Interesantu soli veicis ASV bāzētais FanDuel totalizators, izlemjot atmaksāt klientiem veiktās likmes pēc kārtējā skandalozā NHL izslēgšanas spēļu mača.

Naktī uz ceturtdienu Rietumu konferences fināla trešo spēli savā starpā aizvadīja Sanhosē “Sharks” un Seintluisas “Blues”, kurā panākumu ar 5:4 papildlaikā izcīnīja “Sharks”, izvirzoties vadībā sērijā ar 2-1.

Tomēr uzvaru aizēnoja veids, kā uzvaras vārti papildlaikā tika gūti. Izšķirošo ripu vārtos raidīja zviedru aizsargs Ēriks Karlsons, taču tiesneši nefiksēja, ka epizodes sākumā uzbrucēja Timo Maiera piespēle tika izdarīta ar roku, kas nav atļauts.

Šādas situācijas video atkārtojumā pēc NHL noteikumiem izskatītas netiek, līdz ar to “Sharks” svinēja panākumu.

Ņemot vērā notikušo, FanDuel totalizators izlēma spert negaidītu soli un piedāvāt likmes atmaksu klientiem, kuri prognozēja “Blues” uzvaru (ieskaitot papildlaiku).

“Ņemot vērā “Sharks” panākuma pretrunīgo manieri, mēs atmaksāsim visas uz “Blues” veiktās moneyline likmes, ” paziņojumā raksta “FanDuel”.  Nav zināms, cik liela summa kopumā tika atmaksāta, tāpat jāatzīst, ka šīs nav unikāls notikums ASV totalizatoru vidē.

Likmju atmaksas maija sākumā spēlētāji saņēmuši Kentuki zirgu skriešanas sacensībās, kad negaidītu diskvalifikāciju saņēma uzvarējušais zirgs, citā gadījumā janvārī pretrunīgi nepiešķirta soda dēļ atmaksātas likmes kādā NFC amerikāņu futbola mačā.

Jāpieņem, ka minētie lēmumi visticamāk ir mārketinga gājieni, kas nenes būtiskus zaudējumus, tomēr dod totalizatoram plašu rezonanci.