Sākums
Blogs
Dans Ločmelis

Dans Ločmelis

Dans Ločmelis ir viens no talantīgākajiem savas paaudzes Latvijas izlases uzbrucējiem. Dans savas prasmes sāka kaldināt Zviedrijas spēcīgākajās junioru līgās, bet 2023/2024. gada sezonā pārcēlās uz ASV, kur viņš spēlē spēcīgākajā koledžu čempionātā.

Par Danu Ločmeli

Par spīti tam, ka Danam ir tikai 20 gadu, skaitot dažādas vecuma grupas, šī gada Pasaules čempionāts atzīmēs jau astoto reizi, kad viņš pārstāvēs Latvijas izlasi.

Dzimis2004. gada 21. janvārī (20 gadi)
Augums184 cm
Svars77 kg
Sporta veidsHokejs
PozīcijaUzbrucējs
Nūjas tvēriensKreisais

Dana Ločmeļa karjera

Dans Ločmelis

Dans Ļočmelis ir viens no tiem jaunajiem Latvijas hokejistiem uz kuriem līdzjutēji liek vislielākās cerības. 20 gadus vecais uzbrucējs ir sevi pierādījis, izceļoties ar apskaužamu rezulativitāti, spēlējot pasaules spēcīgākajās jauniešu līgās.

Zviedrija

Dans Ločmelis ir kalis savu hokeja meistarību Zviedrijas jaunatnes līgās, pārstāvot Luleå HF kluba krāsas, dažādu vecuma grupu čempionātos. Uz Zviedriju Dans devas vēl pavisam jauns, tikai 15 gadu vecumā.

Dans Ločmelis nevienam neatstāja šaubu, ka, spēlējot ar Zviedrijas spēcīgākajiem junioriem, viņš atrodas īstajā vietā.

Jau savā pirmajā sezonā Zviedrijas U16 Elit līgā Danam vajadzēja tikai 24 spēles, lai gūtu 34 vārtus un atdotu 28 rezultatīvas piespēles, ar ko pietika, lai sezonu noslēgtu kā otrais rezultatīvākais Luleå HF spēlētājs.

Jāatzīmē, ka Luleå HF rezultatīvākais spēlētājs togad bija cits latviešu hokejists - Sandis Vilmanis, kuram izdevās gūt par diviem rezultativitātes punktiem vairāk nekā Danam. Talantīgolatviešu duets bija divi pārliecinoši rezulatīvākie spēlētāji komandā, trešajā vietā esošo spēlētāju apdzenot par teju 20 punktiem.

Pateicoties savai augstjai rezultativitātei, Dans Ločmelis tika pie iespējas uzspēlēt arī kopā ar vecākiem puišiem, aizvadot pa trim spēlēm J18 Elit čempionātā un vēl tikpat arī J18 Allsvenskan līgā, katrā no tām atzīmējoties ar vienu rezultativitātes punktu.

Nākamo, 2020.-21. gada pandēmijas saīsināto sezonu Dans Ločmelis aizvadīja dažādās līgās. Dans iesāka gadu Zviedrijas U18 un U20 līgās, bet, pēc pandēmijas izraisītā pārtraukuma, noslēdza sezonu spēlējot Latvijas čempionāta izslēgšanas spēlēs kopā ar pieaugušajiem.

2021.-22. gada sezona aizritēja jau ierastās sliedēs. Dans Ločmelis to aizvadīja Zviedrijas spēcīgākajā U20 līgā, spēlējot kopā ar Sandi Vilmani un izceļoties ar apskaužamu rezultativitāti - 44 spēlēs gūstot 18 vārtus un atdodot 16 rezulatīvas piespēles.

Tiesa gan, latviešu duets togad noslīdēja uz otro un trešo vietu rezulatīvāko spēlētāju sarakstā, priekšā palaižot savu maiņas biedru Andreasu Nilsonu, bet tas ir tikai saprotami, ņemot vērā to, ka abi spēlēja pret gadu vecākiem hokejistiem.

Pēc sezonas beigām, abus rezulatīvos latviešus izvēlējās NHL draftā. Danu Ločmeli ar 119. numuru izvēlējās Bostonas “Bruins”, bet viņa maiņas biedru Vilmani nodraftēja Floridas “Panters”.

Neskatoties uz to, ka Dans Ločmelis tika izvēlēts NHL draftā, viņš nolēma nesekot sava ilgadējā komandas biedra Vilmaņa piemēram un nedevās uz Ziemeļameriku, turpinot spēlēt Luleå HF J20 klubā.

Kļūstot gadu vecākam, Dans Ločmelis sāka spēlēt vēl rezultatīvāk kā iepriekš, 44 aizvadītajās spēlēs izceļoties ar 25 vārtiem un atdodot 34 rezulatīvas piespēles. Kopā ar rezulativitāti auga arī atbildība un 2022.-23. sezonā Dans pildīja Luleå HF J20 kapteiņa asistenta pienākumus.

ASV

Šī gada sezonā, Dans Ločmelis devās uz ASV, kur viņš pievienojās spēcīgajai Masečūsetas universitātes komandai UMass, kas spēlē NCAA čempionātā. Cik augstā līmenī Dans ir aizvadījis šo sezonu lieciena tas, ka, no 28 UMass komandas spēlētājiem, 13 jau ir tikuši izvēlēti NHL draftā.

Spēlējot tik augstā līmenī, Danam Ločmelim izdevās izcelties ar atzīstamu rezulativitāti. 30 aizvadīto maču laikā, Dans iemeta 7 vārtus un atdeva tikpat daudz rezultatīvu piespēļu. Ar šādu statistiku pietika, lai Dans ierindotos 9. komandas rezulatīvāko spēlētāju sarakstā, par spīti tam, ka vairums UMass rezulatīvāko spēlētāju ir gadu vecāki.

Dana Ločmeļa karjera Latvijas izlasē

2024. gada Pasaules čempionātā Prāgā, Dans jau astoto reizi uzvilks sarkanbaltsarkano kreklu, pārstāvot Latviju kādā no IIHF turnīriem. Spēlējot U18 un U20 čempionātos, Dans vienmēr ir bijis viens no komandas rezultatīvakajiem spēlētājiem.

Veiksmīgākais Dana Ločmeļa U18 čempionāts bija 2022. gadā, kad viņam 4 spēlēs izdevās izcelties ar vieniem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt, vērtējot pēc individuālās statistikas, vislabākais Ločmeļa U20 čempionāts bija šogad, kad Dans guva trīs vārtus sešās spēlēs, kā arī pildīja izlases kapteiņa pienākumus.

Lai arī viņš ir spēlējis ļoti rezultatīvi, visaugstāk vērtējami ir komandas rezultāti, kādus Latvijas junioru un jauniešu izlasēm ir izdevies sasniegt ar Danu Ločmeli sastāvā. U18 izlase ir spējusi noturēties Pasaules Elitē jau 5 gadus pēc kārtas.

Arī vērtējot U20 izlašu panākumus, neatliek nekas cits kā secināt, ka jaunā paaudze ar Danu Ločmeli un Sandi Vilmani priekšgalā ir pacēlusi latiņu augstāk. Šajā laikā, nevienā no U20 čempionatiem mūsejie nav izkrituši no Elites un vienreiz pat ir spējuši kvalificēties ceturtdaļfinālam.

Neskatoties uz panākumiem junioru un jauniešu čempionātos, plašākai publikai Dans Ločmelis kļuva zināms pagājušajā pavasarī, kad viņš palīdzēja Latvijas izlasei izcīnīt pirmo medaļu Pasaules čempionātos.

Turklāt, noteikti nevarētu teikt, ka Dans Ločmelis tika paņemts līdzi uz izlasi tikai apostīt gaisu un krāt pieredzi turpmākajiem čempionātiem. Patiesībā, tas bija gluži pretēji. Dans bija viens no laukumā manāmākajiem spēlētājiem un spēlēja rezultatīvi, atzīmējoties ar diviem vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Noteikti nebija arī tā, ka Ločmelis spēlēja rezultatīvi tikai pret vājākajiem pretiniekiem. Savus pirmos vārtus Dans guva vēsturiskajā uzvarā ceturtdaļfinālā pret Zviedriju, bet otros atklājot spēles rezultātu pusfinālā pret Kanādu.

Vērojot no malas, radās priekšstats, ka Ločmelim bija nepieciešams mazliet laika, lai pierastu pie ātrākā spēles tempa, kāds valda pieaugušo Elites čempionātos. Tiklīdz Danam izdevās pielāgoties, tā nekur neizpalika arī rezultativitāte. Turklāt, neatkarīgi no tā, cik lielas zvaigznes bija pretinieku komandā.

Pēc pirmās izcīnītās medaļas, pirmā U20 čempionāta ar "C" burtu uz krekla un pirmās sezonas NCAA čempionātā, līdzjutēji no Dana Ločmeļa sagaida to, lai viņš spertu vēl vienu soli uz priekšu. Ja pagājušā gada čempionātā Dana rezultativitāte atvērās tikai turnīra noslēgumā, tad daudzi sagaida, lai šogad viņš būtu viens no izlases līderiem jau no pirmās dienas.

Roberts Cerbulis

Roberts Cerbulis

📝 Strādā iGaming industrijā vairāk nekā 10 gadus 🤝 Galvenais totalizatoru apskatu veidotājs 🏀 Seko līdzi jaunumiem industrijā

Roberts analizē azartspēļu vietnes jau gandrīz 10 gadus, un šajā laikā ir ļoti labi iepazinis Latvijas iGaming industriju. Visvairāk Robertam patīk analizēt totalizatoru bonusu noteikumus un nosacījumus, lai varētu palīdzēt mūsu lasītājiem atrast visizdevīgākos sporta piedāvājumus. Tāpat Roberts cītīgi seko līdzi tam, kuras Latvijas azartspēļu vietnes pirmās ievieš jaunākās tehnoloģijas, kas uzlabo spēlētāju pieredzi.

Par Roberts Cerbulis
33 raksti

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

0 no 1 lasītājiem uzskata, ka šī lapa ir noderīga

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!