Basketbola likmes

Basketbols ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē kā no skatīšanās un fanošanas viedokļa, tā arī veikto likmju ziņā. Latvijā basketbola likmes ir daļa no popularitātes “lielā četrinieka”, kas katrs veido 20-25% no likmju apjoma. Šajā četriniekā ietilpst hokejs, basketbols, futbols un teniss. Šajā rakstā apskatīsim svarīgāko informāciju par to kā veikt likmes uz basketbolu.

  Likmes uz basketbolu

  Basketbola likmes - Cilvēks ar bumbu rokās

  Basketbola likmes

  Kā jau vienam no populārākajiem sporta veidiem pienākas, arī uz basketbolu bukmeikeri piedāvā plašu likmju kļāstu. Tas nozīmē lielākas iespējas meklēt likmes ar vērtību. Populārākā līga, uz kuru veikt basketbola likmes ir NBA. Pateicoties 30 komandu dalībai un 82 regulārās sezonas spēlēm katrai no tām, šajā līgā visas tās sezonas garumā būs iespējams atrast daudz notikumu un likmju veikšanas iespēju. Lasi mūsu 10 soļu pamācību NBA likmju veikšanā šeit.

  Taču NBA nav vienīgā līga, kas pieejama likmju veikšanai. Latvijas labākie totalizatori piedāvā arī likmju veikšanu uz Eirolīgu, Latvijas basketbola līgu (LBL), Spānijas, Krievijas, Turcijas un neskaitāmām citām līgām un turnīriem. Lielai daļai spēļu piedāvājuma atradīsiet arī Live likmes, kas, ņemot vērā basketbola dinamiku, nodrošinās daudz pavērsienu, kurus izmantot.

  Likmes uz basketbola spēles uzvarētāju

  Populārākais un klasiskākais likmju veids – spēles uzvarētājs (match winner). Šis ir tā saucamais two way jeb divu iespēju iznākums, kurš parasti tiek apzīmēts ar izvēlēm 1 un 2. 1 parasti ir mājinieku komanda (jeb nominālie mājinieki turnīrā vai neitrālā laukumā) un 2 viesi. Likmju veicējs izvēles uzvarētāju un tam piemēroto likmes koeficientu. Spēlei nav iespējams neizšķirta iznākums t.i., spēlei noslēdzoties neizšķirti, likmes rezultāta noteikšanai tiek ņemts vērā rezultāts papildlaikā(os).

  Likmes uz basketbola handikapiem

  Otrs populārākais likmju veids basketbolā ir handikaps. Bukmeikeru lapās handikapus ataino sekojoši:

  NBA: New York Knicks -5.5 pret San Antonio Spurs +5.5.

  Piemērotie handikapu nozīmē, ka, lai par uzvarējuši uzskatītu likmi uz Knicks, šai komandai ir jāuzvar ar vairāk kā 5.5 punktu pārsvari. Kāpēc .5 – lai tiktu izslēgta neizšķirta iespēja. Tātad Ņujorkas Knicks jāgūst uzvara ar 6 vai vairāk punktu starpību. Tikmēr prognoze uz Spurs kā šīs cīņas nefavorītu būs uzvarējusi gadījumā, ja Spurs zaudēs ar 5 vai mazāk punktu starpību, vai, protams, arī Spurs uzvaras gadījumā.

  Likmes uz komandām, kas nav favorīti

  Bukmeikeri savu klientu vidū bieži novēro stratēģiju veikt likmes uz favorītiem. Tādā veidā likmju veicēji biežāk gūst laimestu, taču, protams, šo laimestu koeficienti ir mazāki. Dabiski, ka bukmeikeri šo informāciju cenšas izmantot savā labā un koriģē handikapa līnijas par slikti likmēm uz favorītiem. Apskatīsim statistiku.

  Pēdējo 10 NBA sezonu laikā komandas, kas spēlējušas viesos un novērtētas ar handikapu +12 vai lielāku, faktiski ir uzrādījušas labāku rezultātu 53% spēļu. Jā, šī starpība nav tik liela, lai padarītu jūs par miljonāriem uzreiz, taču dažreiz šāda fakta apzināšanās var palīdzēt gūt apstiprinājumu likmei, kur, iespējams, jau tāpat redzat vērtību. Pietiekami bieži, komandas, kuru izredzes tiek vērtētas kā niecīgas, faktiski būs nedaudz tuvāk uzvarai kā to ataino handikapa līnija.

  Basketbola likmes uz populārākajām komandām

  Līdzīgi kā situācijā ar favorītiem arī populārākās komandas bieži vien saņemt neproporcionālu likmju apjomu uz sevi. Ar populārākajām komandām mēs varam saprast vairākas lietas. Pirmkārt, protams, tie ir lielākie vārdi katrā līgā – Warriors, Lakers, Real, Barcelona, CSKA vai VEF un Ventspils. Bukmeikeri zin, ka grandi lielai daļai likmju veicēju šķitīs pievilcīgi un līdz ar to koeficienti un handikapu līnijas uz šīm komandām tiek devalvētas.

  Tāpat par “populārāko” komandu kādam no bukmeikeriem var kļūt tā nacionālā izlase, kurā tirgū šīs kantoris strādā. Piemēram, Latvijas gadījumā jebkuram bukmeikeram ir skaidrs, ka Eiropas čempionātā basketbola vidējs Latvijas fans diez vai veiks likmi pret Latvijas izlasi. Līdz ar to koeficients uz Latviju tiek pazemināts, jo likmes “jau ienāks tāpat”. Tas nozīmē tikai to, ka koeficienti uz pretinieku, iespējams, ir neadekvāti augsti.

  Likmes uz “Virs/Zem” kopējo punktu skaitu

  Trešais populārākais likmju veids basketbolā. Šis likmes veids tiek piedāvāts ar izvēles iespējām “Virs” (noteiktās punktu līnijas) vai “Zem”. Līnija tiek atainota puspunkta formāta – piemēram, 190.5, lai izslēgtu “neizšķirta” iespēju. Likmes uz “Virs” būs laimējušas, ja abas komandas kopā spēlē (ieskaitot papildlaiku) gūs 191 vai vairāk punktus. Likmes uz “Zem” būs laimējušas, ja abas komandas gūs 190 vai mazāk punktus.

  Atkarībā no līgas un turnīra, vidējais spēlē gūto punktu skaits vai ievērojami atšķirties. NBA šīs līnijas ir vidēji ap 190-230 punktiem, bet Eiropā un koledžu basketbolā krietni zemāk.

  Kā saprast vai kādai no kopējo punktu līnijām ir vērtībā? Pirmkārt, iesakām nepievērst lielu vērību komandas īstermiņa vidējiem rezultātiem, bet pievērst uzmanību atgadījumu skaitam. Piemēram, New York Knicks pēdējās 10 spēlēs uzrādījuši vidējo punktu skaitu 195. Taču, iespējams, kāda no šīm spēlēm ir bijusi ar diviem papildlaikiem un tajā kopā samesti 245 punkti. Tas var būtiski ietekmēt vidējā rezultāta rādītāju. Daudz labāks rādītājs ir atgadījumu skaits, kurā iznākums uz spēli ir bijis Virs vai Zem.

  Kopējo punktu likmju kontekstā, iespējams, vēl būtiskāk ir pievērst uzmanību tam cik rezultatīvi abas komandas ir savstarpēji spēlējušas iepriekš. Tas parasti sniedz labu indikāciju par to, kāda rakstura spēle ir gaidāma. Tāpat kā faktors ir jāņem vērā arī katras komandas spēles stils mājas un izbraukumā. Bieži vien šie spēles stili ievērojami atšķiras. Tāpat būtisks faktors ir arī spēles laiks turnīrā. Ja komanda ir aizvadījusi garu izbraukumu un ir fiziski nogurusi, tā var izvēlēties censties pretiniekiem uzspiest lēnāku spēles stilu un līdz ar to mazāku iespējamo rezultativitāti.

  Par autoru LinkedinInstagramTwitter
  Juris Bergmanis totalizators.com autors
  Juris Bergmanis

  Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.