Jau rīt svētkus svinēs lielākā daļa futbola pasaules, jo atgriešanos pēc divu mēnešu pauzes piedzīvos viena no spēcīgākajām futbola līgām pasaulē – Vācijas Bundeslīga. Priekšā futbola pilna nogale, tāpēc ielūkosimies, kas lācītim vēderā.

Kāpēc Bundeslīgā un citās pasaules futbola līgās (lielākajā daļā) iestājās neplānota pauze, nevienam nav noslēpums – COVID-19 pandēmija, kas nu pasauli padarījusi par pavisam citādāku vietu un nav skaidrs, kad viss 100% ieies vecajās sliedēs.

Vācijā lielais futbols beidzās marta pirmajā pusē, kad pārcelto 21.kārtas spēli tukšā stadionā aizvadīja aizvadīja Monchengladbach “Borrussia” un FC “Koln” (2:1).  13.martā oficiāli tika paziņots par sezonas pārtraukšanu. Pārējas komandas pēdējos mačus aizvadīja marta sākumā, izspēlējot 25. kārtu.

Pēc tām situācija tabulā ir ļoti sīva un, nemot vērā pārtraukumu, viss ir ļoti neprognozējams. Tabulā šobrīd pirmo vietu ieņem Minhenes “Bayern”(55 punkti), kas sezonas atsākšanas gadījumā turpinās cīņu par astoto titulu pēc kārtas un 30.vēsturē. To apstiprina bukmeikeri, kas gana pārliecinoši prognozē, ka komanda finišēs līderpozīcijās. Tomēr ļoti tuvu ir Dortumdes “Borussia” (51 punkts) un RB Leipzig (50 punkti), kas noteikti sastādīs sīvu konkurenci. Skarba cīņa gaidāma arī zemākajās pozīcijās.

No description available.

Kā zināms, Vācija ar koronavīrusu tikusi galā ļoti veiksmīgi, kas ļauj salīdzinoši ātri atcelt noteiktos ierobežojumus. Aprīļa beigās tika prognozēts, ka sezona varētu atsākties jau 9.maijā, taču oficiālais paziņojums no Vācijas valdības maija sākumā par atsākšanas laiku noteica maija vidu.

Bundeslīga kopā ar Vācijas futbola federāciju pirms oficiālajiem lēmumiem izstrādāja un piedāvāja apjomīgu plānu, kurā apsvērti visi drošības pasākumi augstākajā līmenī (spēlētāju testēšana, ierobežota cilvēku skaita klātbūtne stadionos un tamlīdzīgi). Testēšanās slimība tika konstatēta pāris cilvēkiem, taču lielas bažas radīja  2. Bundeslīgas pastarīte Drēzdenes “Dynamo”, kura pozitīvo testu dēļ sev noteikusi divu nedēļu karantīnu.

Tas gan nav mainījis kopējos plānus un jau rīt tiks aizvadītas pirmās spēles. Kopumā čempionāts atsāksies ar deviņām spēlēm trīs dienās (sešas sestdien, divas svētdien viena pirmdien), turklāt starp tām ir arī pāris iespaidīgi dueļi.

No description available.

Skumjas ziņas Latvijas totalizatoru spēlētājiem, kuriem Covid-19 likumā iekļautā aizlieguma dēļ joprojām likmju veikšana ir liegta.

Dortmundes Borussia – Shalke 04

Jau sestdien gaidāma varena sadursme, kad otrajā pozīcijā esošā Dortumdes Borussia (15-6-4) savā laukumā uzņems Shalke 04 (9-10-6), kura atrodas sestajā vietā, saglabājot teorētiskas iespējas noķert augstāk esošās komandas, lai gan Leverkūzenes “Bayer” ir priekšā par desmit punktiem.  Tikmēr Dormunde, protams, mēģinās izmantot iespēju pietuvoties “Bayern”.

Ārzemju totalizatori ar koeficientu 1.53-1.55 favorītu lomā izvirzījusi Borussia, kamēr Shalke 04 koeficientu uz panākumu 5.80 līdz pat 6.75 robežās. Tikmēr neizšķirts novērtēts ar 4.33 – 4.80.

Savā starpā komandas pēdējo reizi tikās 2019.gada oktobra beigās, kad tika fiksēts bezvārtu neizšķirts. Tikmēr tā paša gada aprīlī panākumu rezultatīvā spēlē ar 4:2 svinēja Shalke. Komandas rindās ar diviem vārtiem izcēlās pussargs Daniels Kalidžiuri.

Bayern-Union Berlin

Tabulas līdere Bayern (17-4-4) čempionātu atsāks svētdien, kad tiksies ar 11.pozīcijā esošo Union Berlin (9-3-13). Bez pārsteigumiem, pārliecinošā favorītu lomā ārzemju totalizatori virza “Bayern” (1.18-1.22), savukārt Union Berlin izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar iespaidīgajiem 13.58-17.17, neizšķirtam 6.68-7.60.

Savā starpā komandas pēdējo un pagaidām vienīgo reizi Bundeslīgā tikušās oktobrī, kad sīvā cīņā ar 2:1 panākumu svinēja “Bayern”

FC Koln-Mainz

Par pietiekami intriģējošu uzskatāma svētdienas cīņa starp 10 vietā esošo FC Koln (10-2-13) un 15.pozīciju ieņemošo Mainz (8-2-15). Uz to norāda arī totalizatoru koeficienti, kas ar 1.85- 1.93 favorītu lomā virza Koln, kamēr Mainz izredzes vērtētas ar 3.90-4.06, neizšķirtam 3.80-4.04.

Abas komandas savā starpā pēdējo reizi tikās 2019.gada oktobrī, kad ar 3:1 uzvaru svinēja Mainz.

bundeslīga

Lai līksmi un atbildīgi mazie futbola svētki!