Šodien 15:00 Vimbledonas Grand Slam pusfinālā debitēs Aļona Ostapenko – pasaules ranga 12.vietas īpašniecei cīņa pret Andželiku Kerberi, kura rangā atrodas divas vietas augstāk.

Latvijas tenisam kopumā šī gada Vimbledonas turnīrs ir ļoti veiksmīgs. Lai gan Anastasija Sevastova izstājās jau pirmajā kārtā, Ostapenko pēc neveiksmīgā French Open titula aizstāvēšanas kārtējo reizi pierāda, ka būšana starp pasaules tenisa varenajām nav tikai nejaušība. Tikmēr vīriešu turnīrā Ernests Gulbis tenisa pasaulei atgādināja par sevi, pārvarot kvalifikācijas turnīru un tiekot līdz 4.kārtai, kas ļauj pietuvoties vīriešu ranga Top 100.

Starp visām pusfinālistēm Ostapenko iespējas uzvarēt turnīrā bukmeikeri novērtējuši kā trešās augstākās (11.lv – 5.25, Betsafe – 5.00, Optibet – 5.25), savukārt galvenā favorīte uz titula iegūšanu šobrīd ir Serēna Viljamsa ( 11.lv – 1.95, Betsafe – 2.00, Optibet – 1.95). Ostapenko un Viljamsas tikšanos finālā totalizatori vērtē 3.00- 3.25 koeficientu robežās.

Šī gada Vimbledonas sieviešu turnīrs ir īpašs ar to, ka līdz ceturtdaļfinālam netika neviena no izsētajām tenisistēm –  vistālāk tika ar septīto numuru izsētā čehiete Pliškova, kurai izstāšanās ceturtajā kārtā. Šādas favorīšu neveiksmes palīdzēja arī Ostapenko, jo ceturtdaļfinālā bija iespējama tikšanās ar ranga pirmo numuru Simonu Halepu, taču viņai izstāšanās trešajā kārtā.

Ja minētā French Open titula iegūšana 2017.gadā prasīja daudz nervozu trīs setu cīņu, tad Vimbledonā Ostapenko līdz pusfinālam tikusi bez lieka stresa, nezaudējot ne seta, kas ļauj būt vienīgajai starp turnīra pusfinālistēm, kura šogad ko tādu paveikusi. Šāds sniegums ļāvis pavadīta arī mazāk laika kortā, 6:13 stundas, kas arī ir mazāk nekā pārējām turnīra pusfinālistēm.

Interesanti, ka Ostapenko ar vācieti Kerberi nav tikusies ne reizi, līdz ar to abām ši būs pirmā savstarpējā spēle. 2016.gadā Kerbere uzvarēja Grand Slam turnīros Austrālijā un ASV, taču nākamais gads nebija tik veiksmīgs. Šogad Vācijas tenisiste tikusi līdz pusfinālam Austrālijā un ceturtdaļfinālam Francijā. Kerbere Vimbledonas ceturdaļfinālā ar 6-3 7-5 pārspēja krievieti Darju Kastkinu, savukārt Ostapenko ceturdaļfinālā ar 7-5 6-4 pārspēja slovākieti Dominiku Cibulkovu.

Pusfināla spēle būs īpaša ar to, ka abas tenisistes spēlē krasi atšķirīgos stilos – Ostapenko ir uzbrūkoša tenisa cienītāja, tikmēr Kerbere spēlē aizsardzības tenisu.

Pēc bukmeikeru domām, Ostapenko Kerberes aizsardzību uzlauzt nespēs, izvirzot vācieti mača favorītes statusā (11.lv – 1.55, Betsafe – 1.59, Optibet – 1.55). Tāpat tiek prognozēts, ka spēlē netiks aizvadīti vairāk par diviem setiem. (11.lv -1.55, Optibet -1.50)

Neaizmirsti iepazīties ar tenisa likmēm un labākajiem totalizatoriem!