Totalizators Latvijā
Blogs
Mairis Briedis
Autors:

Mairis Briedis

Mairis Briedis mācījies Latvijas dzelzceļnieku skolā. 2012. gadā absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju. Viņam ir divas specialitātes – sporta pedagogs un vecākais treneris boksā. Darbību sportā uzsācis ar kikboksa treniņiem 14 gadu vecumā. 16 gadu vecumā ieguvis Latvijas čempiona titulu kikboksā. Kopumā Briedim ir deviņi Latvijas čempiona tituli kikboksā. Divas reizes viņš ir guvis trešo vietu kikboksa čempionātos pasaulē. 2008. gadā guvis čempiona titulu Eiropā. 2009. gadā Mairis Briedis piedalījās pirmajā boksa cīņā, tā uzsākot savu boksera karjeru.

Mairis Briedis foto

Interesanti fakti par Mairi Briedi

  • Dzimis: 1985. gada 13. janvārī Rīgā, Latvijā
  • Augums: 186cm
  • Svars: 91 kg
  • Tautība: Latvietis
  • Reliģiskā piederība: pareizticīgais

Karjeras nozīmīgākie notikumi

Kopumā Mairis Briedis līdz šim ir piedalījies 200 cīņās, no kurām 188 guvis uzvaru (80 no tām ar nokautu). Savukārt profesionālajā sportā viņš aizvadījis 22 profesionālās cīņas – visas no tām uzvarētas, 18 ar nokautu. 2012. gada 14. decembrī viņš uzvarēja Bigger’s Better turnīra superfinālā, kas norisinājās Rīgā, izšķirošajā cīņā pieveicot franču bokseri Fabrisu Ornižu. Pasaules čempiona titulu IBA versijā ieguvis 2013. gada 22. novembrī cīņā pret čehu bokseri Ļubošu Sudu, tā kļūstot par pirmo latviešu bokseri, kas kļuvis par pasaules čempionu kāda no svara kategorijām. 2015. gadā ierindojies BoxRec ranga 5. vietā pēc vācu boksera Manuela Čara nokautēšanas (22. augustā). Pasaules čempiona titulu IBF versijā ieguvis 2016. gada 21. februārī, uzvarot Dienvidāfrikas bokseri Deniju Venteru. 2016. gada 14. maijā Briedis kļuva par obligāto pretendentu uz pasaules čempiona titulu WBC versijā pēc nigēriešu boksera Olanrevaja Durodola uzvarēšanas. 2016. gada 1. aprīlī Dortmundē, Vācijā Mairis Briedis 12 raundu mačā uzvarēja vācu bokseri Marko Huku, un pēc vienbalsīga tiesnešu lēmuma ieguva pasaules čempiona titulu WBC versijā.

Ikdienas darbs

Kopš 2008. gada Mairis Briedis strādā Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Speciālo objektu apsardzes pārvaldes Ārējās apsardzes nodaļā par kārtībnieku. Darba pienākumos ietilpst krīzes situāciju novēršana, apstāšanās un stāvēšanas noteikumu ievērošanas kontrole pie Valsts policijas un Iekšlietu ministrijas un objektu ārējā apsardze. No 2016. gada viņš strādā par Latvijas pretvēža zāļu ražotāja un holdinga Rigvir drošības dienesta vadītāju. Briedis neplāno aiziet no šīm darba vietām, tā apvienojot ikdienas darbu ar profesionālo sportu.

Privātā dzīve

Mairis Briedis ir precējies, viņam ir četri dēli. Sievas vārds ir Jūlija Briede. Briedim ir divi dēli – dvīņi (11 gadi) no iepriekšējās partneres. Mairim un Jūlijai ir divi dēli – Brendans (7 gadi) un Rafaels (2 gadi). Visi dēli, izņemot jaunāko, jau trenējas dažādos sporta veidos.jas godu 2018. gada Pasaules čempionātā. Tajā viņš guva 2 vārtus spēlē pret Norvēģiju.

Juris Bergmanis

Juris Bergmanis

Sporta žurnālists Redaktors ar vairāku gadu pieredzi Basketbola analītiķis

Pabeidzot žurnālistikas studijas, Juris saprata, ka nevēlas būt parastu, ikdienišķu ziņu redaktors. Jau mācību laikā Juris atklāja, ka viņam ne tikai patīk, bet arī labi padodas sporta analītika. Šobrīd Juris veido informatīvus sporta sadaļu apskatus, lai palīdzētu arī citiem sporta entuziastiem izmēģināt veiksmi un prasmes sporta likmju veikšanā.

Par Juris Bergmanis

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

0 no 1 lasītājiem uzskata, ka šī lapa ir noderīga