Pasaules boksa supersērijas fināls: Briedis vs Dortikoss

26. septembrī ilgi gaidīto cīņu Pasaules boksa supersērijas finālā, spēkojoties pret kubieti Junielu Dortikosu, aizvadīs latviešu bokseris Mairis Briedis. Kā kauja izvērtīsies – vērtē totalizatori.

Globālu dižķibeļu dēļ šī patiešām ir visgaidītākā Maira Brieža cīņa visās iespējamajās nozīmēs. Lielajam finālduelim bija jānorisinās jau marta beigās Arēnā Rīga, tomēr koronavīrusa pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz 16.maiju, cerībās, ka apstākļi būs normalizējušies. Tomēr tas nenotika, radot organizatoriem pamatīgas galvassāpes.

Pēc vairāku mēnešu spekulācijām pienāca septembra sākums, kad beidzot tika nosaukts galējais cīņas norises datums un vieta, kas gan latviešu faniem nebija iepriecinoša ziņa, taču savā ziņā prognozējama. Lielie boksa svētki Arēnai Rīga izpaliek, jo sportisti savā starpā cīnīsies bez skatītāju klātbūtnes Minhenē. Tomēr fināla likme nemainīgi augsta – Dortikosam piederošais IBF tituls,  vakantais The Ring tituls un tradicionālā Muhameda Alī balva.

Ņemot vērā neizbēgamo fināla pārcelšanu par vairākiem mēnešiem, gan Mairis Briedis, gan kubietis Dortikoss ringā nav devušies jau ļoti ilgu laiku. 2019.gada 15.jūnijs, Arēna Rīga – Dortikoss WBSS pusfinālā kārtējo reizi pierādīja savu nokautu daktera (KO Doctor) iesauku, 10 raundā izslēdzot Endrū Tabiti, tikmēr Briedis skandalozā cīņā jau trešajā raundā izrēķinājas ar poli Kšištofu Glovacki.

Tas, kāpēc cīņa dēvējama par skandalozu, noslēpums nav nevienam. Otrā raunda beigās Briedis rupji iesita pretiniekam ar elkoni, kas acīmredzami ietekmēja dueļa tālāko norisi. Ļoti neapmierināta par notikušo bija Glovacka puse, pēc zaudējuma iesniedzot protestu WBO organizācijā, kuras tiulu ieguva Briedis. WBO sportistu starpā nozīmēja revanšu, taču ņemot vērā, ka Brieža prioritāte bija WBSS fināls, tas nenotika, līdz ar to latvietis jostu zaudēja.

Jāatzīmē, ka gaidāmais fināls iezīmēs pēdējo supersērijas pirmā svara kateogorijas kauju, jo nākamsezon turnīru tajā vairs nav plānots aizvadīt. Attiecīgi runa ir par vēl lielāku uzvarētāja prestižu.

Ieilgusī pauze noteikti sagādājušas problēmas bukmeikeriem, jo īsti nav skaidrs, kuram pandēmijas laiks būs vairāk nācis par labu, tomēr salīdzinoši pārliecinošā favorīta lomā tiek izvirzīts Briedis, koeficienti 1.47 (11.lv) – 1.53 (Pafbet). Tikmēr Dortikosa izredzes izcīnīt Muhameda Ali titulu tiek vērtētas ar 2.34 (Betsafe) -2.60 (Optibet).

Tāpat tiek prognozēts, ka bokseri aizvadīs pilnu cīņu, 1.57 (Betsafe)- 1.60 (11.lv), savukārt pilnas cīņas aizvadīšanai koeficienti 2.20 (11.lv) -2.28 (Betsafe) robežās. Virs/Zem līnījā 11.lv izvirzījuši 9.5 raundu atzīmi (virs 1.35; zem 3.00), kamēr Betsafe izvēlējušies 10,5 raundu atzīmi (virs 1.46; zem 2.55).