UEFA Čempionu līga – ceturdaļfināli (2)

totalizatori

Pēc pārsteidzošas un ne tik pārsteidzošas spēles vakar,  šovakar tiks aizvadītas atlikušās pirmās Čempionu līgas ceturdaļfināla spēles. Kā ierasts, aplūkosim kā tās prognozē totalizatori.

Ja vakar “Liverpool” bez pārsteigumiem pārspēja “Porto” (2:0), tad “City” Totenhemā neapstirpināja savu favorītu statusu (0:1) un mājas spēlē nākamnedēļ nāksies gūt vismaz par diviem vārtiem vairāk kā pretiniekam. Iespējams, ja “City” mača sākumā būtu realizējusi 11 metru soda sitienu, iznākums būtu pavisam cits.

Šovakar savā starpā spēkosies Amsterdamas “Ajax” un Turīnas “Juventus”, kā arī Mančestras “United” un FC “Barcelona”.

Ajax-Juventus

Kā zināms, “Ajax” astotdaļfinālā diez gan šokējoši pārspēja Madrides “Real”. Ja mājās komanda piedzīvoja zaudējumu ar 1:2, tad Madrides fanu priekšā tā apkaunoja “Real” ar 4:1, izcīnot panākumu divu spēļu summā ar 5:3.

Tikmēr “Juventus” ceturtdaļfinālā ieveda fantastiskais Krištianu Ronaldu sniegums. Pirmajā spēlē izbraukumā pret Madrides “Atletico” komanda piedzīvoja zaudējumu (0:2), pamatīgi iedragājot savas izredzes, taču Ronaldu “hattrick” mājās burtiski iegrūda Turīnu nākamajā kārtā (3:0 mačā, 3-2 sērijā). Futbolists gan pēcāk guva traumu, tomēr komanda ziņo, ka jau šovakar viņš tiks iekļauts starta vienpatsmitniekā.

Kopš iekļūšanas ceturtdaļfinālā, “Ajax” Nīderlandē aizvadījusi sešas spēles, kurās izcīnīti pieci panākumi un piedzīvots viens zaudējums. Līgas tabulā pēc aizvadītām 29 spēlēm komanda atrodas pirmajā pozīcijā, taču PSV ir tāds pats punktu skaits (71).

Tikmēr “Juventus” četrās spēlēs bez Ronaldu guva trīs uzvaras un piedzīvoja vienu zaudējumu. Serie A kopvērtējumā komanda pārliecinoši ieņem pirmo pozīciju.

“Ajax” un “Juventus” pēdējo reizi savā starpā tikās vien 2010.gada Eiropas līgas izslēgšanas spēlēs, kur divu spēļu summā ar 2:1 panākumu guva “Juventus” .

Nepārliecinošu, tomēr favorītu statusu totalizatori pāra pirmajā spēlē piešķir “Juventus” , 2.25 (Pafbet) – 2.33 (Betsafe). “Ajax” iespējas gūt panākumu tiek vērtētas ar 3.25 (11.lv) – 3.30 (Pafbet, Betsafe), savukārt neizšķirta iespēja ar 3.35 (11.lv) – 3.45 (Betsafe).

United-Barcelona

Arī šajā ceturtdaļfināla pārī ir komanda, kura astotdaļfinālā sagādāja nelielu pārsteigumu. Pēc zaudējuma mājās ar 0:2, Mančestras “United” spēja izbraukumā ar 3:1 pārspēt PSG, izcīnot panākumu divu spēļu summā, pateicoties izbraukumā gūtajiem vārtiem. Turklāt izšķirošie vārti tika gūti ar 11 metru soda sitiena palīdzību kompensācijas laika ceturtajā minūtē.

Tikmēr “Barcelona” izbraukumā nospēlējot 0:0, deva “Lyon” cerības pacīnīties par panākumu divu maču summā, taču mājās sekoja pārliecinoša iznīcināšana ar 5:1.

“Barcelona” kopš pēdējās astotdaļfināla spēles La Liga izcīnījusi trīs uzvaras un vienreiz nospēlējusi neizšķirti, joprojām pārliecinoši atrodoties pirmajā vietā kopvērtējumā.

Tikmēr “United” Anglijas Premjerlīgā zaudējusi divās no trim spēlēm, sarežģījot iespēju noslēgt sezonu pirmajā četriniekā, kas dod iespēju automātiski iekļūt ČL grupu turnīrā nākamajā sezonā. Pa vidam premjerlīgas spēlēm, komanda arī zaudēja FA kausa spēlē pret “Wolves”.

Totalizatori par favorīti pirmajā spēlē uzskata “Barcelona” futbolistus, 1.94 (Pafbet) – 2.00 (Betsafe). “United” iespēja tiek vērtētas ar 3.85 (11.lv, Betsafe, Optibet) – 3.90 (Pafbet), neizšķirts ar 3.69 (Optibet) – 3.75 (Betsafe).