18.aprīlī paredzētais UFC 249 cīņu vakars atcelts netiek  (9.aprīlī tomēr paziņots par dueļa atcelšanu)- pagaidām neapstipinātā vietā centrālajā duelī Tonijs Fergusons spēkosies pret Džastinu Geičī. Kā cīņu vērte totalizatori?

Kā jau visi labi zina,  krievu cīkstoņa Habiba Nurmagomedova un amerikāņa Tonija Fergusona cīņa tika atcelta jau piekto reizi, līdz ar to gandrīz jāsāk domāt, ka tās norisi nevēlas redzēt kādi augstāki spēki.

Šoreiz pie vainas ar abiem sporistiem nesaistīts faktors – Covid -19 pandēmija un tā dēļ valdošie ierobežojumi. Sākotnēji cīņu bija plānots aizvadīt Ņujorkā, taču, ņemot vērā to, cik lielā mērā vīruss ir skāris štatu, tas pašsaprotami nebija iespējams. Tomēr UFC prezidents Dena Vaits nepadevās un meklēja alternatīvas, lai duelis netiku atcelts.

Laiks gāja uz priekšu un tikai neoficiālā līmenī izskanēja Abu Dabi variants. Habibs pēc konsultācijām ar UFC devās uz turieni, taču viņu Apvienotajos Arābu Emirātos neielaida, tāpēc cīkstonis atgriezās dzimtenē. Krievijā slimības izplatīšanas dēļ ceļošana arī ierobežota, kā dēļ, piemēram, atgriešanās ASV būtu tikpat kā neiespējama. 30.martā Nurmagomedovs paziņoja, ka cīņā piedalīties nespēs. UFC pēc Habiba paziņojuma dueli vēl oficiāli neatcēla, taču bija skaidrs, ka Fērgusonam tiek meklēts cits pretinieks.

Viena no visreālākajām iespējām bija 31 gadu vecais amerikānis Džastins Geičī, kaut vai ņemot vērā to, ka cīņu potenciāli bez liekām problēmām varētu aizvadīt “kaut kur” ASV. Pienāca 6.aprīlis un Vaits to apstiprināja oficiāli. Vieta? “Kaut kur uz zemeslodes!” Cīņas uzvarētājs saņems pagaidu vieglā svara čempiona jostu, kuru vēlāk būs jāaizstāt pret Habibu.

Sākotnēji klīda baumas, ka tā notiks uz Vaitam piederošas privātas salas, taču šobrīd kā pēdējais variants izskanējis ”Tachi Palace” kazino kūrorts Kalifornijā, kas pieder ”Santa-Rosa” indiāņu kopienai. Protams, cīņu vakars notiks bez skatītāju klātbūtnes. Tāpat “Fight-Card” papildināts var vēl pāris intriģējošiem dueļiem, piemēram, smagsvaru kauju starp Fransisu Nganū un  Džairzino Rozenstruiku, kuru bija plānots aizvadīt Kolumbusā 28.martā.

9.aprīlī pēc ESPN un Disney amatpersonu bažām un ieteikumiem cīņu vakars tomēr tiek atcelts uz nenoteiktu laiku,

Diemžēl likmju veikšana uz cīņu vakaru secen iet Latvijas spēlētājiem, jo Saeimas lēmums īpašā Covid-19 aprdraudējuma un seku novēršanas un pārvarēšanas likuma ietvaros licis totalizatoriem slēgt savu darbību uz ārkārtas situācijas laiku.

Fergusons vs Geičī

Fergusons (25-3) oktagonā iepriekšējo reizi devās 2019.gada jūnijā, uzveicot Donaldu Seronī. Oktagona ārsts cīņu pārtrauca pēc otrā raunda Seronī savainotās acs dēļ. 36 gadus vecais ASV cīkstonis guvis panākumus jau 12 cīņās pēc kārtas un pēdējais zaudējums piedzīvots tālajā 2012.gadā pret Maklu Džonsonu tiesnešu lēmuma dēļ. Fergusons ir ļoti daudzpusīgs cīkstonis, kurš spēj pieveikt pretinieku vairākos veidos.

Arī Geičī (21-2) pēdējo reizi aizvadīja cīņu pret Seronī, 2019.gada septembrī pretinieku nokautējot jau pirmā raunda noslēgumā. Cīkstoņa vienīgie zaudējumi ir salīdzinoši neseni. 2017.gada decembrī viņu ar celi nokautēja Edijs Alvarešs, savukārt jau nākošajā cīņā 2018.gada aprīlī atzīts Dastina Porjē pārākums.

Ārzemju totalizatori par favorītu izvirzījuši Fergusonu, koeficienti ~1.51, kamēr Geičī izredzes uzvarēt tiek vērtētas ar 2.40 – 2.70. Saprotams, ka Fergusons ir labākās pozīcijās, jo viņš cīņai ilgstoši gatavojies.

Rozenstruiks vs Nganū

Šī smagsvaru cīņa būs ļoti intriģējoša un tai noteikti ir vērts pievērst uzmanību. 32 gadus vecais surinamietis Rozenstruiks (10-0) UFC sācis startēt vien 2019.gadā, taču pārsteidzis visus ar gana iespaidīgu sniegumu, visos četros dueļos nokautējot pretinieku. Decembrī Rozenstruiks piecas sekundes pirms cīņas beigu signāla nokautēja Alsteiru Overīmu (45-18).

Tikmēr Nganū (14-3), kurš UFC cīnās jau kopš 2015.gada un piedzīvojis tajā vien divus zaudējumus, 2019.gada jūnijā nedaudz vairāk nekā minūtes laikā izrēķinājās ar bijušo smagsvaru čempionu Džunioru Dos Santosu (21-6).

Kamerūnietis UFC karjeras laikā pretiniekus nokautējis jau deviņas reizes, kas starp smagsvariem ir labākais rādītājs.

Ārzemju totalizatori 18.aprīlī gaidāmajā duelī favorītu lomā pārliecinoši ar 1.32-1.38 koeficientu izvirzījuši Nganū, kamēr Rozenstruika panākuma izredzes vērtētas ar 2.70-3.58.