UFC 259 nedēļas nogalē izklaidēs fanus ar trim titulcīņām

Jau šajā nedēļas nogalē Lasvegasā tiks aizvadīts gada trešais UFC cīņu vakars, turklāt šoreiz piedāvājumā veselas trīs titulcīņas. Kuri ir favorīti – vērtē totalizatori.

Agrā svētdienas rītā vispirms savu “bantamweight” jostu pret Aljameinu Stērlingu (19-3) aizstāvēs Petrs Jans (15-1), tad dāmu “featherweight” kategorijā  leģendārā Amanda Nunesja (20-4) spēkosies ar Meganu Andersoni (11-4) un, visbeidzot, cīņu šova centrālajā kaujā Israels Adesjana (20-0) metīs izaicinājumu Janam Blahovičam (27-8) un viņam piederošajam pussmagā svara titulam.

Jans-Stērlings

28 gadus vecais Krievijas pārstāvis Jans ir nepārspēts visās aizvadītājās septiņās aizvadītajās UFC cīņās (viens KO, trīs TKO, trīs desision) kopš 2018.gada. Pīķi cīkstonis sasniedza 2020.gada jūlijā, kad duelī par vakanto “bantamweight” titulu piektajā raunda ar tehniskā nokauta palīdzību pieveica Hosē Aldo (29-7). Vienīgo karjeras zaudējumu Jans piedzīvojis 2016.gadā, kad ACB cīņu seriāla ietvaros pēc dalīta tiesnešu lēmuma tika atzīts Magomeda Magomedova (17-1) pārākums. Tiesa pēc gada sportists revanšējās ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu.

Tikmēr 31 gadu vecā amerikāņa Stērlinga ceļš līdz savai pirmajai titulcīņai bijis ļoti garš. UFC ietvaros cīkstonis kopš 2014.gada aizvadījis 14 cīņas, kurās guvis 11 panākumus un trīs zaudējumus. Šobrīd Stērlings atrodas piecu uzvaru sērijā, no kurām pēdējā 2020.gada jūnijā pieveikts Korijs Sendhagens.

Totalizatori svētdien gaidāmajā titulcīņā abiem cīkstoņiem dod ļoti līdzvērtīgas izredzes. Vien nelielā favorīta lomā ar 1.83 (Optibet)-1.88 (Betsafe) ir Jans, kamēr Stērlinga iespējas gūt uzvaru tiek vērtētas ar 1.88 (Optibet) -1.96 (Betsafe).

Nunesja-Andersone

Sieviešu UFC ikona Nunesja lūkos pagarināt savu 11 uzvaru sēriju, otro reizi aizstāvot sev piederošo “featherweight” titulu, kurš tika iegūts 2018.gada decembrī. Pirmo titula aizstāvēšanu sportiste piedzīvoja vien 2020.gada jūnijā (pamatā cīnās “bantamweight” divīzijā, kur tituls jau kopš 2016.gada), kad piecos raundos ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu tika pieveikta Felīcija Spensere (8-2). 16 no karjeras 20 uzvarām Nunjesa guvusi priekšlaicīgi, tostarp 13 ar nokautu, kas liekus komentārus neprasa.

31 gadu vecās austrālietes Andersones piecu cīņu ceļš UFC nav bijis tas līdzenākais, taču šobrīd sportistei ir divu uzvaru sērija, pēdējā no tām 2020.gada februārī pirmajā raundā nokautējot Normu Dumentu. UFC seriālā sportiste 2018.gadā ieradās ar četru uzvaru sēriju, visas gūtas ar nokauta palīdzību. Kopumā deviņi no karjeras 11 panākumiem gūti priekšlaicīgi.

Svētdien gaidāmajā titulcīņā totalizatori vairāk nekā pārliecinoši par favorīti uzskata Nunesju ar 1.07 (11.lv) – 1.08 (Betsafe, Optibet), savukārt Andersones iespējas uz pārsteigumu vērtētas ar 6.60 (Optibet) – 8.60 (Betsafe).

Blahovičs-Adesjana

37 gadus vecais polis Blahovičs 2020.gada septembrī izcīnīja karjeras lielāko panākumu, ar tehniskā nokauta palīdzību pieveicot Dominiku Rejesu un tādējādi iegūstot vakanto pussmagā svara titulu. Lai gan pastāvēja ļoti liela iespēja, ka Blahovičs par titulu cīnīsies pret Džonu Džounsu, 33 gadus vecais Džounss nolēma izmēģināt spēkus smagsvaros, kur gan cīņu vēl nav aizvadījis.

Blahovičs guvis panākumus jau pēdējās četrās cīņās pēc kārtas, iepriekšējo zaudējumu ciešot 2019.gada sākumā pret Tjago Santošu. Kopumā 17 no 27 karjeras uzvarām Blahovičs guvis priekšlaicīgi, tostarp astoņas ar nokauta palīdzību.

31 gadu vecais nigērietis Adesjana nu viennozīmigi uzskatāms par vienu no UFC superzvaigznēm, kurš nedz visas karjeras laikā, nedz arī kopš 2018.gada aizvadītajās deviņās UFC cīņās zaudējuma rūtgumu vēl nav izjutis. 2019.gadā cīkstonis kļuva par pilnvērtīgu vidējā svara titula īpašnieku, ko spējis aizstāvēt jau divas reizes, pēdējā no tām 2020.gada septembrī otrajā raundā nokautējot Paulo Koštu.

15 no karjeras 20 panākumiem Adesjana izncīnījis ar nokautu vai tehnisko nokautu, līdz ar to jāuzskata, ka Blahovičam priekšā ir ļoti smaga cīņa.

Tā domā arī totalizatori, pārliecinošā favorīta statusā ar 1.41 (Optibet) -1.43 (Betsafe) virzot Adesjanu, kamēr Blahoviča izredzes uz panākumu vērtētas ar 2.70 (Optibet) -2.92 (Betsafe).