Vai visiem Latvijas klubiem izdosies turpināt EL kvalifikāciju?

totalizatori

Šodien Latvijas futbola klubi aizvadīs izšķirošās spēles UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā, ar mērķi iekļūt otrajā kārtā. Savas prognozes izlikuši arī totalizatori.

Kā zināms, vakar dalību Čempionu līgas kvalifikācijā noslēdz Riga FC, kas dramatiskā 11 metru pēcspēles sitienu sērijā piekāpas Īrijas klubam “Dundalk”. Dalība Eirokausos komandai gan nebeidzas un tā cīņu turpinās Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā. Tur smags pretinieks – Polijas Ekstralīgas čempioni Gļivices ”Piast”.

Šovakar Riga FC otrajā kārtā centīsies pievienoties FK “Ventspils”, RFS un FK “Liepāja”.

RFS-Olimpija

Intrigas bagātākais mačs noteikti šovakar gaidāms Daugavas stadionā, kur RFS atbildes spēlē uzņems Slovēnijas vicečempioni Ļubļanas “Olimpija”.

Pirms nedēļas Slovēnijā RFS sagādāja iespaidīgu pārsteigumu, mājiniekus pārspējot ar 3:2. Lai gan “Olimpija” bija iespaidīgs pārsvars pozīcijā (64:36) un sitienos vārtu virzienā (28:8), rīdzinieki ar 11 metru soda sitienu 52.minūtē atklāja rezultātu un mača beigās veiksmīgi iesaistījās vārtu lietū, precīzo uzvaras sitienu Tinam Vukumaničam izdarot kompensācijas laika trešajā minūtē.

Pārsvara noturēšana mājās noteikti būs sarežģīta, taču trīs gūtie vārti izbraukumā noteikti dod labu pamatu panākuma gūšanai divu spēļu summā.

Abas komandas pēc pirmās sastarpējās spēles aizvadīja mačus vietējos turnīros – RFS izbraukumā Latvijas kausa astotdaļfinālā pārspēja “Valmieru” (2:1), savukārt “Olimpija” ar panākumu pret “Bravo” (2:0) sāka vietējā čempionāta jauno sezonu. Tajā laukumā devās arī latviešu aizsargs Vitālijs Maksimenko, kurš kvalifikācijas spēlē palika rezervē. Ar vārtu guvumiem izcēlās Cekici un Suličs, kuri pret mačā pret RFS aizvadīja visas 90.minūtes.

Totalizatori šīvakara duelī salīdzinoši pārliecinoši prognozē “Olimpija” panākumu, 1.65 (Pafbet) – 1.71 (Optibet), kamēr RFS uzvarai koeficienti 4.20 (11.lv) – 4.80 (Pafbet). Tikmēr rīdziniekiem salīdzinoši derīgais neizšķirts prognozēts ar 3.70 (11.lv, Betsafe) – 3.79 (Optibet).

Tajā pašā laikā lielāku varbūtību iekļūšanai nākamajā kārtā totalizatori prognozē RFS, 1.45 (11.lv, Optibet) – 1.50 (Pafbet). “Olimpija” iespējas novērtētas ar 2.40 (Pafbet) – 2.56 (Optibet). Iekļūšanai nākamajā kārtā RFS der mazrezultatīvs zaudējums ar vienu vārtu deficītu (0:1, 1:2) vai arī neizšķirts/uzvara.

Liepāja-Dinamo

Atbildes spēli Minskā aizvadīs FK “Liepāja”, tiekoties pret vietējo “Dinamo”.

Liepājniekiem mājas spēle pirms nedēļas izvērtās gana dramatiska. 12.minūtē ar 11 metru soda sitiena palīdzību vadību ieguva Jānis Ikaunieks, taču spēles beigās gandrīz piedzīvots zaudējums. 88.minūtē izlīdzinājumu minskiešiem panāca Kapaļenko, tikmēr kompensācijas laika 7.minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Fatai, liekot smagi nopūsties visiem gandrīz 4000 tūkstošiem Liepājā esošajiem skatītājiem.

Arī šajā gadījumā abas komandas pēc savstarpējās tikšanās aizvadījušas mačus vietējos turnīros. “Liepāja” Latvijas kausa astotdaļfinālā pārmācija “Smilteni” (0:4), tikmēr “Dinamo” vicetējās līgas 15.kārtas spēlē pārspēja “Brest” (1:2) un tabulā šobrīd ieņem ceturto vietu.

Atbildes spēlē totalizatori sliecas uz Minskas panākumu, 1.32 (Betsafe) – 1.35 (11.lv), kamēr “Liepāja” izredzes uzvarēt vērtētas ar iespaidīgiem 7.00 (11.lv) – 8.50 (Pafbet), neizšķirtam koeficienti 4.55 (11.lv) – 4.95 (Betsafe) robežās. Lai iekļūtu nākamajā kārtā liepājniekiem der uzvara vai rezultatīvs neizšķirts (2:2, utt.)

Ventspils-Teuta

Vieglākais uzdevums iekļūšanai nākamajā kārtā starp Latvijas klubiem ir “Ventspils”, kurai izbraukumā pret “Teuta” “jāpārkāpj pāri suņa astei”.

Pirms nedēļas mājās ventspilnieki guva pārliecinošu panākumu ar 3:0, kas pamatīgi samazinājušas Albānijas kluba iespējas tikt tālāk.

Pretinieku apstulbinošu kauna pleķi “Ventspils” ieguva sestdien, Latvijas kausa astotdaļfinālā piedzīvojot sakāvi pret 1.līgas klubu “Tukums 2000” (1:4). Bez šaubām, vērts ņemt vērā, ka tika spēlēts ar rezervistiem, taču jebkurā gadījumā šāda veida zaudējums bija gana negaidīts.

Vakara cīņā totalizatori nelielu favorītu statusu piešķir “Teuta”, 2.15 (11.lv, Betsafe) – 2.30 (Pafbet), kamēr “Ventspilij” koeficienti 2.75 (Pafbet) – 3.00 (Optibet) robežās, neizšķirtam 3.40 (11.lv) – 3.50 (Pafbet).

Cita situācija ir koeficientos par iekļūšanu nākamajā kārtā, jo “Teuta” tikšanai nākamajā kārtā nepieciešams panākums ar VISMAZ četru vārtu pārsvaru. Venstpils iekļūšana nākamajā kārtā tiek vērtēta ar 1.01 (11.lv) -1.03 (Optibet, Betsafe), kamēr “Teuta” iespējām 9.50 (Betsafe) – 12.00 (Pafbet) varbūtība.