Šovakar “Skonto” stadionā atbildes spēli UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā pret Īrijas klubu “Dundalk” aizvadīs Riga FC. Mačam gatavi arī totalizatori.

Pirms pievēršamies šī vakara cīņai, pieminēšanas vērts ir kaimiņu igauņu sniegums vakardienas atbildes spēlē. Negaidīti kvalifikācijas otrajā kārtā iekļuvuši Igaunijas čempioni “Kalju”, kas izbraukumā pārsteidzoši ar 2:1 pieveica Ziemeļmaķedonijas klubu “Shkendija”. Lai gan divu spēļu summā rezultāts bija neizšķirts (2:2), igauņi nākamajā kārtā iekļuva, pateicoties tieši izbraukumā gūtajiem vārtiem.

Pārsteigumu ļoti labi parāda totalizatoru izliktie koeficienti pirms mača, kas “Kalju” panākuma iespējamību vērtēja ar ~12.00 līdz pat 18.00. Iekļūšanai nākamajā kārtā tie bija pat ~18.oo.

Tikmēr šovakar Rīgā notiekošajam mačam arī ir izšķiroša nozīme, jo, kā zināms, pirms nedēļas Īrijā abas komandas nospēlēja neizšķirti, nevienai negūstot vārtus. “Dundalk” nespēja izmantot savas sintētiskā mājas laukuma priekšrocības, kas komandai var izrādīties liktenīgi.

Neizšķirtais rezultāts labi atspoguļojas arī statistikā – bumbas kontrole 42:58, sitieni vārtu virzienā 7:8 (rāmī 1:1). Tajā pašā laikā jāatzīst, ka iniciatīva piederēja “Dundalk”, taču rīdzinieki aizsardzībā bija nepārspējami. Aizsardzību tikpat augstā līmenī Riga FC jāmēģina noturēt arī mājās, jo saprotams, ka “Dundalk” izbraukuma vārti būs krietni vērtīgāki – neizšķirts ar gūtiem vārtiem (1:1 utt.) nākamajā kārtā ievedīs tieši īrus.

Pavisam nesen Rīgas kluba rindas papildinājis Grieķijas izlases aizsargs Jorgoss Valerjanoss, taču pret “Dundalk” viņš palīdzēt nevarēs. Laukumā gan varētu būt gatavs doties brazīļu pussargs Felipe Brizola, kurš izbraukuma spēlē nepiedalījās.

“Dundalk” rindās nav skaidrības par pussarga Krisa Šīldsa dalību, kurš guva savainojumu. Tāpat sākotnēji uz Ŗīgu ģimenes apstākļu dēļ nav devies Maikls Dafijs, tomēr tiek cerēts, ka viņš spēlē piedalīsies.

Ja “Dundalk” pagājušās nedēļas laikā neaizvadīja nevienu maču, “Riga” bija lieliska iespēja gūt pārliecību pār saviem spēkiem Latvijas kausa astotdaļfināla mačā pret pirmās līgas klubu “Super Nova”(6:0).  Šeit gan jāpiebilst, ka lielākā daļa laukumā esošo spēlētāju bija rezervisti, taču iespēju iespēlēties izmantoja jau minētais Brizola un Deniss Rakels, kurš Riga FC rindas papildināja nesen un Īrijā laukumā devās uz maiņu spēles noslēgumā.

Arī šodien totalizatori gaida sīvu maču, favorītu lomā gan izvirzot “Riga” futbolistus, 2.30 (11.lv) – 2.45 (Betsafe).  Ņemot vērā pirms nedēļas notikušo, salīdzinoši augstu tiek vērtētas arī neizšķirta iespējas, 2.95 (11.lv) -3.05 (Pafbet), kamēr “Dundalk” panākumam koeficienti 2.95 (Betsafe) – 3.16 (Optibet) robežās .

BET – ja pievēršamies koeficientiem par iekļūšanu nākamā kārtā, neliels pārsvars ir “Dundalk” futbolistiem, 1.71 (11.lv) – 1.75 (Betsafe, Pafbet). Riga FC iespējas iekļūt nākamajā šobrīd tiek vērtētas ar 1.98 (Betsafe) – 2.00 (Pafbet, 11.lv, Optibet).

Pāra uzvarētāji nākamajā kārtā tiksies ar Albānijas “Partizan” vai Azerbaidžānas “Qarabag”. Arī šajā duelī pirmajā spēlē fiksēts bezvārtu neizšķirts, taču totalizatori pārliecinoši uzskata, ka nākamajā kārtā iekļūs “Qarabag” futbolisti.