Vadošie operatori apņemas vēl vairāk ierobežot atkarību riskus

Latvijas vadošie totalizatori parakstījusi nozares atbildības kodeksu, kurā pausta apņemšanās ar dažādu rīku palīdzību mazināt spēlētāju atkarības riskus. 

Kodeksa radītāji un parakstītāji ir Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrības (LIAB) biedri. To starpā ir 11.lv, Optibet, Betsafe, Alfor (Fenikss) un Pafbet.

Jau šobrīd minētie operatori nodrošina vairākus aizsardzības un limitēšanas rīkus, taču līdz 2020.gada 30.jūnijam visi minētie biedri apņemas nodrošināt šādus klientu aizsardzības instrumentus:

  •  pašnovērtējuma anketa;
  •  iespēja uzstādīt iemaksu vai zaudējumu limitu dienai/nedēļai/mēnesim;
  •  iespēja neatgriezeniski slēgt kontu;
  •  spēlētājiem ir pieejama informācija, kur vērsties pēc palīdzības;
  •  spēlētājiem ir pieejama viņu spēles laika un naudas pārskaitījumu vēsture, kas ļauj izvērtēt iespējamos spēles riskus;
  •  klientu serviss: spēlētājam iespējams sazināties ar operatoru, zvanot vai rakstot operatora izveidotā sarakstes vietnē (čats);
  • pēc reģistrācijas jaunajiem klientiem tiek nosūtīta informācija par iespējām, kas minētas augstāk;
  • darbinieku apmācība – ja klientu atbalsta dienestam komunikācijā ar klientu rodas aizdomas par problemātiskiem spēles paradumiem, situācija tiek analizēta un tiek lemts par nepieciešamību klienta kontu slēgt pēc spēles organizētāja, nevis klienta iniciatīvas
  • proaktīva spēlētāju informēšana

Šobrīd totalizatori nodrošina, piemēram, iespēju “iesaldēt” kontu vai iespēju slēgt pieeju citām azartspēļu grupām (kazino, pokeram, utml.), turklāt rīku klāsts ir plašāks nekā to prasa likums. Minētais kodekss arī saskaņots ar uzraugošajām valsts pārvaldes iestādēm.

Interaktīvās azartspēles, to starpā arī totalizatori,  vairumam patērētāju ir izklaides un brīvā laika pavadīšanas veids. Diemžēl atkarību risku nav iespējams izslēgt, tāpēc interaktīvo azartspēļu nozarei ir pienākums noteikt ētiskas uzņēmējdarbības ietvaru.

Ar atbildības kodeksa palīdzību operatori vēlas ir stiprināt patērētāju aizsardzību, un palīdzēt nodrošināt to, lai spēlētāju azartspēļu paradumi neattīstās no izklaides līdz atkarībai.

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.