UFC 254: Nurmagomedovs vs Geičī

Jau šajā nogalē Jāsas salā Abu Dabi norisināsies UFC 254 cīņu vakars jeb noslēdzošais “Fight Island” sērijas pasākums, kurā galvenajā cīņā sev piederošo vieglā svara titulu pret Džastinu Geičī aizstāvēs joprojām nepārspētais Habibs Nurmagomedovs. Vai tas mainīsies – vērtē totalizatori.

Čempionu Nurmagomedovu (28-0) pēdējo reizi oktagonā redzējām pirms aptuveni gada, 2019.gada septembrī. 32 gadus vecais krievu cīkstonis UFC 242 cīņu vakara ietvaros ar žņaugšanas paņēmienu trešajā raundā pieveica Dastinu Porjē (26-6). Protams, lielai daļai UFC fanu labākā atmiņā palikusi cīņa vēl pirms gada, kad skandalozā duelī tika pieveikts īrs Konors Makgregors.

Pēc panākuma pret Porjē Habibam aprīlī bija paredzēts spēkoties pret Toniju Fērgusonu (25-4), taču koronavīrusa pandēmija plānus lika mainīt, tāpēc līdz oktagonam abu cīkstoņu duelis netika jau piekto reizi tikpat gadu laikā. Fergusons gan bez pretinieka nepalika, un 10.maijā aiz slēgtām durvīm viņam pretī nāca Džastins Geičī (22-2).

Salīdzinoši negaidīti duelī labāk veicās Geičī, kas rezultējās tehniskajā nokautā piektajā raundā (Punch), sagādājot Fergusonam pirmo zaudējumu astoņu gadu laikā. Panākums, Geičī, protams, pavēra durvis uz titulcīņu, par ko oficiāli tika paziņots jūlijā.

Spriežot kaut pēc divām iepriekšējām cīņām, nevienam nav noslēpums, ko arī pret Geičī plāno darīt Habibs. Tajā pašā laikā, jāņem vērā, ka arī Geičī ir vrestlinga iemaņas – divkārtējs Arizonas vidusskolas un “Division-1 All-American” čempions. Amerikānis noteikti varētu pārsteigt ar saviem gāšanas mēģinājumiem un sitiena spēku, kas Habibam cīņā stāvus varētu sagādāt problēmas.

Jūlija sākumā cīņu ar koronavīrusu neizturēja Nurmagomedova tēvs un treneris Abdulmanaps, kas noteikti cīkstonim sniegs dubultu motivāciju turpināt uzvaru sēriju.

Totalizatori pārliecinoši uzskata, ka Nurmagomedovam savu titulu izdosies aizstāvēt trešo reizi, kā arī paspert vēl vienu soli tuvāk 30-0 statistikas rekordam, pēc kā viņš noslēgšot savu karjeru. Koeficienti 1.27 (Optibet) -1.30 (Betsafe, Pafbet) robežās, kamēr Geičī izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar 3.40 (Optibet) -3.83 (Betsafe).

11.lv totalizators prognozēs uz pilnas cīņas aizvadīšanu ar koeficientu 1.35 tiecās uz variantu “NĒ” , kamēr pilnu piecu raundu aizvadīšana tiek prognozēta ar koeficientu 2.95. Cīņu šova dueļa sākums paredzēts ap 23:00, līdz ar to sekotājiem Latvijā beidzot izpaliks celšanās naktī vai agri no rīta.