Pirmo reizi vēsturē šovakar PČ ceturdaļfinālā spēlēs Latvijas U18 izlase. Tajā komandai būs jācīnās pret Kanādas jauniešiem. Kā gaidāmo spēli vērtē totalizatori? 

Iespēju spēlēt ceturdaļfinālā Latvijas izlase izcīnīja trešajā grupu turnīra spēlē, pārspējot Slovākiju ar 2:0. Vērts pieminēt, ka totalizatori par šādu panākumu pirms mača bija ļoti skeptiski, sākotnēji izliekot pat 7.00 koficientu, kas gan līdz spēles sākumam nokritās līdz ~5.00. Vai Tu izmantoji šo dāvanu? 🙂

Jau nākamajā dienā tika aizvadīta pēdējā grupu turnīra spēle, kurā piedzīvota bezierunu sakāve pret pārliecinošu sniegumu rādošo ASV (1:7). Līdz ar to komanda ieņēma ceturto vietu B grupā, kas liek ceturtdaļfinālā tikties ar A grupas labāko komandu, kas šajā gadījumā ir Kanāda.

Ņemot vērā nepārāk iespaidīgo rezultativitāti (sešas ripas), pēc četrām spēlēm Latvijas valstvienības rindās rezultatīvākākie ar 1+1 ir aizsargs Renārs Ošenieks un uzbrucējs Raivis Ansons. Četri hokejisti guvuši vienus vārtus, vēl četriem pa rezultatīvai piespēlei.

Savukārt Kanāda arī U18 līmenī, kā ierasts,  liekus komentārus neprasa. A grupā komanda pārspēja Somiju (5:3), Šveici (7:4), Baltkrieviju (11:1) un Čehiju (6:2). Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar astoņiem punktiem (4+4) ir Alekss Ņjūhuks (Viktorijas “Grizzlies”, BCHL), kam ar septiņiem punktiem seko vēl trīs hokejisti.

Lai gan sastāvs katru gadu ir mainīgs, interesanti, ka kanādiešiem pēdējos divos čempionātus ir ceturtdaļfināla lāsts. 2017.gadā izlase ar 3:7 kapitulēja Zviedrijai, savukārt pagājušajā gadā sīvā cīņā ar 1:2 zaudēts Čehijai.

Savā starpā iepriekšējo reizi komandas tikās minētajā 2017.gadā, kad Latvija piekāpās ar 1:4.

Bez pārsteigumiem, totalizatori nedomā, ka Latvija šovakar ir kaut mazākās izredzes, un Kanādas uzvarai izlikuši 1.01 (Pafbet) – 1.02 (Optibet). Tikmēr Latvijas izredzes gūt uzvaru pamatlaikā vērtēta ar 25.37 (Optibet) – 28.00, nonākšanai līdz papildlaikam jeb neizšķirtam pamatlaikā 17.70 (Optibet) – 20.00 (Pafbet).

Šajā gadījumā padomāts arī par virs/zem likmju veicējiem, paplašinot opcijas līdz pat 8.5-9.00, kas, par nožēlu Latvijas faniem, virs kontekstā nav nemaz tik nereāls variants. Totalizatori, piemēram 8.5 līnijai piedāvā būtībā identiskus koeficientus. (Optibet 1.81/1.89, Pafbet 1.87/1.83).

Jaunajiem hokejistiem atliek tikai novēlēt spēles izbaudīšanu, ņemot vērā, ka katru dienu ar pasaules labākajiem savā vecuma grupā neizdodas spēlēt. Jācer gan, ka izdosies iekost!