6.oktobris ir svarīgs ne tikai ar to, ka Latvijā tiks aizvadītas 13.Saeimas vēlēšanas. UFC astoņstūrī Lasvegasā cīņu aizvadīs īrs Konors Makgregors (21-3) un krievs Habibs Nurmagomedovs (26-0). 

Pirms spēku izmēģināšanas boksā Makgregors bija viens no bīstamākajiem cīnītājiem UFC. Tagad pēc divu gadu pārtraukuma un zaudējuma boksa ringā pret Meiveizeru, Konors atgriezies, lai cīnītos pret vēl nepārspēto un favorīta statusā esošo Nurmagomedovu.

Nurmagomedovs savu pēdējo cīņu aizvadīja aprīlī, kad pēc tiesnešu lēmuma pieveica Alu Lakvintu, savukārt Makgregors savā pēdējā cīņā 2016.gada novembrī ar tehniskā nokauta palīdzību pieveica Ediju Alvarešu.

Kā jau minējām, favorīts šajā cīņā ir Nurmagomedovs. Tā uzskata arī Latvijas totalizatori, Habiba izredzes uzvarēt vērtējot ar koeficientu 1.55-1.60.

[table id=2 /]

Tam ir dažādi loģiski iemesli. Pirmkārt, Konors cīņu UFC nav aizvadījis divus gadus, lielā boksa cīņa jau bija pirms gada. Tikmēr Habibs aprīlī piecu raundu cīņā dominēja pār Alu Lakvintu. Lakvintam, līdzīgi kā Makgregoram ir kikboksa saknes, taču cīņā viņš spēja izdarīt vien 41 precīzu sitienu, kamēr Nurmagomedovam tādi bija 134.

Otrkārt, Habibs nebūs tas, kurš stāvēs un cīņā apmainīsies ar sitienem. Krievs ir gāšanas mašīna, saķērienos esot krietni labāks par Konoru. Cīņās starp sitējiem un gāzējiem parasti pārsvars ir gāzējiem. Talantīgākais cīkstonis, ar kuru Konors cīnījies ir Čads Mendess, kurš Konoru 2015.gada cīņas laikā zemē nogāza četras reizes divos raundos un guva uzvaru ar tehnisko nokautu.

Svarīgi piebilst, ka Mendess nobāl Nurmagomedova spēka priekšā. Tomēr jāņem vērā arī to, ka Konora aizsardzības prasmes kopš 2015.gada ir uzlabojušās. Tāpat, lai nogāztu Konoru būs nepieciešams atrasties īra sitienu zonā un tā ir bīstama jebkuram.

Citās likmēs totalizatori prognozē, ka cīņā būs zem 2.5 raundiem (1.70-1.76), kā arī ticamākais uzvaras veids esot pēc punktiem tiesnešu vērtējumā.

Lai uzvar stiprākais!