UEFA Čempionu līga – Klāt pusfinālu kaujas

Pēc nelielas ceturtdaļfināliem sekojošās pauzes šonedēļ atgriežas UEFA Čempionu līga, lai uzsāktu sezonas finālistu noskaidrošanu pusfināla pirmajos mačos.

Ja nu esi palaidis garām, tad jau otrdien Londonas “Chelsea” spēkosies pret Madrides “Real”, kamēr trešdien futbola faniem kārtīgs saldais ēdiens Parīzes “Saint Germain” un Mančestras “City” dueļa izskatā.

Vērts atzīmēt, ka šogad pirmo reizi ilgā laika periodā pieredzēsim reizi, kad pusfinālos nespēlē nedz Krištianu Ronaldu, nedz arī Lionels Mesi. Tāpat nevar aizmirst arī pusfināla gaitās radušos Superlīgas drāmu, kas galu galā pēc kārtīgas kašķēšanās, draudiem, fanu protestiem beidzās ar tieši neko un projekta izmiršanu, kā arī to, ka Čempionu līga izziņoja jaunu formātu, kas arī nav radījis viennozīmīgas emocijas.

Real Madrid-Chelsea

Šī gada UEFA Čempionu līgas pusfināls startēs “Alfredo di Stéfano” stadionā Madridē, kur vietējais “Real” savā laukumā uzņems Londonas “Chelsea”.

“Real” pusfinālā iekļuva, divu spēļu summā ar 3-1 sakaujot 2019./20. gada sezonas čempioni “Liverpool”. Kā izrādījās, dueļa liktenis izšķirās jau pirmajā mačā (3:1), jo otrajā tika fiksēts bezvārtu neizšķirts. Pirmajā mačā ceļu uz pusfinālu “Real” rindās ar diviem vārtu guvumiem izmūrēja Vinisiuss Žuniors un Marko Asensio  ar precīzu sitienu, kamēr “Liverpool” vienīgie ceturtdaļfināla vārti Muhameda Salāha kontā. Pēdējo reizi “Real” līdz pusfinālu stadijai aizcīnījās 2017./18. gada sezonā (4-3 pret “Bayern”), kad arī izdevās triumfēt visā turnīrā.

La Liga čempionāts atrodas savā noslēdzošajā stadijā un “Real” nedēļas nogalē saņēma nepatīkamu sitienu, nospēlējot neizšķirti ar “Real Betis” (0:0), kas sašķobijis izredzes iegūt titulu. Šobrīd “Real” no sīvākās sāncenses “Atletico” atpaliek par divu punktu tiesu.

Pirmā pusfināla spēlē “Real” nāksies iztikt bez trim atslēgas spēlētājiem, tostarp kapteiņa Serhio Ramosa.

Tikmēr “Chelsea” ceturtdaļfinālā pārspēja FC “Porto” un Čempionu līgas pusfinālā spēlēs pirmo reizi kopš 2013./14. gada sezonas (1-3 pret Atletico). Arī šeit pusfinālista liktenis lielā mērā izšķīrās jau pirmajā mačā, kad “Chelsea” guva panākumu ar 2:0, savukārt otrajā mačā minimāls panākums “Porto” (1:0). Pirmajā spēlē vārtus “Chelsea” labā guva Meisons Maunts un Benjamins Čilvels.

Premjerlīgas čempions lielā mērā ir skaidrs, taču cīņa par atlikušajām vietām Eirokausos ir ļoti spraiga. “Chelsea”, kas nedēļas nogalē pieveica “West Ham” atrodas kopvērtējuma ceturtajā pozīcijā ar 58 punktiem, kamēr jau minētajai “West Ham” ir piektajā vietā ir 55 punkti, sestajā vietā esošajai  “Liverpool” 54. Pusfinālā “Chelsea” nāksies iztikt bez pusarga Mateo Kovačiča.

Abas pusfināla mača dalībnieces savā starpā trīs reizes, pēdējā no tām 2016. gadā, kur Starptautiskajā Čempionu kausā (ICC) panākumu ar 3:2 svinēja “Real Madrid”.

Totalizatori par pirmās spēles favorīti uzskata “Real”, 2.32 (Optibet) – 2.35 (Betsafe), kamēr “Chelsea” izredzes tiek vērtētas ar 3.35 (Betsafe, 11.lv, Optibet).

PSG-City

Trešdien spraiga cīņa sagaidāma  “Parc des Princes” stadionā Parīzē, kur “Saint Germain” uzņems Mančestras “City”.

PSG ceturdaļfinālā ieguva saldu atriebību, divu spēļu summā pārspējot pagājušā gada čempioni Minhenes “Bayern”, kas titulu ieguva tieši uzveicot PSG (1:0). Šoreiz pusfinālists izšķīrās Covid pandēmijas laikiem skarbā veidā. Pirmajā mačā panākumu izbraukumā 3:2 izcīnija parīzieši, savukārt otrajā spēlē uzvaru ar 1:0 svinēja “Bayern”. Neizšķirts divu spēļu summā, taču izbraukumā vairāk gūtie vārti panākumu atnesa PSG.

Pirmajā mačā PSG sastāvā ar precīziem sitieniem izcēlās Kilians Mbapē (2x) un aizsargs Markiņoss, kurš nu jau ir traumēto spēlētāju sarakstā un komandai palīdzēt nespēs. Šobrīd PSG iesaistās neierasti spraigā cīņā par “Ligue 1” titulu, no pirmajā vietā esošās “Lille” atpaliekot vienu punktu, taču turpat blakus punkta atstatumā ir trešās vietas īpašniece “Monaco”. Sestdien parīzieši ar 3:1 pārspēja “Metz”, kas bija komandas trešā uzvara pēc kārtas un ceturtā pēdējos piecos mačos.

“City” tikmēr divās spraigās cīņās pārspēja “Borussia” (4-2 summā). Pirmajā mačā 90.minūtē komandai uzvaru izrāva Fils Fodens (2:1), savukārt otrajā spēlē identisku rezultātu tas pats Fodens nodrošināja 75.minūtē.

Anglijas premjerlīgā “City” droši iet uz savu trešo titulu pēdējās četrās sezonās. Trešdien komanda ar 2:1 pieveica “Aston Villa”, kamēr svētdien EFL kausa finālā ar 1:0 pieveikta “Tottenham”.

Abas pusfinālistes pēdējo reizi savā starpā tikās 2016. gada sezonas ceturtdaļfinālā, kad uzvaru divu spēļu summā ar 3:2 svinēja “City”.

Totalizatori par trešdienas mača favorīti uzskata “City”, 2.15 (Betsafe, 11.lv), kamēr PSG izredzes tiek vērtētas ar 3.20 (Optibet, 11.lv) – 3.25 (Betsafe).