Ceturtdien UEFA EL kvalifikācijas trešo kārtu uzsāks “Venstspils”, pretiniekos Gimarainšas “Vitoria” no Portugāles. Kā latviešu iespējas vērtē totalizatori?

Kā zināms, otro kārtu ventspilnieki pārvarēja bez lielām problēmām, taču ar nelielu aizdomu ēnu. Jau pirmajā spēlē mājās “Gzira” futbolisti tika sagrauti ar 4:0, tomēr izbraukumā 2:2 neizšķirts.

Protams, panākums divu spēļu summā tika nodrošināts jau mājās, tāpēc zemais koeficients uz “Gzira” panākumu pirms mača nebija pārāk pārsteidzošs. Aizdomas citā virzienā –  koeficientu svārstības mača beigās uz ceturto vārtu guvumu un virs 3.5.

Nejaušība vai apzināti gājieni, jāvērtē atbildīgajām instancēm, “Venstpils” prioritāte šobrīd ir trešā kārta, kur tai tikšanās ar “Vitoria”, kura pagājušajā sezonā Portugāles čempionātā finišēja piektajā vietā (15-7-12).

Eirokausus Portugāles klubs sāka EL kvalifikācijas otrajā kārtā, kur bez lielām problēmām pieveikta “Jeunesse Esch” no Luksemburgas – 5:0 divu spēļu summā. Pagājušajā sezonā komanda Eirokausos nestartēja, taču 2017./18 un 2013./14.gada sezonās spēlējusi EL grupu turnīrā.

Pēc Transfermarkt datiem “Vitoria” vērtība ir 43,6 miljoni eiro. Salīdzinājumam – Venstpils novērtēta ar 5,15 miljoniem. Portugāļu vērtīgākais spēlētājs vien sasniedz visu “Ventspils” komandas spēlētāju vērtību – komandas kapteiņa un centra aizsarga Pedrao tirgus vērtība ir pieci miljoni.

Par pagājušās sezonas Portugāles Primeira liga rezultatīvāko spēlētāju “Vitoria” rindās ar deviņiem precīziem sitieniem kļuva 26 gadus vecais portugāļu pussargs Tozē, kurš gan pārcēlies uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Viņam ar astoņiem vārtiem sekoja brazīliešu uzbrucējs Davidsons, kurš arī šobrīd ir komandas sastāvā. Aizvadītajās EL kvalifikācijas spēlēs divi vārti aizsargam Tapsobam.

Pirms tikšanās ar “Ventspils” klubs aizvadīja spēli Portugāles līgas kausā, kur ar 1:0 pārspēja otrajā līgā nokļuvušo “Feirnese”. Jau šonedēļ, trīs dienas pēc šodienas mača, komanda sāks jauno Portugāles čempionāta sezonu.

Arī šī spēle, līdzīga kā Riga FC otrdien, notiks Daugavas stadionā Rīgā, jo “Ventspils” mājas laukums arī neatbilst UEFA prasībām. Tāpat spēles laikā gaidāms lietus, kas, protams, nenāks par labu skatītājiem, taču var nākt par labu “Ventspils” futbolistiem.

Totalizatori gan pārliecinoši prognozē “Vitoria” panākumu, 1,38 (Betsafe) – 1.42 (Pafbet). Tikmēr “Ventspils” iespējas gūt panākumu novērtētas ar 6.85 (Pafbet) – 8.30 (Betsafe). Neizšķirtam 4.05 (11.lv, Optibet) – 4.35 (Betsafe).