Ziemeļamerikas duelis U20 PČ finālā – kurš būs spēcīgāks?

Kardināli atšķirīgajos U20 PČ hokejā pusfinālos noskaidrotas finālistes. Jau šonakt par zeltu cīnīsies abas Ziemeļamerikas komandas – Kanāda un ASV, kamēr bronzas spēlē spēkosies Krievija un Somija.

2020.gada čempioni Kanāda vietu finālā nodrošinājusi ar pārliecinošu panākumu pret Krieviju – 5:0. Līdz ar to komandas turnīra kopējā vārtu bilance ir 41-4, turklāt vienādos sastāvos nav ielaista neviena ripa.

Jau pirmajā periodā kanādieši izcēlās ar trim vārtu guvumiem, otrā perioda ievadā pievienojot arī ceturtos un principā izšķirot mača likteni. Iespēja saglabāt kaut nelielu intrigu Krievijai bija trešdaļas noslēgumā, kad precīzs bija Mihails Abramovs, tomēr Kanāda izmantoja trenera izaicinājumu un pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši fiksēja aizmuguri.

Mačam punktu ar metienu tukšos vārtos pielika Dilans Kazinss, kurš kopumā iekrāja trīs punktus (1+2), kļūstot par turnīra dalīti rezultatīvāko spēlētāju.

Otra pusfināla cīņa izvērtās krietni sīvāka. Lai gan ASV otrā perioda noslēgumā bija ieguvusi divu vārtu pārsvaru (3:1), somi pamatlaika noslēgumā mazāk nekā piecu minūšu laikā veiksmīgi atspēlējās, dodot cerības nonākt līdz papildlaikam, taču 76 sekundes pirms trešā perioda beigu sirēnas izšķirošu ripu Somijas vārtos raidīja Arturs Kalijevs.

Trevors Zegras, kurš pirms pusfināliem atradās turnīra rezultatīvāko spēlētāju galvgalī, spēlē izcēlās ar piespēli, kas attiecīgi dod vaļu izsķirošajam duelim finālā pret Kazinsu.

U20 PČ pēdējo reizi abas komandas tikās pagājušā čempionāta ievadmačā, kad rezultatīvā spēlē ar 6:4 pārāki izrādījās Kanādas jaunieši. Savukārt fināla iepriekšējo reizi izlases tikušās 2017.gadā, panākumu pēcspēles metienu sērijā gūstot ASV (5:4).

Totalizatori šī gada finālā par drošiem favorītiem ar 1.42 (11.lv) – 1.48 (Pafbet) uzskata uzskata Kanādu, tikmēr ASV izredzes novērtētas ar 4.90 (Pafbet) – 5.40 (Optibet). Krietni sīvāka kauja pēc totalizatoru domām būs spēlē par bronzu, kur par nelieliem favorītiem ar 2.20 (11.lv) – 2.38 (Pafbet) tiek uzskatīta Krievija, savukārt Somijas cerībām iegūt bronzu koeficienti 2.48 (Pafbet) – 2.60 (Optibet) robežās.