Viena no spēcīgākajām futbola līgām pasaulē, Vācijas Bundeslīga, pārtraukto sezonu, visticamāk, atsāks 15.maijā, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas ierobežojumu atvieglošanu valstī.

Vācijai ar negaidīto koronavīrusa izraisītas slimības COVID-19 izplatību pagaidām izdevies tik galā ļoti veiksmīgi, salīdzinot ar citām Eiropas un pat pasaules valstīm. Kopumā Vācijā reģistrēti aptuveni 166 tūkstoši inficēto, taču lielākā daļa jeb aptuveni 13o tūkstoši jau uzskatāmi par veseliem (5.maija dati). Tāpat mirušo skaits nav sasniedzis pat 10 tūkstošus (aptuveni septiņi tūkstoši).

Paredzams, ka trešdien tiks paziņots par ierobežojumu atvieglošanu – lielveikalu atvēršanu, kā ar Bundeslīgas sezonas atsākšanas atļaušanu pie tukšām tribīnēm, ievērojot ļoti stingrus drošības pasākumus.

Līgas plāni sezonas atsākšanai bija izplatīti jau aprīļa beigās, sākotnēji par iespējamo datumu nosaucot 9.maiju.

Stadionos un ap tiem maksimāli atļautais cilvēku skaits (dažādi darbinieki) augstākā līmeņa/stadionu mačos būs 322 un 270  zemāka līmeņa spēlēs. Tāpat līga plānot veikt plašus testēšanas pasākumus, veicot tūkstošiem testus darbiniekiem un spēlētājiem, kam būšot neliela ietekme uz prioritāro iedzīvotāju testēšanu.

Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka obligātajā testēšanā pirmo divu līmeņu līgu klubu spēlētājiem, personālam un treneriem slimība tika apstiprināta 10 no 1724 gadījumos jeb aptuveni 0,6%.

Bundeslīga sezonu pārtrauca 13.martā, lielākajai daļai komandu paspējot aizvadīt 25.kārtas spēles. Tabulā šobrīd pirmo vietu ieņem Minhenes “Bayern”(55 punkti), kas sezonas atsākšanas gadījumā turpinās cīņu par astoto titulu pēc kārtas un 30.vēsturē. Tomēr ļoti tuvu ir Dortumdes “Borussia” (51 punkts) un RB Leipzig (50 punkti), kas noteikti sastādīs sīvu konkurenci.

Pēdējo vietu, kas nodrošina iekļūšanu ČL grupu turnīrā nākamsezon, ieņem Monchengladbach “Borrussia” ar 49 punktiem,  taču turpat vien blakus 5.vietā ar 47 punktiem ir Leverkūzenes “Bayer”.  Totalizatori diez gan pārliecinoši ar koef. ~1.30 prognozē Minhenes “Bayern” triumfu.

Pozitīvas vēsmas sezonas atsākšanai novērojamas arī Itālijā, Spānijā un citviet, jo pamazām tiek atsākti komandu treniņi. Sezona pilnā sparā joprojām turpina ritēt Baltkrievijā un citās mazpazīstamās līgās.

Cerēsim, ka ārkārtas stāvoklis Latvijā tiks pātraukts un futbola likmes varēs veikt arī Latvijas spēlētāji. Kā zināms, Latvijas azartspēļu operatoru darbība ir pārtraukta uz ārkārtas stāvokļa laiku. Šobrīd tam vajadzētu noslēgties 12.maijā, taču nav 100%, vai tas netiks pagarināts.