Lielāko Ziemeļamerikas līgu norise, tai starpā NHL,  Covid-19 pandēmijas dēļ ir apstājusies jau gandrīz mēnesi. Vai ir redzams kāds cerību stars sezonas atsākšanai?

Kā zināms, Nacionālā hokeja līga (NHL) savu sezonu pārtrauca 12.martā, neilgi pēc tam, kad ar slimību inficētā basketbolista Rodija Gobēra dēļ nekavējoties tika apturēta Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona. Pāris dienas vēlāk parādījās arī ziņas par inficētiem NHL spēlētājiem.  Ja viss būtu turpinājies kā ierasts, pasaules hokeja mekā šobrīd jau būtu noslēgta regulārā sezona un komandas, iespējams, arī daži latvieši NHL to sastāvos gatavotos izslēgšanas cīņām.

Sākotnēji prognozes par sezonas atsākšanu bija salīdzinoši optimistiskas, taču šobrīd, ņemot vērā kritisko situāciju ASV (~340 tūkstoši reģistrēto slimības gadījumu, 9700 mirušie- 6.aprīlis), iespējas kļūst arvien mazākas. Nedēļu pēc sezonas pārtraukšanas spēlētāji rosināja atsākt sezonu ar treniņnometni jūlija sākumā, izspēlēt atlikušās regulārās sezonas spēles jūlija beigās, savukārt “play-off” cīņas aizvadīt augustā un septembrī.

Tas attiecīgi saīsinātu starpsezonu, jo brīvo aģentu tirgus un drafts notiktu oktobrī, savukārt 2020./2021.gada sezona sākotos novembrī jeb mēnesi vēlāk nekā ierasts.

Pagājušajā nedēļas nogalē ASV prezidents Donalds Tramps tikās ar lielāko Ziemeļamerikas sporta līgu pārstāvjiem un izteica cerību, ka mači skatītāju klātbūtnē varētu atsākties augustā vai septembrī, kas nozīmētu, ka bez aizķeršanās jauno sezonu varētu sākt amerikāņu futbola čempionāts NFL. Tomēr viss ir atkarīgs no vīrusa turpmākās izplatības un iespējām izstrādāt vakcīnu, uz kuras 100% gatavību tuvākā gada laikā gan esot grūti cerēt.

Jaunākais NHL plāns liecina par to, ka atlikušās sezonas spēles varētu tik aizvadītas Ziemeļdakotā, kur vienuviet atrastos visas NHL komandas. Protams, mači, visticamāk, tiktu aizvadīti pie tukšām tribīnēm un ar īpaši augstiem drošības standartiem. Iepriekš ideju par sezonas čempiona noskaidrošanu miniturnīra ietvaros Lasvegasā pauda NBA.

Sportsbettingdime par robežpunktu NHL sezonas atsākšanai izvirzījuši 1.augustu. Opcija “Jā” novērtēta ar koeficientu 2.00, savukārt “Nē” ar 1.71. Šobrīd vienīgā hokeja līga pasaulē, kur cīņā uz ledus noskaidrots čempions, ir Balkrievijas ekstralīga, kurā par kausa ieguvēju piektdien kronēja Minskas “Yunost”.

NHL