UEFA Nāciju līga – Latvija vs Fēru salas

UEFA Nāciju līgas sezonas pēdējo sabraukumu sestdien uzsāks Latvijas futbola izlase, mājās tiekoties ar Fēru salu komandu. Vai šoreiz izdosies gūt panākumu – vērtē totalizatori.

Oktobra spēles Latvijas futbolisti noslēdza ar vēl dziļāku kritienu bedrē – 0:1 zaudējums pret Maltu, sagādājot tai pirmo panākumu izbraukumā kopš 2013.gada. Sakāve tika piedzīvota īpaši sāpīgā veidā, jo maltieši kompensācijas laika beigās spēja veiksmīgi realizēt standartsituāciju.

Līdz ar to pēc četrām aizvadītām spēlēm Latvija D1 grupas tabulā ar trim punktiem (0-3-1) ieņem trešo pozīciju bez pat teorētiskām iespējām pacīnīties par līderpozīcijām.

Novembrī izsaukto futbolistu sarakstā novērojamas pāris zīmīgas izmaiņas. Savainojuma dēļ komandai palīdzēt nespēs kapteinis un pamatvārtsargs Pāvels Šteinbors, tāpēc izsaukumu saņēma Kaspars Ikstens no Virslīgas kluba RFS. Galvenais treneris Dainis Kazakēvičš gan atzina, ka Nāciju līgas spēlēs par vārtu drošību rūpēsies “Riga FC” vārtsargs Roberts Ozols.

Sastāvā atgriezušies centra aizsargi Kaspars Dubra un Antonijs Černomordijs,  savukārt pirmo reizi izsaukumu no Kazakēviča saņēmuši Vladimirs Kamešs, Kaspars Ikstens un Ingars Sarmis Stuglis. Joprojām izlases durvis nav izdevies atlauzt Artūram Karašauskam, kurš rāda cienījamu sniegumu FK “Liepāja” rindās.

Pirms spēles ar Fēru salām Latvijai sanācis iestarpināt pārbaudes spēli izbraukumā pret Sanmarīno, kurai faktiski bija jānotiek jau marta sākumā (pārcelta covid-19 dēļ). Trešdien notikušajā mačā komandai pret FIFA rangā pēdējā vietā esošo pundurvalsti izdevās gūt salīdzinoši pārliecinošu panākumu ar 3:0. Rezultātu gan atklāt palīdzēja mājinieki, jo 32.minūtē bumbu savos vārtos raidīja pretinieku aizsargs. Atlikušos divus vārtus izdevās gūt krietni vēlāk – 71. minūtē vārtus ar galvu pēc stūra sitiena guva Kaspars Dubra, savukārt 78. minūtē ar precīzu 11 metru soda sitienu savu kontu valstvienības sastāvā atklāja Vladislavs Gutkovskis.

Fēru salas sestdienas mačam ar Latviju iesildījās pārbaudes spēlē pret Lietuvu, kur cieta zaudējumu ar 1:2. Vienīgie vārti fēriešu rindās Gunaram Vatnhamaram, kuram tie bija pirmie izlasē. Zīmīgi, ka komandas sastāvā debitēja 23 gadus vecais Hilmars Jākobsens, kurš vēl gada ievadā spēlēja handbola izlasē. Panākums pret Latviju fēriešiem garantēs pirmo vietu grupā un pācelšanos uz C līgu nākamajā Nāciju līgas sezonā.

Abu komandu iepriekšējā tikšanās reizē oktobrī (1:1) totalizatori favorītu lomā virzīja Fēru salas, taču šoreiz bukmeikeri lielākas iespējas gūt panākumu dod Latvijas izlasei, koeficienti 2.25 (11.lv) – 2.32 (Betsafe). Fēru izlases iespējas gūt panākumu totalizatori vērtē ar 3.30 (11.lv, Betsafe) – 3.45 (Pafbet, Optibet), kamēr ierastajam neizšķirtam koeficienti 2.95 (11.lv) – 3.05 (Optibet, Pafbet) robežās.

Pēc mača ar Fēru salām izlase dosies uz Andoru, kur arī noslēgs Nāciju līgas sezonu.