UFC 251 – Usman vs Masvidal

UFC fanus naktī uz svētdienu sagaida, iespējams, šī gada iespaidīgākais cīņu vakars, kad Abu Dabi tiks aizvadīts UFC 251 šovs jeb “Fight Island”. Kādas ir totalizatoru prognozes?

Pēc vairākiem COVID-19 pandēmijas ēnā aizvadītiem šoviem Lasvegasā un Floridā UFC pārceļas uz Apvienoto Emirātu galvaspilsētu Abu Dabi, kur tiks aizvadīti vairāki cīņu vakari uz īpašas salas. Ļoti karsts gaidāms jau pirmais UFC 251 šovs, turklāt vēl karstāku to padarīja pavisam negaidīti pēdējā brīža notikumi.

Sākotnēji bija paredzēts, ka galvenajā duelī Kamaru Usmans (16-1) aizstāvēs savu pusvidējās svara kategorijas titulu pret Gilbertu Bērnsu (19-3), taču vien nedēļu pirms gaidāmās cīņas pozitīvs izrādījās Bērnsa COVID-19 tests, kas pamatīgi sašķobīja tās norisi. Tomēr situācija ātri vien atrisinājās, turklāt labākajā iespējamajā scenārijā. Par gatavību spēkoties pret Usmanu paziņoja veterāns Horhe Masvidals (35-13), kas fanu vidū tika sagaidīts ar ļoti skaļām ovācijām sociālajos tīklos.

Jāatzīmē, ka pasākumā norisināsies vēl divas titulcīņas. Titulu spalvas svarā pret Maksu Holoveju aizstāvēs Aleksandrs Volkanovskis (21-1), savukārt par vakanto “Bantamweight” titulu spēkosies Petrs Jans un Hosē Aldo.

Vai Masvidals ar savu pēkšņo parādīšanos spēs turpināt uzvaru sēriju?

Nav ne mazāko šaubu, ka galvenā cīņa nepievils nevienu skatītāju. Ja nu vienīgi Masvidals būs pārvērtējis savu formu, lai pēdējā brīdī piekristu cīņai, kas gan ir maz ticams.

Ar Usmanu joki mazi – nigēriešu izcelsmes amerikānis UFC joprojām ir nepārspēts, turklāt pēdējā cīņā veiksmīgi aizstāvēja savu titulu. 2019.gada decembrī “The Nigerian Nightmare”  UFC 245 ietvaros ar piektā raunda tehnisko nokautu (Punches) pārspēja Kolbiju Kovingtonu, pirms tam  tikpat raundu kaujā (Unanimous) dominējot pār Taironu Vudleju , kas ļāva iegūt titulu.

Karjeras laikā Usmans pieveicis arī tādus cīkstoņus kā Rafaelu Dos Anjosu, Demianu Maiju un Leonu Edvardsu.

https://www.youtube.com/watch?v=107E61aOCxA

Aizvadītais gads ļoti izcils bijis arī Masvidālam. Vispirms martā nokautēts Darens Tils, tad ar episku sitienu ar celi jau  piektajā sekundē jūlijā pieveikts Bens Askrens, savukārt novembrī skandalozi ar tehniskā nokauta palīdzību (Doctor Stoppage) iegūta īpašā “Baddest Motherfucker” josta pret Neitu Diazu.

https://www.youtube.com/watch?v=4dqS_fR2Bis

Lielākie gaidāmās cīņas jautājumi ir, vai Masvidāls ir 100% gatavs un vai viņš spēs tikt galā ar Usmana bīstamajiem paņēmieniem.

Totalizatori to šobrīd apšauba. Pārliecinošā favorīta statusā ar 1.34 (Synottip) – 1.40 ir Usmans (Betsafe, Pafbet), kamēr Masvidala izredzes vērtētas ar 3.00 (Pafbet) – 3.10 (Olybet). Tāpat, piemēram, 11.lv ar 1.55 vērtē, ka netiks aizvadīta pilna cīņa, savukārt koeficients uz jā 2.30.

Cīņas likmju koeficienti

Pārējos titulcīņu dueļos favorītu lomā izvirzīti Jans Petrs (~1.44) un Alekss Volkanovskis.

Ņemot vērā, ka cīņas notiek Abu Dabi, varētu šķist, ka tās vērot varēs parocīgā laikā, tomēr UFC tik un tā pielāgojas ASV auditorijai un cīņu vakars pēc vietējā laika tiks aizvadīts naktī/agrā rītā.

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.