Kristaps Porziņģis

Kristaps Porziņģis uzauga sportiskā ģimenē – abi viņa brāļi un vecāki arī spēlēja basketbolu. Par spīti finansiālām grūtībām, Porziņģa vecāki spēja izaudzināt trīs bērnus un palīdzēja attīstīt viņu talantus. Kristapa tētis un brāļi pirmo basketbola laukumu uzbūvējuši viņu mājas pagalmā, izmantojot vecus, apdegušus dēļus, kurus atraduši fabrikas „Lauma” pamestajā basketbola laukumā. Vecākais brālis Jānis, kurš arī profesionāli nodarbojās ar basketbolu, bija viņa mīļākais basketbolists un paraugs.

Pirmais Porziņģa treneris bija Edvīns Sprūde, kas bija arī viņa mammas treneris. Viņš sāka trenēties spēlēt basketbolu Liepājas sporta skolā. Pašam sportistam spilgtākais bērnības moments bijusi uzvara jauniešu turnīrā Polijā, par ko viņš balvā saņēma divriteni. Tad jaunajam basketbolistam bija 11 gadi.

Porziņģis mācījās Liepājas 1. ģimnāzijā, taču pēc pamatskolas pabeigšanas viņš pārvācās uz Sevilju, Spāniju. Jau 17 gadu vecumā viņš debitēja Seviljas „Cajasol” kluba sastāvā.

Kristaps Porzingis foto

Interesanti fakti:

 • Augums: 221 cm
 • Svars: 109 kg
 • Iesauka: KP6
 • Klubi:
  • 2012. g. – 2015. g. Seviljas „Cajasol”
  • 2015. g. – 2019. g. Ņujorkas „Knicks”
  • 2019. g. – 2022. g. Dalasas “Mavericks”
  • 2022. g. – pašlaik: Vašingtonas “Wizards”
 • Numurs: 6
 • Sasniegumi: Uzvara Skills Challenge konkursā; NBA simboliskā debitantu pirmā izlase; ULEB Eiropas kausa sezonas uzlecošā zvaizgne (2015. gadā)

Karjera

No 2012. līdz 2015. gadam Porziņģis spēlēja Seviljas „Cajasol”. Tajā spēlējot, 2015. gadā ticis atzīts par sezonas uzlecošo zvaigzni. Pirmo reizi NBA draftam Porziņģis pieteicās 2014. gadā, bet pēcāk savu pieteikumu atcēla. Viņš vēlreiz pieteicās draftam nākamā gada aprīlī. Porziņģi draftēja Ņujorkas „Knicks”, piešķirot viņam ceturto numuru. Tā viņš kļuva par visaugstāk draftēto sportistu starp visiem Baltijas valstu basketbolistiem.

2015 – 2016. gada sezonā debitēja Ņujorkas „Knicks” sākumsastāvā. Viņš jau pirmajā spēlē izcēlās ar rezultatīvu sniegumu – tajā guva 16 punktus un izcīnīja 5 atlēkušās bumbas.
Jau savā ceturtajā spēlē guva „double double”, kas bija pirmais NBA karjerā. Spēlē pret Šarlotas „Hornets” ieguva 29 punktus.
Austrumu konferencē viņu trīs reizes atzina kā labāko debitantu.

2016. gada NBA „All Star” spēles starta piecinieku balsojumā ieguvis vairāk nekā 473,5 tūkstošus balsu. Piedalījās „All Star” uzlecošo zvaigžņu spēlē, kurā guva 30 punktus.

2017. gada martā sasniedzis jaunu rekordu – viņš kļuva par pirmo spēlētāju NBA vēsturē, kurš debijas sezonā ieguvis vairāk par 1000 punktiem, savācis vairāk nekā 500 atlēkušās bumbas, bloķējis aptuveni 100 pretinieku metienus un iemetis 75 trīspunktu metienus. Sezonas beigās Porziņģi iekļāva sezonas debitantu simboliskajā pirmajā izlasē.

Porziņģis pirms 2016. – 2017. gada sezonas sākuma parakstīja līgumu ar sporta preču zīmolu „Adidas”, kas paredz, ka sportistam tiks izmaksāti no trīs līdz sešiem miljoniem dolāru gadā par produkcijas reklāmu. Tas ir līdz šim lielākais darījums, kāds ticis noslēgts ar kādu no Eiropas basketbolistiem. 2016. gada nogalē par viņu tika izdota grāmata ar nosaukumu „Brālis”, kuras autori ir basketbolista brālis Jānis Porziņģis un sporta žurnālists Armands Puče.

2016. gada 16. novembrī Porziņģis guva jaunu rekordu Latvijas basketbolistu vidū, paaugstinot savu rezultativitāti līdz 35 punktiem. Šajā pašā gadā Porziņģis tika nosaukts par 2016. gada Latvijas labāko sportistu, kā arī viņš ieguva 1. vietu „Sporta Avīzes” ekspertu aptaujā, savukārt „New York Post” viņu nosauca par gada labāko sportistu Ņujorkas augstākā līmeņa sporta klubu pārstāvju vidū. Gada beigās Porziņģis saņēma Latvijas Gada balvu sportā kā labākais sportists.

Arī 2017. gadā viņš piedalījās „All Star” spēlē, kurā guvis 24 punktus, un ieguvis 1. vietu meistarības konkursā. Kopš šī gada ir arī Latvijas basketbola izlases spēlētājs.

Privātā Dzīve

Kristaps Porziņģis dzīvo Ņujorkā, ASV kopā ar savu brāli Jāni Porziņģi.

Savu attiecību statusu sportists plašākai publikai neatklāj, vienīgi piemin, ka viņa ideālo partneri raksturo skaistums, gudrība un laba humora izjūta.

Porziņģis vislabprātāk laiku pavada savā dzimtenē Liepājā. Apciemojot Latviju, viņš vienmēr apmeklē Liepājas pludmali, lai uzlādētu emocijas un atpūstos ar saviem tuviniekiem.

Par Kristapu arī ir izdota dziesma, kuru izpilda populārs Latviešu duo – Transleiteris.

Līdzīgi jaunumi

Abonē Totalizators.com jaunumus un akcijas
Jūsu e-pasta adrese saglabāsies drošā vietā un tiks izmantota tikai jaunu bonusu un jaunumu paziņošanai.