Virslīga ir atpakaļ – vai “Riga” turpinās triumfa gājienu?

Jau šajā nedēļas nogalē startē 2021.gada Latvijas futbola Virslīgas sezona. Kuras komandas cīnīsies par titulu šogad – vērtē totalizatori.

Kā zināms, koronavīrusa pandēmijas ietekmētajā (sākās vien jūnijā un noslēdzās novembrī) 2020.gada Virslīgas sezonā par čempioniem trešo reizi pēc kārtas kļuva “Riga FC” futbolisti, aiz sevis atstājot sīvākos konkurentus RFS un FC “Valmiera”, kurai bronza ir labākais sasniegums pastāvēšanas vēsturē.

Jau pēc vienas sezonas čempionātu pameta 10.vietas īpašniece FK “Tukums”, savukārt tehniski Virsligā iekļuva pirmās līgas uzvarētāja Daugavpils “Lokomotīve”, kuras tiesības pārņēma nu jau dažādākajām problēmām apvītā un mistiskā “Noah Jurmala”. Diemžēl Virslīgā šosezon nestartēs FK “Jelgava” un pirmās līgas otrās vietas īpašniece FK “Auda”, kura nesaņēma dalībai Virslīgā nepieciešamo licenci. Tāpat vietu Virslīgā saglabāja devītajā vietā finišējusī FK “Metta”,  nemot vērā, ka Latvijas Futbola federācija (LFF) izlēma atcelt pārspēles starp Virslīgas 9. vietu un 1. līgas 2. vietu.

Riga FC

Bez lieliem pārsteigumiem, arī jaunās sezonas gaidās totalizatori uzskata, ka “Riga” futbolisti Virslīgas trofeju virs savas galvas cels jau ceturto reizi pēc kārtas. Koeficienti 1.75 (Betsafe) – 1.85 (11.lv) robežās.

Komanda starpsezonā piedzīvojusi vairākas būtiskas izmaiņas, īpaši leģionāru vidū. Jau decembrī klubs ziņoja par sadarbības pārtraukšanu ar aizsargu Herdi Prengu un pussargiem Romānu Debelko, Jakubu Horu, Maiklu Žordanu Nkololo, Rožeru, kā arī komandas kapteini Stefanu Paniču, kurš rīdzinieku sastāvā atradās jau kopš 2018.gada.

No papildinājumiem vērts izcelt horvātu vārtsargu Ivanu Brikiču, kurš pagājušajā sezonā pārstāvēja Bosnijas klubu “Zrinjski”, brazīļu pussargus Vesliju Natu, Lipi Veloso, Gabrielu Ramošu, kā arī serbu aizsargus Nedelko Piščeviču un Milošu Vraņinu. Interesanti, ka komanda joprojām nav nosaukusi treneri, kurš komandu vadīs šosezon. Pagājušo sezonu pie “Riga” stūres uzsāka pazīstamais krievu speciālists Oļegs Kononovs, taču septembrī līdz galam nezināmu apstākļu dēļ vadību atkal pārņēma Mihails Koņevs, kurš līdz tam atradās asistenta lomā.

Kā jau naudīgam klubam pienākas, arī šosezon “Riga” savu treniņnometni aizvadījusi Dubajā. Tur aizvadītas deviņas pārbaudes spēles, kurās piedzīvoti pieci zaudējumi un izcīnīti četri panākumi. Pretinieku starpā bijuši dažāda kaluma Krievijas, Uzbekistānas un Armēnijas klubi. Pēc atgriešanās no treniņnomentnes komanda Rīgā tikās ar Jūrmalas “Spartaku”, kuru pieveica ar 4:2.

Jauno sezonu “Riga” sestdien uzsāks ar maču pret aizvadītā gada ceturtās vietas īpašnieci FK “Ventspils”.

RFS

Lai gan totalizatori otra Rīgas superkluba RFS iespējas izcīnīt titulu vērtē krietni zemāk, 3.50 (11.lv) -4.00 (Betsafe), domājams, ka cīņa par titulu būs tikpat sīva kā iepriekšējā sezonā.

Komanda lielā mērā saglabājusi savu kodolu, tāpat darbu galvenā trenera amatā turpina Viktors Morozs. Kārtējo reizi leģionāru gaitās gan devies Jānis Ikaunieks, taču atgriešanos RFS sastāvā piedzīvos brazīļu pussargs Emersons, kurš 2020.gada beigās devās atpakaļ uz Horvātiju, taču nu atkal ticis izīrēts rīdziniekiem. Izcelšanas vērta ir arī aizsarga Elvja Stugļa pievienošanās, kurš aizvadītajā sezonā kļuva par čempionu “Riga” rindās.

Treniņnomentni RFS aizvadīja Turcijā, kur aizvadīja piecas pārbaudes spēles, izcīnot trīs panākumus un divas reizes nospēlējot neizšķirti. Tikmēr atgriežoties Latvijā saplosīta “Metta”  (7:0) un “Spartaks” (4:0), kā arī uzveikta “Daugavpils” (3:1).

Sezonu komanda uzsāks svētdien pret bronzas ieguvējiem “Valmieru”.

FK Liepāja

Interesanti, ka kā trešā pretendente uz titulu pēc totalizatoru domām ir FK “Liepāja”, 3.80 (11.lv) – 6.00 (Betsafe). Aizvadītajā sezonā komanda iekļuva diez gan dziļā krīzē, taču otrajā pusē spēja no tās spilgti izkārpīties un ieņemt piekto vietu kopvērtējumā.

Ttreniņnometnē Turcijā liepājniekiem pievienojušies papildinājumi – Dzmitry Baha, Oleg Veretilo, Dāvis Ikaunieks, Mikhail Hardzeichuk un  Seydina Keita. Tur aizvadītas piecas oficiālās pārbaudes spēles (četri zaudējumi, viens neizšķirts). Sezonu Liepāja sāks sestdien, kad mājās tiksies ar FK “Metta”.

Sezonas gaidās vairākas īpašās likmes sagādājis 11.lv un Betsafe. Piemēram, 11.lv ar salīdzoši pārliecinošu 2.80 prognozē, ka pirmā komanda, kura nomainījis galveno treneri būs “Noah”, par kuras aprisēm pagaidām lielas skaidrības nav. Tāpat abos totalizatorus iespējams dueļu veidos prognozēt, kura komanda finišēs augstākā pozīcijā.