UFC 257: Makgregors vs Porjē

Lieli svētki nedēļas nogalē gaidāmi UFC un sporta faniem, kad oktagonā atkal dosies īru superzvaigzne Konors Makgregrors, UFC 257 galvenās cīnas ietvaros spēkojoties ar Dastinu Porjē.

32 gadus vecais Makgregors savu iepriekšējo cīņu aizvadīja precīzi pirms gada, kad atgriešanās duelī 40 sekunžu laikā izrēķinājās ar Donaldu Ceronī, uzsākot ceļu atpakaļ virsotnēs. Konors 2020.gadā sākotnēji bija ieplānojis turpināt uzvaru gājienu, taču koronavīrusa pandēmija un citas problēmas rezultējās tajā, ka jūnijā tika publicēts nu jau kārtējais paziņojums par karjeras noslēgšanu.

Šoreiz “atvaļinājumā” tika pavadīti vien pieci mēneši – jau novembrī Makgregors paziņoja par atgriešanos un vēlāk noskaidrojās, ka janvāra beigās notiks cīņa pret Dastinu Porjē (26-6). Ar amerikāņu vienaudzi Makgregors iepriekš ticies jau 2014.gadā spalvassvarā, turklāt to var uzskatīt par viņa pirmo nopietno cīņu jeb pakāpienu uz tālākajiem panākumiem. Attiecīgajā duelī Konors guva uzvaru mazāk nekā divu minūšu laikā, Porjē nodauzot diez gan pamatīgi.

Kopš tā laika Makgregors izcīnījis čempionu jostas divās divīzijās, kamēr Porjē 2019.gada aprīlī ar uzvaru pret Maksu Holoveju kļuva par pagaidu vieglās kategorijas čempionu, ko gan neizdevās nostiprināt faktiskā jostā, tā paša gada septembrī piekāpjoties Habibam Nurmagomedovam. Šobrīd Habibs ir pateicis ardievas savai karjerai, līdz ar to čempionu josta ir vakanta un svētdienas cīņa lielā mērā noteiks tālāko notikumu attīstību.

Pirms zaudējuma pret Nurmagomedovu Porjē bija guvis panākumus pret tādiem cīkstoņiem kā Edijs Alvaress un Džastins Geičī, kurš tad arī izrādījās pēdējais cīkstonis ar kuru spēkojies Nurmagomedovs. Iepriekšējo reizi Porjē oktagonā devās 2020.gada jūnijā, kad sīvā piecu raundu cīņā ar tiesnešu lēmumu uzveica Denu Hukeru.

UFC 257 galvenajā duelī par diez gan pārliecinošu favorītu totalizatori vērtē Makgregoru, 1.33 (11.lv, Optibet, Pafbet) – 1.34 (Optibet), kamēr Porjē izredzes tiek vērtētas ar 3.30 (11.lv) -3.50 (Pafbet). Tāpat netiek uzskatīts, ka cīkstoņi aizvadīs pilnu cīņu. Piemēram, 11.lv šādu iespējamību vērtē ar 3.35, savukārt “nē” opcijai koeficients 1.25. Virs/Zem līnijā 2,5 raundu atzīmē dominē Zem opcija, 1.50 (11.lv) – 1.60 (Pafbet), kamēr virs novērtēts ar  2.25 (Optibet) -2.40 (11.lv).

Uzvaras veidos pārliecinoši dominē Makgregora panākums ar tehnisko nokautu, nokautu vai pretinieka diskvalifikāciju, koeficienti 1.53 (Pafbet) – 1.65 (Betsafe). Tomēr, ja domas virzās uz Porjē panākumu šādā veidā, nāksies riskēt ar 5.00 (Optibet) – 7.00 (Betsafe) koeficientiem.

Protams, gada pauze teorētiski var nenāk Makgregoram par labu, tomēr panākums pret Ceronī pierāda, ka šādi “atvaļinājumi” neko daudz nenozīmē un oktagonā Konors atgriežas vēl spēcīgāks. Aktuāls jautājums ir arī par to, vai īra uzvara liks atgriezties cīņas laukumā Nurmagomedovam, kurš gan iepriekš revanša iespējamību ir noliedzis, taču nesen atzina, ka gaidāmās cīņas iznākums, iespējams, noteiks viņa turpmākos plānus.

Jāpiemin, ka pirms Makgregora un Porjē savā starpā spēkosies Daniels Hukers un Maikls Šandlers, totalizatoriem vien nelielā favorītu statusā izvirzot Hukeru (~1.80).