UFC 262: Kurš kļūst par jauno vieglā svara čempionu?

15. maijā Teksasā beidzot noskaidrosim jauo UFC vieglā svara čempionu, Čārlzam Oliveiram spēkojoties pret Maiklu Šandleru. Kurš būs Nurmagomedova mantinieks, vērtē totalizatori.

Jau apriļa beigās UFC 261 cīņu šovs bija pirmais kopš 2020. marta, kas tika aizvadīts pilnu tribīņu priekšā, un nav šaubu, ka līdzīgi būs arī šoreiz.

Vakarā centrālās cīņas likmes ir ļoti augstas – vieglā svara čempionu josta, kas ir principā ir vakanta jau kopš 2020. gada oktobra, kad par karjeras noslēgšanu pēc uzvaras pār Džastinu Geičī paziņoja leģendārais Habibs Nurmagomedovs. Oficiāli josta gan vakanta kļuva vien šī gada martā, kad Dena Vaits apstiprināja, ka Habibs oktagonā vairs neatgriezīsies. Tas attiecīgi pavēra ceļu Oliveiras un Šandlera duelim.

Ja Oliveira (30-8) pie iespējas cīnīties par jostu ticis pēc veselām 28 cīņām UFC, tad “Bellator” cīņu seriāla zvaigznei Šandleram tas izdevies jau pēc debijas janvārī.

Oliveira uz tiulcīņu ierodas ar iespaidīgu uzvaru sēriju. 31 gadus vecais brazīlis 2017. gada decembrī atzina Pola Feldera pārākumu (TKO), taču astoņās nākamajās cīņās palicis nepārspēts, no kurām piecās ar submission palīdzību. Iepriekšējo reizi sportists oktagonā devās 2020. gada decembrī, kad ar vienbalsīga tiesnešu lēmuma palīdzību pārspēja pazīstamo Toniju Fergusonu, kurš neatrodas tajā veiksmīgākajā karjeras nogrieznī.

Olivera uzskatāms par vispusīgu cīkstoni ar elites līmeņa submission prasmēm un kreatīviem, kā arī spēcīgiem sitieniem stāvus pozīcijā. Zīmīgi gan, ka cīņā pret Fergusonu izpaudās arī viņa vrestlinga prasmes, pretinieku zemē nogāžot pat trīs reizes.

Šandlers (22-7) vislabāk pazīstams kā “Bellator” cīkstonis, kur aizvadījis 23 no savām 27 profesionālās karjeras cīņām, kā arī izcīnījis vieglā svara titulu. Kopumā 17 no 22 uzvarām gūtas cīņai noslēdzoties priekšlaicīgi  (10 submission, 7 KO), kamēr trijos no pieciem zaudējumiem cīkstonis pats ticis nokautēts (2019., 2017. un 2014. gadā).

UFC Šandlers debitēja janvārī 35 gadu vecumā, kad ar tehniskā nokauta palīdzību jau pirmajā raundā pieveica Denu Hukeru. Pirms tam pēdējās “Bellator” cīņas nokautēti Sidnijs Autlovs un Bensons Hendersons.

Totalizatori par titulcīņas favorītu uzskata Oliveiru, viņa izredzes uz panākumu novērtējot ar 1.68 (Optibet) – 1.74 (Betsafe), kamēr koeficients uz Šandlera panākumu 2.06 (Optibet) – 2.19 (Betsafe). Betsafe Čandlera iespēju uzvarēt ar KO vai TKO palīdzību novērtē ar 3.03, kamēr Oliveras ar 5.05.

Pirms titulcīņas oktagonā dosies jau iepriekš minētais Fergusons (25-5), kurš spēkosies ar Beneilu Dariušu (20-4-1). Piemēram, 11.lv par pārliecinošu cīņas favorītu uzskata Dariušu (1.57), kurš uzvarējis pēdējās sešās cīņās,  kamēr Fergusona izredzes pārtraukt divu zaudējumu sēriju novērtētas vien ar 2.40.