UFC Fight Night: latviešu izcelsmes cīkstonis Cirkunovs atgriežas oktagonā

Pēc aizraujošā UFC 259 cīņu vakara seriāls paliek Lasvegasā, kur sestdienas naktī tiks aizvadīts UFC Fight Night pasākums. Tas īpaši interesants varētu būt latviešu faniem, jo oktagonā atgriežas Mihails Cirkunovs.

Pagājušajā nedēļā notikušais UFC 259 cīņu šovs neatstāja vienaldzīgu nevienu. Trīs titulcīņas, kur divās cīkstoņiem izdevās nosargāt sev piederošo jostu. Dāmu “featherweight” kategorijā Amanda Nuneša jau pirmajā raundā pieveica Meganu Andersoni (submission), kamēr 37 gadus vecais poļu sportists Jans Blahovičs diez gan negaidīti saglabāja sev piederošo pussmagā svara titulu, pēc tiesnešu lēmuma pieveicot Izraēlu Adesjanu.

Skandalozi noslēdzās cīņa “bantamweight” kategorijā, kur Petrs Jans saņēma diskvalifikāciju par sitienu ar celi, līdz ar to par jauno un vismaz pagaidu čempionu kļuva Aljameins Stērlings.

Šīs nedēļas “Fight Night” galvenajā cīņā “welterweight” divīzijā Leons Edvards (18-3) spēkosies ar Belalu Muhmedu (18-3), kamēr “co-main” cīņā latviešu izcelsmes kanādietis Mihails Cirkunovs (15-5) atgriezīsies oktagonā ar cīnu vieglā smagsvara divīzijā pret Raienu Spanu (18-6).

Cirkunovs-Spans

34 gadus vecajam Cirkunovam šis būs pirmais UFC cīņu vakars kopš 2019.gada septembra, kad jau pirmajā raundā tika pieveikts Džimjis Krūts (submission), kas ļāva uzlabot savu UFC karjeras bilanci uz 6-3. Tā paša gada martā cīkstonis 40.sekundē atzina Džonija Valkera pārākumu (TKO), kamēr 2018.gada oktobrī pirmajā raundā uzveikts Patriks Kamings (submission). Interesanti, ka pirmajā raundā noslēgušās pēdējās sešas cīņas Cirkunova cīņas, trīs raundu dueli aizvadot 2016.gadā, kad uzveikts Aions Kutelaba (submission). Kā intervijā atzinis pats sportists, ilgā pauze bijusi saistīta ar savainojumiem un sarežģīto Covid-19 situāciju.

Protams, visbīstamākais Cirkunovs ir “takedown” situācijās, turklāt vidēji 15 minūtēs viņš veic 4.42 gāzienus. Vieglā smagsvara rangā sportists šobrīd ieņem 11.pozīciju.

Turpat netālu, 13.vietā, atrodas Mišas pretinieks Spans, kura astoņu uzvaru sērija (četras UFC, trīs LFA, viena īpašā contender) pātrūka 2019.gada septembrī, pirmajā raundā atzīstot Džimija Valkera pārākumu. Spana 11 no 18 panākumiem gūti ar “submission” palīdzību, kamēr pusē no sešiem zaudējumiem sportists ticis nokautēts.

Totalizatori par cīņas favorītu ar 1.74 (Betsafe) -1.76 (11.lv, Optibet) uzskata Cirkunovu, kamēr Spana izredzes tiek vērtētas ar 1.99 (Optibet) – 2.14 (Betsafe).

Edvards-Muhamads

29 vecais brits zaudējuma rūgtumu nav izjutis jau piecus gadus. Zīmīgi, ka sakāve 2015.gadā piedzīvota pret Kamaru Usmanu, kurš šobrīd ir “welterweight” divīzijas čempions. Arī Edvards oktagonā nav devis jau kādu laiciņu, kopš 2019.gada, kad guva panākumus pret Rafaēlu Dos Anjosu un Gunnaru Nelsonu. Vēl pirms tam 2018.gada jūnijā pieveikts arī labi pazīstamais Donalds Ceronī. Ar tiesneša lēmumu noslēgušās pēdējās astoņas no 10 sportista cīņām (7-1), kamēr pārējās divas ar tehniskā nokauta un “subbmision” palīdzību. “Welterweight” divīzijas rangā Edvards ieņem trešo pozīciju, līdz ar to panākums varētu pietuvināt titulcīņai.

Edvarda pretinieks Muhamads šobrīd atrodas četru uzvaru sērijā, turklāt pēdējā cīņa aizvadīta pavisam nesen, februārī, kad trīs raundos ar tiesnešu lēmumu pieveikts Djego Lima. Sakāvi Muhamads pēdējo reizi cietis 2019.gadā, kad atzina Džeofa Nīla pārākumu. Pirms zaudējuma amerikānis bija izcīnījis vēl četrus panākumus, visus ar tiesnešu lēmuma palīdzību. Šobrīd divīzijas rangā cīkstonis ieņem 13.vietu.

Totalizatori par dueļa favorītu pārliecinoši uzskata Edvardu 1.36 (Betsafe, 11.lv)-1.37 (Optibet), kamēr Muhamada ar 2.95 (Optibet) – 3.25 (Betsafe)

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.