UEFA Čempionu līgas pusfināls: Tottenham-Ajax

totalizatori

Šovakar UEFA Čempionu līgas pirmajā pusfinālā savā starpā spēkosies “Tottenham Hotspur” un Amsterdamas “Ajax”. Kā gaidāmo maču prognozē totalizatori?

Abas komandas pusfinālā nokļuva salīdzinoši negaidīti, protams, vislielāko šoku futbola pasaulei radīja Amsterdamas “Ajax”.

Vispirms tā astotdaļfinālā izbraukumā pārmācīja Madrides “Real”, izcīnot panākumu divu spēļu summā ar 5:3, savukārt ceturtdaļfinālā tika izslēgta Turīnas “Juventus” ar Krištianu Ronaldu priekšgalā (divu spēļu summā 3:2).

Tikmēr “Tottenham” astotdaļfinālā izrēķinājās ar Dortmundes “Borussia” (divu spēļu summā 4:0), savukārt pusfinālā dramatiskā cīņā pārspēja Mančestras “City”, kura pārliecinoši tuvojas Anglijas Premjerlīgas titulam.

Atbildes spēlē abas komandas pirmajā 21.minūtē vārtos kopumā salādēja piecas bumbas (3:2, City), otrajā puslaikā “City” ieguva divu vārtu pārsvaru, ko zaudēja 71.minūtē, gūstot panākumu mačā ar 4:3, taču tālāk tika “Hotspur”, pateicoties panākumam mājās ar 1:0 un vairāk gūtajiem vārtiem izbraukumā.

Totenhema nav Čempionu līgā nav zaudējusi pēdējās četras mājās spēles un astoņas no 10 kopumā, līdz ar to “Ajax” šovakar izbraukumā nebūs tas vieglākais uzdevums. Tajā pašā laikā “Ajax” nav zaudējusi pēdējos deviņos ČL izbraukumos (četras uzvaras, pieci neizšķirti).

Kopš iekļūšanas pusfinālā “Tottenham” Premjerlīgā aizvadījusi trīs mačus, zaudējot “City” (0:1) un “West Ham” (0:1), taču pieveicot “Brighton” (1:0). Līgas kopvērtējumā komanda atrodas trešajā vietā, kas ļautu startēt Čempionu līgā no grupu turnīra arī nākamsezon.

“Ajax” Nīderlandē aizvadījusi par spēli mazāk, tomēr abās spējusi izcīnīt panākumu (4:2, Vitesse un 1:0, Groningen). Līgas kopvērtējumā tā atrodas pirmajā vietā, taču turpat ar vienādu punktu skaitu ir PSV.

“Tottenham” sastāvā ir būtiski robi un tai nāksies spēlēt netikai bez pirmajā ceturtdaļfināla spēlē savainotā Harija Keina, bet arī Hinmina Sona, kuram jāizcieš diskvalifikācija.

Totalizatori gan tik un tā kā favorīti izvirzījusi mājinieci. “Tottenham” panākums tiek vērtēts ar 2.25 (11.lv, Pafbet) – 2.32, savukārt “Ajax” uzvara ar 3.35 (11.lv, Betsafe) – 3.40 (Pafbet). Neizšķirtam piešķirti koeficienti 3.30 (Pafbet) – 3.35 (11.lv, Betsafe) robežās.

Gūto vārtu likmēs totalizatori vairāk sliecas uz Under 2.5: 1.79 (Optibet, Pafbet) – 1.89 (11.lv), kamēr Over 2.5 koeficienti 1.96 (Optibet) – 2.04 (Pafbet).