Sestdien Daugavas stadionā dalību UEFA Nāciju līgas D1 grupā turpinās Latvijas futbola izlase. Šoreiz latviešu futbolistiem būs jāspēkojas pret Kazahstānu. Šajā rakstā aplūkosim, ko prognozē un piedāvā totalizatori Latvijā.

Kā jau zināms, UEFA Nāciju līga ir jauns izlašu turnīra formāts, kurš aizstās ierastās pārbaudes spēles. Visas 55 UEFA izlases pēc to spēka sadalītas četrās līgās. 12 spēcīgākās izlases spēles A līgā, 12 B līgā, 15 C un 16 D līgā, kurā spēlē arī Latvija.  Četras spēcīgākās A līgas komandas iekļūst lielajā finālā, kurā noskaidros Nāciju līgas čempionu. Pārējās līgās komandas cīnās par iekļūšanu augstākā līgā, kā arī ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru, kuru savā starpā izspēlēs spēcīgākās D līgas komandas.

Latvijai šī būs jau trešā spēlē jaunajā turnīrā un pirmās divas diemžēl nevar dēvēt par īpaši veiksmīgām. Septembra sākumā Latvija tikās ar Andoru, ar kuru nospēlēts neizšķirti, un Gruziju, pret kuru zaudējums ar 0:1. Pašsaprotami, aizvadītās divas spēles nevar vērtēt pozitīvi, kā arī tās sarežģījušas cīņu par pirmo vietu grupā. Būtībā atlikušās spēles jāaizvada bez zaudējumiem, kas ir gana sarežģīts uzdevums.

Sestdienas pretiniecei Kazahstānai turnīra sākums bijis salīdzinoši līdzīgs. Pirmajā spēlē zaudēts Gruzijai ar 0:2, savukārt pret sīksto Andoru arī nospēlēts neizšķirti – 1:1. Grupas kopvērtējumā Kazahstāna ir zem Latvijas, pēdējā vietā, taču Kazahstāna tomēr spējusi gūt vārtus.

Pēdējo reizi abas izlases tikušās 2016.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kad ar 1:0 pārāka bija Kazahstāna. Pirms tam izlases divreiz nospēlējušas spēles ar bezvārtu neizšķirtu, taču pēdējo reizi pret Kazahstānu uzvara gūta tālajā, taču leģendārajā 2004.gadā – 3:1 pārbaudes spēlē februārī.

Pagaidām komandas vēl nav izziņojušas sastāvus, taču kazahiem gandrīz visi izziņotie kandidāti pārstāv vietējos klubus. Vienīgais izņēmums ir 18 gadus vecais Jerkebulans Seidahmets, kurš šosezon Krievijas premjerīgas klubā “Ufa” nospēlējis vien 22 minūtes. Valstvienības sastāvā uzbrucējs četrās spēlēs guvis vienus vārtus.

Tikmēr Latvijas izlases sastāvā divas izmaiņas – Aleksandrs Solovjovs un Vadims Žuļevs aizvietos traumētos Gļebu Kļuškinu un Vladislavu Gabovu.

Sestdienas spēlē totalizatori Latvijā nelielu favorītu statusu izvirza Latvijas futbola izlasei, koeficients 2.60-2.75. Ņemot vērā abu komandu zemo rezultativitāti, netiek prognozēts, ka spēlē tiks gūti vairāk par diviem vārtiem, koeficients virs 2.5 likmei 2.75-2.80.

[table id=3 /]