Totalizatora stratēģija ir viena no sekmīgas spēles pamatiem un tā sastāv no vairākiem elementiem. Likmju veikšana pareizajā vietā un laikā ir svarīga, bet ar to nepietiek. 

Sadaļā “Stratēģija” jau esam runājuši par līdzekļu pārvaldību (Bankroll), taču atkārtošana ir zināšanu māte. 🙂

Principā lielākā daļa panākumu totalizatora spēlē slēpjas tieši tajā, kā spēlētājs kontrolē savus līdzekļus. Totalizatora stratēģija vēsta, ka līdzekļu pārvaldība ir vislabākā prasme, kāda spēlētājam ir nepieciešama.

Neatkarīgi no tā, kur tu veic savas likmes, saviem līdzekļiem jāpievērš būtiska uzmanība un to pārvaldībai jābūt prioritāram uzdevumam.

Kas ir līdzekļu pārvaldība?

Pašos pamatos runa ir par to, kā spēlētājs rīkojas ar savām finansēm. Efektīva pārvaldība sevī ietver trīs posmus.

  1. Sākumā jānosaka summa, kādu veltīt totalizatoriem, kurai ieteicams būt tādai, kāda nerada sarežģījumus ikdienā.
  2. Tālāk seko dažādu noteikumu un limitu fiksēšana, tas ir, cik izmanto vienā likmē, riska apetīte un tamlīdzīgi.
  3. Pēc augstāk minētā paveikšanas sākas pati nopietnākā daļa, kam totalizatora stratēģija pievērš īpašu uzmanību – aktīva kontrolēšana un sevis turēšana rāmjos

Pats termins līdzekļi/bilance (bankroll) attiecas uz naudas summu, kuru spēletājs kopumā velta totalizatoru aktivitātēm. Pieņemsim, ka tu atvelti 100 spēlēšanai. Tas nozīmē, ka tev pieejamie līdzekļi ir 100 eiro. Līdzekļu pārvaldības būtība slēpjas tajā, ka tu ne tikai ieliec sevi izvēlētās summas rāmī, bet centies to saglabāt pēc iespējas ilgāk un, protams, to uzaudzē ar uzvaru palīdzību.

Tas viss tiek darīts, lai naudai piešķirtu maksimālu vērtību un lai likmju veikšana būtu patīkama.  Protams, uz papīra līdzekļu pārvaldība šķiet vienkārša, tomēr bieži vien ir grūti izvairīties no emociju un pārlieku liela entuziasma ietekmes.

Kāpēc līdzekļu pārvaldība ir tik svarīga?

totalizatora stratēģija

Ja tev ir visi pasaulē pieejamie līdzekļi, protams, līdzekļu pārvaldība nav svarīga. 🙂 Tomēr pārējiem 99.9% spēlētāju tas ir ļoti svarīgi. Ja pieejamo līdzekļu apjoms ir ierobežots, līdzekļu pārvaldība ir ļoti nepieciešama.

Būtībā līdzekļu pārvaldība ir atbildīgas un aizraujošas spēles pamats. Ja tava totalizatora stratēģija, saistībā ar līdzekļu pārvaldību ir veiksmīga, tad zaudēt vairāk nekā tu vari atļauties ir gandrīz neiespējami.

Šeit mazliet vairāk par ieguvumiem:

  • Tu zaudēsi un iztērēsi mazāk nekā vari atļauties
  • Atgūties no zaudējumu sērijas kļūs krietni vieglāk
  • Tu iemācisies, kā veidot veiksmīgākas pārejas starp uzvarām un zaudējumiem
  • Pieredzes ceļā spēsi veikt racionālākus, loģikā balstītus lēmumus

Maksimālās likmes, uzvaras un zaudējumi

Pēc summas noteikšanas, piemēram, mēnesim, svarīgi ir noteikt, cik esi gatavs zaudēt vienā likmē. Ņemsim kā piemēru minētos 100 eiro mēnesim. Šajā gadījumā likmes, kas ir 80 un 50 eiro lielas ir vienkārši izslēdzamas. Ja tu zaudē šādu summu vienā piegājienā, tava totalizatora stratēģija ir izgāzusies.

Neatkarīgi no tā, cik daudz līdzekļu sev esi piešķīris, viena likme NEDRĪKST būt lielāka par 2%-5% no pieejamās summas.

Tāpat jānosaka arī maksimālās summas, kuras esi gatavs iegūt uz zaudēt, piemēram dienas laikā.  Viss jādara ar mērķi, lai iegūtu pēc iespējas vairāk no saviem līdzekļiem, izmantojot loģiku un nosvērtus lēmumus.

Atrodoties uzvaru vai zaudējumu sērijās, totalizatora stratēģija ir ārkārtēji grūti  nodalāma no emociju ietekmes. Tāpēc loģika un racionalitāte ir katra profesionāla spēlētāja pamats.

Sliktas līdzekļu pārvaldības riski

Ņemot vērā, ka efektīva līdzekļu pārvaldībai ir būtiska nozīme, tādas neesamība vai slikts pielietojums tevi ievedīs grāvī. Būtībā tas var novest līdz ļoti riskantiem paradumiem un sekmēt atkarību.

Ja tu neuzstādīsi sev pieņemamus limitus, tu ilgtermiņā būsi zaudētājs. Kā jau minējām līdzekļu pārvaldība nebūs tas aizraujošākais process, tāpēc tam jāpievērš īpaša uzmanība. Ja sevis kontrole sagādā grūtības, aktīvi pieraksti veiktās likmes/summas un rezultātus.

Apkopojot visu iepriekš minēto, līdzekļu pārvaldība ir par to, cik tu vari atļauties tērēt, cik vari atļauties zaudēt un pareizā laika noteikšana, kad doties prom. Padari to par rutīnu, un tas ar laiku kļūs dabiski, uzlabojot tavus panākumus.