Zviedrijas futbola federācija par spēļu sarunāšanu diskvalificē četrus futbolistus

Zviedrijas futbola federācija pēc veiktās izmeklēšanas diskvalificējusi četrus spēlētājus par iesaistīšanos spēļu sarunāšanā. Piešķirto diskvalifikāciju ilgums ir no četriem līdz septiņiem gadiem.

27 gadus vecajam aizsargam Pāvels Cibickim piešķirta četru gadu, 35 gadus vecajam vārtsargam Robinam Armantam piecu, savukārt 34 gadus vecajam pussargam Kristiānam Legiecam sešu un Vladimiram Pasarikovskim pat septiņu gadu diskvalifikāciju

Kā noskaidrots izmeklēšanā, Pasarikovskis Armantam samaksājis 44 tūkstoši zviedru kronu (€4,388), lai viņš zem savām spējām nospēlētu sešus mačus Zviedrijas trešajā divīzijā. Ar Pasarovski saistītas personas kopumā izdarījušas likmes 250 tūkstošu zviedru kronu (€24 549) vērtībā  uz to, ka Armanta pārstāvēta “Kvarnby IK” piedzīvos zaudējumu. Veiktās likmes atnesušas pat 400 tūkstošu kronu peļņu (€39 258), liecina disciplinārkomitejas publicētais ziņojums.

“Kvarnby” bijušais treneris policijai atklāja, ka Armants atklāti lielījies par to, cik viegli bijis ietekmēt spēles. 2020. gada decembrī viņš tika notiesāts par kukuļņemšanu un krāpšanos azartspēlēs.

Cibickis tikmēr piekrita spēlē iegūt dzelteno kartīti apmaiņā pret 300 tūkstošiem zviedru kronu (€29 458), kas tika maskēts kā aizdevums. Pirms attiecīgās spēles fiksēts, ka no 33 kontiem, kas lielākoties bija jaunizveidoti, tika veiktas likmes uz to, ka Cibickis saņems dzelteno kartīti. Zīmīgi, ka Malmo tiesa šovasar Cibicki attaisnojusi, taču tas nav ļāvis izvairīties no diskvalifikācijas.

Tikmēr Legiecs kopumā izdarījis 23 likmes uz sevis pārstāvēto “Malmö City” un citām līgas komandām. Atklāts, ka likmes veiktas caur radinieka kontu “Unibet” un “Bet365” totalizatoros.

Diskvalifikācijas minētajiem futbolistiem liedz piedalīties treniņos, spēlēs un dažāda veida prezentācijas pasākumus.

Cibickis kopš 2020. gada pārstāv Polijas Ekstalīgas klubu “Pogon Szczecin”, Armants un Legiecs pēdējo spēli 2016. gadā aizvadījuši Zviedrijā, kamēr Pasirovska pēdējā mājvieta ir Zviedrijas sestā divīzija.

Disciplinārlietu kolēģijas lēmumus var pārsūdzēt Nacionālajā sporta pārvaldē. Visi spēlētāji apgalvo, ka ir nevainīgi.