UFC 264: Poirier vs. McGregor 3

UFC pēc 16 mēnešu pauzes atgriežas “T-Mobile” arēnā Lasvegasā, lai aizvadītu UFC 264 cīņu vakaru, kurā galvenajā duelī Konors Makgregors noslēdzošajā triloģijas kaujā spēkosies ar Dastinu Porjē.

Makgregors sestdien centīsies izvairīties no karjerā pirmās zaudējumu sērijas, kamēr Porjē lūkos izcīnīt trešo uzvaru pēc kārtas kopš zaudējuma Habibam Nurmagomedovam 2019. gada septembrī.

Kā zināms, cīkstoņi janvārī tikās savā otrajā savstarpējā cīņā, kur otrajā raundā ar tehniskā nokauta palīdzību (punches) uzvaru izcīnīja Porjē. Divu dueļu summā sportistu starpā ir neizšķirts, jo pirmajā cīņā 2014. gadā uzvaru svinēja Makgregors. Tas, ka sportisti tiksies trešo reizi, bija samērā skaidrs jau pēc Makgregora zaudējuma, taču oficiāli triloģijas cīņa tik izziņota aprīlī.

Kopš aiziešanas no spalvas svara kategorijas Makgregora sniegums nav bijis tas spožākais (3-3, tostarp 1-2 vieglajā svarā), tāpat īrs bijis salīdzinoši neaktīvs, lai gan šī būs pirmā reize kopš 2016. gada, kad viņš gada laikā aizvada vairāk nekā vienu cīņu. Neaktivitāte gan nemaina faktu, ka Konora karjeras statistika ir nemainīgi iespaidīga, 22-5, tostarp 19 uzvaras ar nokauta palīdzību.

Lielākās bažas sestdienas cīņā ir Makgregora kājas, kas izrādījās vājais punkts iepriekšējā cīņā, kā arī cīkstoņa vispārējā sagatavotība.

Salīdzinot ar Makgregoru, Porjē oktagonā devies krietni regulārāk, pēdējo trīs gadu laikā aizvadot sešas cīņas (5-1). 32 gadus vecais amerikānis ir daudzpusīgs cīkstonis, kurš spēj rādīt labu sniegumu visdažādākajās situācijās. Distancē Dastins labi darbojas ar kājām, savukārt tuvcīņā viņam ir labas kustības un gatavība apmainīties ar sitieniem. Arī Porjē spējas parterī ir pietiekami vērā ņemamas.

Ja cīņa ievilksies, svaru kausi arvien vairāk nostāsies Porjē pusē, vienīgi sportistam viennozīmīgi nevajadzētu pārāk paļauties uz iepriekšējā duelī panākumus nesošajiem sitieniem ar kājām, jo Makgregors kļūdas nepiedos.

Totalizatori par cīņas favorītu ar 1.70 (Optibet) – 1.86 (Betsafe) uzskata Porjē. Tas nozīmē, ka Makgregors tikai trešo reizi karjerā būs underdog statusā. Īra izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar 2.05 (11.lv) – 2.21 (Betsafe). Optibet kā visreālako cīņas iznākumu ar 6.70 uzskata Porjē uzvaru pirmajā vai otrajā raundā, savukārt Betsafe ar 1.67 prognozē to, ka cīņā netiks aizvadīti vairāk nekā 2,5 raundi.

Jāizceļ, ka otrdien Makgregors savā sociālā tīkla “Twitter” kontā dalījies ar gana amiziantu vēstījumu.