Sākums
Blogs
Māris Štrombergs
Autors:

Māris Štrombergs

Māris Štrombergs sācis nodarboties ar BMX sportu vecāku dēļ. 1993. gadā, kad Štrombergam bija 6 gadi, vecāki aizveduši dēlu uz trasi, jo bija ievērojuši viņa interesi par riteņbraukšanu. Sākotnēji viņš nospriedis, ka BMX nav viņam piemērots sporta veids, taču pēc laika atsācis treniņus. 12 gadu vecumā Štrombergs pārtrauca treniņus, kādu laiku trenējās basketbolā, taču pēc laika atgriezās pie BMX.

Interesanti fakti par Māri Štrombergu

Maris Strombergs bmx latvijas izlase

Dzimis: 1987. gada 10. martā Valmierā, Latvijā

Augums: 186 cm

Svars: 90 kg

Tautība: Latvietis

Olimpisko spēļu sasniegumi: 7 Zelta, 1 Bronzas un 1 Sudraba medaļa

Pirmsākumi

Viņa pirmie lielie panākumi pienāca pēc trīs gadu treniņiem – Štrombergs kļuva par Pasaules čempionu deviņgadīgo zēnu grupā. Viņš ieguva Pasaules jaunatnes izaicinājuma (World Challenge) uzvarētāja titulu. Sportista pirmais treneris bija Raimonds Ciesnieks. Vēlāk viņu nomainīja Ivo Lakučs. Štrombergs trenējās BMX klubā „Tālava”. Pēc vidusskolas pabeigšanas viņš iestājās Vidzemes augstskolā, lai studētu sabiedriskās attiecības, taču studijas pameta, jo nespēja apvienot ar sportista karjeru.

Karjeras nozīmīgākie notikumi

2001. gadā Štrombergs uzvarēja Eiropas jaunatnes izaicinājuma čempionātā B14 klasē. Trīs gadus vēlāk viņš kļuva par Eiropas čempionāta trešās vietas ieguvēju, pēc gada viņš guva trešo vietu arī Pasaules junioru čempionātā. 2007. gadā viņš guva jau 2. vietu Eiropas čempionātā. 2008. gads sportistam ir bijis ļoti veiksmīgs gads. Vispirms viņš uzvarēja Latvijas II Olimpiādē, un tad Pasaules un Eiropas čempionātā. Tāpat 2008. gadā viņš kļuva par pirmo Olimpisko čempionu BMX sportā Vasaras Olimpiskajās spēlēs Pekinā, Ķīnā. Šī uzvara bija labākais Latvijas sportistu sniegums šajās Olimpiskajās spēlēs. Visas trīs sportista uzvaras šajā gadā bija nozīmīgs sasniegums Latvijas sportā kopumā, jo vēl nevienam citam sportistam nav izdevies iegūt visus šos titulus vienas sezonas laikā. Jau gadu vēlāk Štrombergs kopā ar Kristapu Konradu piedalījās ASV lielākajās BMX sacensībās – Amerikas Riteņbraukšanas asociācijas un Nacionālās riteņbraukšanas līgas sacensību seriālos. Viņš pārstāvēja ASV riteņu ražotāju Free Agent, kas ir viena no nozīmīgākajām un profesionālākajām šīs industrijas firmām. 2009. gads iezīmēja vēl dažas nozīmīgas uzvaras: viņš izcīnīja 1. vietu ASV prestižākajās sacensībās Čulavistas trasē Pasaules kausa izcīņā superkrosā, kā arī uzvarēja prestižajā „Nora Cup” balvu pasniegšanas ceremonijā. Štrombergam gan neizdevās aizstāvēt 2008. gadā iegūto titulu Pasaules čempionātā – viņš palika 4. vietā. Štrombergs atkārtoti kļuva par Pasaules čempionu BMX riteņbraukšanā 2010. gadā. Togad viņš ticis atzīts arī par labāko BMX riteņbraucēju ASV, un izcīnīja Pasaules kausu UCI Superkrosā. Gada nogalē viņš krita un guva traumu, un dalību sacensībās atsāka 2011. gada jūlijā. 2012. gada Vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā, Lielbritānijā Štrombergs atkārtoti kļuva par Olimpisko spēļu čempionu. 2013. gadā viņš atkal ieguva 1. vietu Eiropas čempionātā. 2012. gadā sportists izveidoja savu BMX klubu „Valmieras puikas”, kas veidots ar mērķi turpināt šī sporta veida tradīcijas un sasniegumus Latvijā, veidojot apmācības grupas bērniem.

Statuss un tituli

Pēc Štromberga uzvaras Pekinas Olimpiskajās spēlēs, Latvijas Pasts izdeva pastmarkas ar sportista fotogrāfiju. Viņš uzvarēja vairākās aptaujās kā populārākais Latvijas sportists. Viņš uzvarēja arī „Sporta Avīzes” gada aptaujā. 2008. gada Latvijas Gada balvas sportā pasniegšanas ceremonijā Štrombergs tika atzīts par populārāko Latvijas sportistu un gada labāko sportistu starp vīriešiem. Vēl togad viņam par lieliskiem sasniegumiem sportā tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis.

Privātā dzīve

Māris Štrombergs dzīvo ASV kopš 2010. gada. Viņš iegādājies vienstāvu māju Murrjetē, kas atrodas starp Losandželosu un Sandiego. 2011. gadā Kalifornijā sportists iepazinies ar Amerikā dzīvojošo filipīnieti Natašu Paulo, kuru apprecējis 2016. gada 8. novembrī. Štrombergam ar sievu pieder divi suņi – Kobe un Kaia

Saistītas lapas

Juris Bergmanis

Juris Bergmanis

📰 Sporta žurnālists ⭐ Redaktors ar vairāku gadu pieredzi 🏀 Basketbola analītiķis

Pabeidzot žurnālistikas studijas, Juris saprata, ka nevēlas būt parastu, ikdienišķu ziņu redaktors. Jau mācību laikā Juris atklāja, ka viņam ne tikai patīk, bet arī labi padodas sporta analītika. Šobrīd Juris veido informatīvus sporta sadaļu apskatus, lai palīdzētu arī citiem sporta entuziastiem izmēģināt veiksmi un prasmes sporta likmju veikšanā.

Par Juris Bergmanis
18 raksti

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

1 no 2 lasītājiem uzskata, ka šī lapa ir noderīga

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!