Sākums
Blogs
Jeļena Ostapenko
Autors:

Jeļena Ostapenko

Ostapenko dzimusi sportistu ģimenē – viņas māte Jeļena Jakovļeva ir bijusi tenisiste un pašlaik ir trenere, bet tēvs Jevgēnijs Ostapenko ir bijis futbolists Ukrainas futbola klubā „Metallurg”.

Jeļena tika iepazīstināta ar tenisa pasauli sākot no 5 gadu vecuma – viņa bērnībā pavadīja daudz laika kopā ar mammu tenisa kortos. Tāpat 5 gadu vecumā viņa sāka apmeklēt balles deju nodarbības. Tās viņa apmeklēja līdz 12 gadu vecumam. Deju nodarbības viņa pameta, jo vairs neesot spējusi tās apvienot ar tenisa nodarbībām. Tomēr viņa uzskata, ka dejas ir palīdzējušas attīstīt koordināciju un kāju kustības, kas tagad palīdz tenisā. Tenisā viņu trenēja mamma, savukārt tētis bija viņas fitnesa treneris.

Interesanti fakti par Jeļenu Ostapenko

Jeļena kļuva par profesionālu tenisisti vēl skolas laikā. Viņa mācījās Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā matemātikas un fizikas novirziena klasē. Ostapenko bērnībā esot gribējusi kļūt par manikīri vai menedžeri.

Totalizators.com
  • Dzimusi: 1997. gada 8. jūnijā Rīgā.
  • Augums: 177 cm
  • Karjeras ieņēmumi: $14,158,643
  • 01/13/2024 - Austrālijā izcīnija Adelaidas "WTA 500" sērijas turnīra čempiontitulu
  • Atrodas 10. vietā WTA rankingā

Karjeras nozīmīgākie notikumi

2011. gadā Ostapenko uzvarējusi prestižajā Francijas turnīrā „Les Petits” (martā), kā arī Eiropas Jaunatnes Olimpiādē (augustā). Uzvara „Les Petits” turnīrā pirmo reizi lika pievērst Ostapenko lielu uzmanību, jo šis čempionāts tiek uzskatīts par neoficiālo pasaules čempionātu tenisistiem līdz 14 gadu vecumam. Tajā piedalījušies daudzi slavenākie tenisisti, piemēram, Rafaels Nadals, Rodžers Federers un Novāks Džokovičs.

2012. gadā Ostapenko iekļuva WTA rangā.

2013. gadā iekļuvusi Austrālijas atklātā čempionātā juniorēm ceturtdaļfinālā.

2014. gadā Ostapenko guva uzvaru Vimbldonas čempionātā vienspēlēs pret juniorēm. Tajā pašā gadā viņa arī guvusi bronzas medaļu Vasaras Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs, kā arī debitējusi WTA turnīros.

2015. gadā tenisiste sākusi spēlēt tikai pieaugušo sacensībās. Šajā gadā viņa pirmo reizi iekļuva vienspēļu pasaules ranga top 100.

2016. gadā viņa piedalījās vasaras olimpiskajās spēlēs, bet izstājās turnīra pirmajā kārtā.

2017. gadā viņa sasniedza trešo kārtu Austrālijas atklātajā čempionātā, kas līdz tam laikam bija viņas labākais sasniegums Grand Slam sacensībās. Šajā pašā gadā viņa guva uzvaru Francijas atklātajā čempionātā, uzvarot rumāniešu tenisisti Simonu Halepu. Viņa finālā atspēlējās un ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveica savu pretinieci. Šī uzvara iezīmēja vairākus sasniegumus. Šī bija pirmā Ostapenko uzvara WTA tūrē. Viņa ir rangā viszemāk esošā sportiste, kas spējusi gūt uzvaru šajā čempionātā. Viņa ir pirmā latviešu tenisiste, kas sasniegusi kādu no Grand Slam turnīru fināliem. Jeļena ir jaunākā čempione kopš 2006. gada, kad krievu tenisiste Marija Šarapova 19 gadu vecumā guva uzvaru „US Open”. Viņa arī kļuva par pirmo neizsēto tenisisti kopš 1933. gada, kas izcīnījusi uzvaru šajā čempionātā, kā arī pirmo sievieti kopš 1979. gada, kas pirmo WTA uzvaru guvusi Grand Slam turnīrā.

Pēc šīs uzvaras viņa pakāpās reitingā, pašlaik esot 12. vietā. Ostapenko šim čempionātam trenējusi spāņu trenere Anabella Medina Garigesa, kas palīdzējusi tenisistei iemācīties koncentrēties un būt pārliecinātai par sevi.Jeļenas ceļš līdz pasaules ranga top 100 izmaksājis apmēram pusmiljonu eiro, taču šī uzvara sniegusi viņai 2,1 miljonu eiro lielu naudas balvu.

2024. gada janvārī izcīnija Adelaidas "WTA 500" sērijas turnīra čempiontitulu un tika WTA rankinga 10. vietā.

Spēles stils

Eurosport raksturo Ostapenko spēles stilu kā „riskantu, agresīvu un aizraujošu”. Vairāki žurnālisti ir izcēluši to, ka viņai patīk izmantot visu kortu. Viena no galvenajām vājībām ir augstais kļūdu skaits, kas rodas viņas agresīvās pieejas dēļ.

Ostapenko spēlēt agresīvi mudina arī viņas māte Jeļena Jakovļeva. Pati tenisiste arī atklāj, ka viņas elks ir Serēna Viljamsa, tāpēc Ostapenko patīk spēlēt agresīvi kā viņai. Tenisiste cer, ka kādreiz viņai būs iespēja uzspēlēt pret Viljamsu.

Privātā dzīve

Ostapenko norāda, ka viņai nedēļā ir tikai viena brīvdiena – svētdiena. Citās dienās viņa trenējas trīs reizes dienā – divas stundas no rīta un vakarā veltītas tenisa treniņam, bet pa dienu viņa nodarbojas ar fitnesu.

Brīvā laikā pavadīšanai jaunā sportiste dod priekšroku pastaigām ar ģimeni un draugiem, nevis ballītēm un randiņiem. Viņa norāda, ka ir mazliet māņticīga, jo viņai ir viena rotaļlieta, ko vienmēr ņem līdzi uz spēlēm.

Jēkabs Biezais

Jēkabs Biezais

📝 Totalizatoru apskatu redaktors ⭐ Liela pieredze iGaming nozarē 🏈 Pieredzējis sporta likmju veicējs

Jēkabs ir atbildīgs par totalizatoru piedāvājumu analīzi. Izvērtējot online derību vietnes, viens no svarīgākajiem aspektiem, kuram Jēkabs pievērš uzmanību, ir droša spēle. Tā kā ar tiešsaistes totalizatoru apskatu veidošanu Jēkabs nodarbojas vairāk kā 8 gadus, vari paļauties, ka visa sniegtā informācija būs kvalitatīva, pārbaudīta un noderīga tev kā spēlētājam.

Par Jēkabs Biezais
17 raksti

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

5 no 6 lasītājiem uzskata, ka šī lapa ir noderīga

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!