UEFA Nāciju līga – Latvija vs Malta

Otrdien Daugavas stadionā noslēdzošo oktobra spēli UEFA Nāciju līgā aizvadīs Latvijas izlase futbolā, otro reizi turnīrā tiekoties ar Maltas futbolistiem.  Vai šoreiz izdosies gūt panākumu – vērtē totalizatori.

Rīgā Latvijas izlase atgriežas ar sestdien izcīnītu neizšķirtu pret Fēru salām (1:1), kas šoreiz ļāvis saglabāt otro vietu grupā, tomēr uzdevums noslēgt turnīru kā D1 līgas uzvarētājiem kļuvis krietni sarežģītāks. Mačā pret fēriešiem Latvijai izdevās atklāt rezultātu jau 25.minūtē, kad pēc Mārča Oša piespēles precīzs no vārtu priekšas bija Jānis Ikaunieks. Atrašanās vadībā gan bija ļoti īslaicīga, jo trīs minūtes vēlāk stūra sitienu veiksmīgi izspēlēja pretinieki, vārtus ar galvu gūstot Odmaram Fero.

Bumba otro reizi aiz Pāvela Šteinbora nonāca 76.minūtē, taču tiesneša asistents fiksēja aizmuguri. Spēles noslēgumā rezultāts palika nemainīgs, līdz ar to latvieši turpina aizvadīt turnīru bez zaudējumiem.

Tikmēr Malta tajā pašā vakarā nespēja uzlaust Andoras aizsardzību, sekmējot pretinieku otro 0:0 neizšķirtu turnīrā. Trīs dienas pirms tam komanda aizvadīja pārbaudes spēli pret Gibraltāru, kurā svinēja uzvaru ar 2:0. Izlases uzbrucējs Kirians Nvoku atklāja rezultātu jau astotajā minūtē, taču komandas otrie vārti sekoja vien 90.minūtē, ar precīzu sitienu izceļoties Tristonam Karuanam.

Kā zināms, ar Maltu Latvijas izlase tikās septembra sākumā izbraukumā, spēlēi noslēdzoties ar 1:1. Jāatzīmē, ka latvieši paši spēlē vārtus neguva, jo bumbu pēc Kaspara Dubras sitiena 25.minūtē savos vārtos netīši raidīja pretinieks. Tikmēr Maltas labā vārtus guva jau minētais Nvoku. Otrdienas mačā Latvijas izlasei varēs palīdzēt diskvalifikāciju izcietušais Vladislavs Gutkovskis, tāpat klātienē stadionā varēs atrasties aptuveni 1000 fanu.

Salīdzinot ar iepriekšējo komandu tikšanos, totalizatori pārliecinošāku favorītu statusu šoreiz piešķīrusi Latvijai, koeficienti 1.65 (11.lv, Betsafe) – 1.66 (Optibet, Pafbet) robežās. Maltas izredzes izcīnīt panākumu novērtētas ar 6.00 (11.lv, Betsafe) – 6.40 (Optibet), savukārt iepriekš pieredzētajam neizšķirtam koefcienti 3.30 (11.lv) – 3.50 (Pafbet).

Protams, uz rezultatīvu spēli totalizatori lielas cerības neliek. Vārtu līnijā 2,5 virs novērtēts ar 2.65 (11.lv, Betsafe) -2.70 (Pafbet, Optibet), tikmēr zem variantam 1.42 (11.lv) -1.46 (Optibet).  Tāpat, piemēram, 11.lv ar koeficientu 1.45 neuzskata, ka abas komandas mačā gūs vārtus, attiecīgi šādu iespēju novērtējot ar 2.60.

Cerēsim uz skatāmu maču un pirmo panākumu!