Šovakar pēc ziemas miega atsākas UEFA Čempionu līga, kurā tiks aizvadītas pirmās astotdaļfinālu cīņas. Tajās savā starpā spēkosies Mančestras “United”-Parīzes “Saint-Germain” un AS “Roma”- FC “Porto”. Ielūkosimies, kā spēles prognozē totalizatori Latvijā. 

United-PSG

Kā zināms, grupu turnīrā veiksmīgāku sniegumu rādīja PSG, salīdzinoši sarežģītā C grupā (Liverpool, Napoli, Crevena Zvezda) spējot izcīnīt pirmo vietu, tikmēr United ieņēma otro vietu H grupā, kopvērtējumā piekāpjoties tikai Turnīras “Juventus”. Tāpat PSG spēja gūt 17 vārtus (visvairāk starp grupu turnīra komandām), kamēr United vien 7.  Šāda situācija pēc izlozes decembrī PSG ļāva atrasties favorītu (2.00-2.08) statusā, tomēr kopš tā laika viss ir krasi mainījies.

Neilgi pēc izlozes United atvadījās no galvenā trenera Žozē Mourinju, un viņa vietā nāca norvēģis Ūle Gunnars Sulšērs, kurš revolucionāri pārveidoja Mančestras sniegumu. Kopš viņa atrašanās pie komandas stūres tā uzvarējusi pēdējās 10 no 11 spēlēm, tāpat pavisam citu sniegumu rāda Pols Pogbā, kurš attiecīgajā posmā guvis astoņus vārtus. Salīdzinājumam – Mourinju vadībā futbolists sezonas laikā guva trīs vārtus Premjerlīgā un divus Čempionu līgā (vienā spēlē).

Tikmēr PSG piedzīvojusi pamatīgus triecienus sastāva ziņā. Janvāra beigās komanda palika bez brazīlieša Neimara, savukārt pagājušajā nedēļā traumu guvis Edisons Kavani. Protams, soliņš komandai ir salīdzinoši garš, kā arī talantīgais Mbapē ir gatavs triekt bumbas United vārtos, taču ar to var izrādīties par maz. Ligue 1 PSG joprojām pārliecinoši gozējas līderpozīcijā, taču saprotams, ka gaidāmā ČL 1/8 fināla spēle bez diviem līderiem būs pavisam nopietns pārbaudījums.

Kā jau minējām, totalizatori Latvijā un pasaulē pāris mēnešu laikā krasi mainījuši savu viedokli. Ja pēc izlozes decembrī United koeficients uz uzvaru bija virs 3.00, tad šobrīd tas ir 2.35 (11.lv, Optibet, Pafbet) – 2.40 (Betsafe), kas ļauj atrasties favorītu statusā. Tikmēr PSG nokritis no ~2.00 uz 3.00 (11.lv) – 3.10 (Betsafe).

Neizšķirta iespēja vērtēta ar koeficientu 3.45 (pafbet) – 3.55

AS Roma-FC Porto

Lai gan lielākā daļa futbola pasaules vēros PSG un United sadursmi, paralēli savā starpā pirmo astotdaļfināla spēli aizvadīs arī AS Roma un FC Porto.

Kā zināms, Roma astotdaļfinālam kvalificējās no 2.vietas G grupā (trīs uzvaras, trīs zaudējumi), savukārt Porto pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu D grupā (piecas uzvaras, viens neizšķirts).

Pēdējās piecās spēlēs Itālijā Roma uzvarējusi divas reizes, piedzīvojusi divus zaudējumus un vienreiz nospēlējusi neizšķirti. Viens no zaudējumiem bija 1:7 Itālijas kausā pret Florentīnu, taču spēli vēlāk Serie A spēlē izdevās nospēlēt neizšķirti pret AC Milan. Līgas kopvērtējumā komanda ieņem sesto vietu.

Tikmēr Porto Portugālē nav pēdējās piecās spēlēs nav piedzīvojusi zaudējumus, tomēr tikai divās no tām gūtas uzvaras. Portugāles Premjerlīgas kopvērtējumā tā ieņem pirmo vietu, tomēr uz papēžiem min Benfica un Braga.

Salīdzinot ar prognozēm decembrī, totalizatori Latvijā un pasaulē savas domas nav mainījuši, favorītu statusu piešķirot Roma ,  2.04 (Pafbet) – 2.09 ( Betsafe), savukārt Porto izredzes gūt uzvaru tiek vērtētas ar 3.70 – 3.85.

Neizšķirta iespējamībai piešķirti 3.45 (Pafbet) -3.55 (Betsafe) koeficienti.

Cerēsim, ka šovakar pieredzēsim varenus futbola mačus. Veiksmes!