U18 PČ: Latvijas izlasei cīņa par 1/4 finālu pret Slovākiju

Trešo spēli U18 pasaules čempionātā Elites divīzijā aizvadīs Latvijas izlase. Šoreiz cīņa pret Slovākiju, kurā principā noskaidrosies, kura komanda cīnīsies ceturtdaļfinālā, kura par palikšanu Elitē. Totalizatori sagādājuši interesantus koeficientus.

Pirmās divas spēles aizvadītas bez pārsteigumiem – parādīts raksturs pret Zviedriju un Krieviju, taču piedzīvotas sakāves, attiecīgi 2:5 un 1:5. Pret zviedriem vārtu guvumi Patrikam Zabusovam un Jānim Švanbergam (abi HK Rīga), mačā pret Krieviju vienīgā ripa Raivim Ansonam (HS Rīga).

Slovākija aizvadījusi jau trīs mačus, kuros piedzīvojusi zaudējumus (3:6 RUS, 5:12 USA, 1:5 SWE). Komandas sastāvā rezultatīvākais ar 2+2 ir Maksims Čaikovičs. Kvebekas hokeja līgas klubā Saint John Sea Dogs spēlējošais hokejists sezonas 60 spēlēs guvis 46 punktus (22+24) un atrodas dažādu NHL drafta prognožu pirmajā simtniekā.

Vienā līgā ar Čaikoviču spēlē arī aizsargs Olivers Turans (Acadie-Bathurst Titan un Drummondville Voltigeurs, 3+10 61 spēlē), viņam pasaules čempionāta trīs spēlēs rezultatīva piespēle. Bez jau minētajiem, vēl Ziemeļamerikas līgās spēlē četri jaunie hokejisti, pārējie pārstāv Slovākijas, Čehijas, Zviedrijas un Somijas līgas.

Ceturtdaļfinālā Slovākija iekļuvusi pēdējos piecos čempionātos, taču tajos piedzīvoti zaudējumi. Par palikšanu Elitē komanda pēdējo reizi spēlēja 2013.gadā un spēja gūt panākumu.

Totalizatori par pārliecinošu favorīti izvirzījusi Slovākiju, taču tirgū piedzīvotas interesantas svārstības. Ja sākotnēji Latvijas izlases izredzes uzvarēt tika vērtētas ar ~6.50-7.30, taču šobrīd lielākā daļa bukmeikeru koeficientu samazinājuši līdz ~5.00.

Latvijas totalizatori Slovākijas panākumu pamatlaikā vērtē ar 1.25 (Betsafe) – 1.36 (Optibet), Latvijas šobrīd pat ar 5.47 (Optibet)- 6.75 (Pafbet). Neizšķirta iespējamība novērtēta ar 6.07 (Optibet)-6.60 (Pafbet).