Klāt jauna nedēļa, klāt arī nākamās UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālu cīņas. Šovakar savā starpā spēkosies “Bayern” un “Liverpool”, kā arī “Lyon” un “Barselona”. Ieskatīsimies, ko prognozē totalizatori.

“Bayern” – “Liverpool”

Šī noteikti dēvējama kā grandu cīņa, un kādam no šiem milžiem izslēgšanas turnīrs būs jānoslēdz agrā stadijā. Kā zināms, Liverpool spēcīgajā C grupā finišēja otrajā vietā (trīs uzvaras, trīs zaudējumi) aiz Parīzes Saint-Germain, kura pagājušajā nedēļā pirmajā astotdaļfinālu cīņā pārspēja Mančestras United ar 2:0.

Tikmēr Bayern guva uzvaru E grupā, kur nepiedzīvoja nevienu zaudējumu ( četras uzvaras, divi neizšķirti). Tāpat komandai ir grupu turnīra rezultatīvākais spēlētājs Roberts Levandovskis, kurš pretinieku vārtos raidījis astoņas bumbas.

Abas komandas savās līgās aktīvi cīnās par titula iegūšanu. Lai gan pirms sezonas uzskatīta par pārliecinoši favorīti, “Bayern” izjutusi spēcīgu “Borussia” sāncensību un no tās pēc aizvadītajām 22 spēlēm atpaliek par trim punktiem. Pēdējās piecās spēlēs minheniešiem četras uzvaras un viens zaudējums.

Saspringta situācija ir arī Anglijas Premjerlīgā, kuru Liverpool sīvi cīkstējas ar Mančestras City.  Ar vienu spēli rezervē vadībā ir City, taču abām komandām ir vienāds punktu skaits (65).

Pēc izlozes decembrī totalizatori kā favorītu izvirzīja Liverpool (2.00 – 2.05) un arī šobrīd nekas diži nav mainījies – koeficienti no 2.08 (Optibet) – 2.15 (Pafbet).  Tikmēr Bayern izredzes vērtētas ar 3.40 – (11.lv) 3.60 (Pafbet).

Barselona – Lyon

Lai gan var šķist, ka šajā pārī viss ir skaidrs, neskriesim notikumiem pa priekšu.

Kā jau zināms, abām komandām ceļš uz 1/8 finālu bija krasi atsķirīgs. Barselona ar četrām uzvarām un diviem neizšķirtiem izcīnija pirmo vietu B grupā, tikmēr Lyon grupā spēja gūt tikai vienu uzvaru, taču veseli pieci (!) neizšķirti ļāva izcīnīt otro vietu F grupā.

Barselona, protams, var lepoties ar grupu turnīra otro labāko vārtu guvēju Lionelu Mesi, kamēr Lyon sastāvā rezultatīvākie ar trim vārtiem ir divi spēlēji, tomēr viens no tiem – Nabils Fekirs – nevarēs piedalīties spēlē.

Runājot par sekmēm nacionālajos čempionātos, Barselona ir pirmā LaLiga un pedējās piecās spēlēs uzvarējusi trīs, divas nospēlējusi neizšķirti. Tikmēr “Lyon” Francijas Ligue 1 atrodas salīdzinoši drošā trešajā vietā un pēdējās piecās spēlēs guvusi četras uzvaras un vienu zaudējumu.

Totalizatori decembrī kā pārliecinošu favorīti izvirzīja Barselona, taču šobrīd koeficients ir kļuvis lielāks, tomēr ne būtiski – 1.71 (Pafbet) – 1.74 (11.lv, Optibet). Tikmēr koeficienti uz Lyon uzvaru 4.45 (11.lv) – 4.95 (Betsafe).