, vai likmes veikÅ”ana ir riska vērta, atkarÄ«gs no paÅ”a spēlētāja. Šāds risks ieteicams tikai tad, ja tas tiek pamatots ar noteiktiem argumentiem. Piemēram, pretinieku komandai ir savainoti spēlētāji, vai citi iemesli, kas var ietekmēt tās iespējas uzvarēt.

10 eiro likme uz 2,5 koeficientu sniedz 25 eiro laimestu, kas nozīmē, ka papildus iegūti 15 eiro. Pieklājīgs ieguvums riskantai likmei.

Hokeja likmju veikÅ”ana- handikaps vai uzvarētāja prognozÄ“Å”ana?

Likmju veikÅ”ana uz handikapiem nav tik populāra kā tieÅ”a uzvarētāja prognozÄ“Å”ana. Viens no iemesliem ir tāds, ka, veicot prognozes ar Ŕādu likmes palÄ«dzÄ«bu, ir sarežģītāk gÅ«t panākumus. Koeficienti uz komandas uzvaru palÄ«dz labāk noteikt komandas potenciālu, nekā uz noteiktu rezultāta starpÄ«bu, it Ä«paÅ”i hokejā, kur ir liels nejauŔību risks.

Tomēr gadÄ«jumos, kuros koeficients uz favorÄ«tu ir 1,50 vai zemāks, likmju veikÅ”ana uz handikapu var bÅ«t intriģējoŔāka. Ā Protams, pastāv iespēja arÄ« kombinēt likmes. Piemēram, var prognozēt favorÄ«ta uzvaru, taču papildus tam izmantot iespēju veikt likmi uz handikapu +1,5 spēles potenciālajam pastarÄ«tim. Tas nozÄ«mē, ka favorÄ«tam ir jāuzvar ar vienu vārtu pārsvaru, lai abas likmes bÅ«tu sekmÄ«gas.

Vārtsargi

Komandu pirmie vārtsargi bieži vien tiek atpÅ«tināti, it Ä«paÅ”i, ja komandai ir vairāku uzvaru sērija. Protams, nevar pārspÄ«lēt vārtsargu nozÄ«mi hokejā, tomēr reizēm atŔķirÄ«bas meistarÄ«bā satrp komandas pirmo un otro vārsargu ir bÅ«tiskas. Tāpēc, pirms veikt hokeja likmes, ir svarÄ«gi noskaidrot, kurÅ” stāsies vārtos konkrētajā spēlē.

Daudzi gan uzskata, ka vārtsargs hokejā ir atslēgas figÅ«ra. Par spÄ«ti salÄ«dzinoÅ”i droÅ”ajam ekipējumam un nelielajiem vārtiem, vārsargam tik un tā spēles laikā vairākas reizes jāatvaira ripa, kura lido ar vairāk kā 160 kilometrus stundā lielu ātrumu.

Hokeja likmju veikŔana- vairākums un mazākums

Vairākums NHL un citās lÄ«gās ir ļoti svarÄ«ga spēles sastāvdaļa. Vairākums hokejā ir situācija, kad pretinieku komandas spēlētājs saņem sodu par noteikumu pārkāpÅ”anu, tādējādi, ļaujot otrai koamndai divas minÅ«tes izmantot viena laukuma spēlētāja pārsvaru. Soda laiki un noradÄ«tos spēlētāju skaits var bÅ«t mainÄ«gs.

Varākumu izmantoÅ”ana un mazākumu izturÄ“Å”ana ir svarÄ«gs elements uzvaru gÅ«Å”anā, tāpēc ir svarÄ«gi sekot lÄ«dzi Ŕādai statistikai, kas atvieglos prognozÄ“Å”anu un likmju veikÅ”anu sezonas laikā.

Kopējais vārtu skaits

Likmju veikÅ”ana uz kopējo gÅ«to vārtu skaitu hokejā ir ļoti populārs likmes veids. Pārsvarā kopējais gÅ«to vārtu skaits hokeja spēlē svārstās starp pieciem un septiņiem vārtiem.

Kā uzvarēt, veicot likmes uz kopējo vārtu skaitu? BÅ«tiskākā kļūda ir pārāk lielas uzmanÄ«bas pievērÅ”ana komandas vidējajam gÅ«to vārtu skaitam spēlē. Bieži vien vidējie rādÄ«tāji nesniedz pilnÄ«gu skatu uz kopējo situāciju. Piemēram, vidējais gÅ«to vārtu skaits pēdējās 20 spēlēs ar RÄ«gas ā€œDinamoā€ dalÄ«bu ir pieci. Bet ja nu divās no tām tiek gÅ«ti tikai divi vārti? Vidējais rādÄ«tājs bÅ«s nepilnÄ«gs tikai Å”o divu spēļu dēļ.

Tāpēc bÅ«tiskāk ir pievērst uzmanÄ«bu tam, cik bieži komandas ir bijuÅ”as virs vai zem noteikta vārtu skaita. Ā Piemēram, ja ā€œDinamoā€ spēlei piedāvātais kopējo gÅ«to vārtu skaits ir 5,5 , ir vērts aplÅ«kot, cik bieži pēdējās spēles komanda ir bijusi virs vai zem noteiktā skaita. Tāpēc, ja ir novērojama kāda noteikta tendence, likmes veikÅ”ana viennozÄ«mÄ«gi ir apsverama.

Svarīgi uzmanību pievērst arī abu komandu pēdējām savstarpējām spēlēm, kas var dot ieskatu spēles rezultativitātes potenciālam.

Visbeidzot, ir vērts arÄ« aplÅ«kot, kā komandas spēlē mājās un izbraukumā, jo gadās, ka starp Ŕīm spēlēm ir bÅ«tiskas atŔķirÄ«bas.

Hokeja vērtības likmes

Ilgtermiņa sekmju atslēga visu sporta veidu likmju veikÅ”anā ir vērtÄ«bas likmju izvēlÄ“Å”anās. Ja, piemēram, salÄ«dzina basketbolu un hokeju, sporta veidu bÅ«tiskākā lÄ«dzÄ«ba ir lielais spēļu skaits. Pastāv iespēja, ka, pateicoties, lielajam spēļu skaitam, komandas, kuras tiek uzskatÄ«tas par favorÄ«tēm, sezonas laikā zaudē aptuveni treÅ”daļu spēļu no kopējā skaita. TieÅ”i tāpēc hokejā, tāpat kā basketbolā, visbiežāk likmes tiek veiktas uz spēles uzvarētāju.

Piemēram, 2014./15. Gada NHL sezonā Čikāgas ā€œBlackhawksā€ finālsērijā ar 4-2 pieveica Tampabejas ā€œLightningā€ un ieguva Stenlija kausu. Regulārajā sezonā Čikāga ieguva 48 uzvaras un 34 zaudējumus, kamēr Tampabeja bija nedaudz veiksmÄ«gāka, iegÅ«stot 50 uzvaras un 32 zaudējumus. Tas nozÄ«mē, ka ā€œBlackhawksā€ iespējas uzvarēt bija 58,5%, taču ā€œLightningā€ 60%.

Šāds varbÅ«tÄ«bas lÄ«menis nozÄ«mē, ka konstanti prognozējot Å”o komandu uzvaras, visticamāk likmes biežāk sekmēsies, tomēr pretinieku komandām ir daudz iespēju Ŕādas favorÄ«tkomandas pārsteigt. Labas pamatzināŔanas un bukmeikeru ieteikumi var palÄ«dzēt prognozēt favorÄ«tkomandu zaudējumus, kas savukārt ļauj iegÅ«t lielu laimestu.

Liela daļa hokeja spēļu ir ļoti spraigas un lÄ«dzÄ«gas, abām komandām gÅ«stot vārtus vismaz divreiz. TieÅ”i tāpēc likmju veikÅ”ana uz virs/zem, handikapiem un precÄ«zu rezultātu hokejā ir krietni vieglāka nekā futbolā, tādējādi piedāvājot arÄ« lielisku likmju vērtÄ«bu.

Stratēģija

Cilvēka dabā ir bÅ«t impulsÄ«vam, lÄ«dz ar to lielākajā daļā gadÄ«jumu likmes tiek veiktas, balstoties uz sajÅ«tām. Likmju veicēji, kuri veltÄ«juÅ”i laiku stratēģiju izstrādei, Ā ilgtermiņā ir veiksmÄ«gāki par tiem, kuri to dara sajÅ«tu vadÄ«ti.

Kā jau jebkura sporta veidu likmju veikÅ”anā, arÄ« hokejā stratēģijas esamÄ«ba ir bÅ«tiska panākumu atslēga. Likmju veikÅ”anas stratēģijas vai sistēmas sarežītÄ«ba atkarÄ«ga no cilvēka paÅ”a, tomēr jo vairāk izvēlētais sporta veids tiek pētÄ«ts, jo precÄ«zākas veiktās likmes bÅ«s, kas arÄ« atspoguļosies ienākumos. PlaŔāks materiāls par stratēģiju meklējams Å”eit.

Sekmes mājās/izbraukumā

Hokejā dažas komandas ir spēcīgākas mājās, pateicoties faniem, tie gandrīz kļūst par septīto spēlētāju. Komanda ar spēcīgu sniegumu mājās un skaļu fanu pulku var būt gana grūti pārspējama.

ā€œSlēptā vērtÄ«baā€ koeficientos

Tas, ka bukmeikeri izvirza kādu komandu favorÄ«tu pozÄ«cijā automātiski nenozÄ«mē, ka tiem ir pilnÄ«ga taisnÄ«ba. Jebkurā komandu sporta veidā bukmeikeri kā favorÄ«tus liek komandas, kuras spēlē mājās, ja vien pretinieki nav krietni spēcÄ«gāki. Šāds noteikums attiecas arÄ« uz hokeju, lai arÄ« mājinieki savas priekÅ”rocÄ«bas izmanto krietni nestabilāk, kā piemēram, futbolā.

Ir iespējami vairāki faktori, kas mēdz spēlēt par labu viesiem. Savstarpējo spēļu statistika, mājinieku forma, savainojumi, tas viss var nākt par labu viesu komandai, padarot likmi uz viesu komandu vērtīgu.

PētÄ«Å”ana un cita veida informācijas ievākÅ”ana, konsultÄ“Å”anās ļauj iemācÄ«ties ievērot likmju slēpto vērtÄ«bu, attiecÄ«gi veicot savas prognozes uz tām.