Boksa leģendas Taisons un Džonss juniors tiekas īpašā paraugcīņā

Leģendāra tikšanās sestdien gaidāma “Staples Center” arēnā, kur boksa ringā īpašā paraugcīņā spēkosies veterāni Maiks Taisons un Rojs Džonss. Kurš būs labākais – vērtē totalizatori.

Abi bokseri par sevi liekus komentārus neprasa. 54 gadus vecais Taisons pazīstams kā viens no labākajiem smagsvariem boksa vēsturē, kurš no 1987.-1990. gada atradās absolūtā pasaules čempiona godā. Savu pirmo čempiona jostu Maiks ieguva 1986.gada nogalē, 20 gadu un četru mēnešu vecumā kļūstot par jaunāko pasaules čempionu vēsturē.

Kopumā sportists profesionāļa karjerā aizvadījis 56 cīņas, gūstot 50 panākumus (44 ar nokautu) un sešas reizes atzīstot pretinieka pārākumu. Tāpat jāuzsver, ka gandrīz puse (23) no visām uzvarām gūta jau pašā cīņas ievadā – pirmajā raundā.

Protams, kā jau lielām zvaigznēm pienākas, arī Taisons neizvairījās no dažādiem skandāliem. Zīmīgākais no tiem piedzīvots 1987.gada cīņā pret Evanderu Holifildu, kurā Maiks atļāvās trīs reizes pretiniekam iekost ausī, turklāt trešajā reizē, pēc kā arī duelis tika pārtraukts, ausij tika nokosts samērā vērā ņemams gabals.

Pēdējo reizi Taisons ringā kāpa 2005.gadā, piekāpjoties Kevinam Makbraidam. Vēl cīņu iepriekš sportists atzina Denija Viljamsa pārākumu, kurš karjeras norietā spēkojies arī pret Mairi Briedi un Kristapu Zuti.

Tikmēr 51 gadu vecais Rojs Džonss juniors zināms kā bokseris, kurš ieguvis titulu četrās dažādās svara kategorijās (vidējais, supervidējais, vieglie smagsvari un smagsvari), pa starpai kļūstot arī par sudraba medaļas ieguvēju olimpiskajās spēlēs. Kopumā Džonss karjeras laikā ringā devies 75 reizes – 66 uzvaras (47 ar nokautu) un deviņi zaudējumi.

Ja Taisons karjeru noslēdza 21.gadsimta pirmās desmitgades sākumā, tad Džonss diez gan aktīvs bijis arī otrajā desmitgadē -15 cīņas (12-3), pēdējā ciņā 2018.gadā pieveicot Skotu Sigmonu. Interesanti, ka Rojs 2014.gadā Latvijā aizstāvējis WBU krūzeru jostu vācu versijā.

Sākotnēji sportistiem ringā bija paredzēts tikties jau septembrī, taču plānus mazliet pabojāja valdošā koronavīrusa pandēmija. Skaidrs, ka arī leģendārajā “Staples Center” cīņa notiks bez skatītājiem. Tāpat vērts ņemt vērā, ka tā nenotiks tradicionālā formātā.

Cīņā paredzēti astoņi raundi, pa divām minūtēm katrs. Varam būt diez gan droši, ka tiks aizvadīts pilns duelis, jo Kalifornijas štata sporta komisārs mudinājis sportistus netiekties pēc nokauta, ņemot vērā, ka šī ir paraugcīņa. Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka bokseri noteikti būtu gatavi iet uz pretinieka iznīcināšanu. Tāpat cīņā tiks izmantoti vieglāki cimdi. Sportisti veiks dopinga testus, tomēr… tajos netiks ņemta vērā marihuānas klātbūtne, kas oficiālajā substanču sarakstā ir starp aizliegtajām.

Oficiālo tiesnešu cīņā nebūs, tāpēc principā oficiāls uzvarētājs tajā noteikts netiks. Tomēr WBC izvirzījis īpašu ekspertu trio no bijušajiem čempioniem (Kristija Martina, Vinnijs Pacienca un Čads Deivsons), kuri tad teorētiski noteiks paraugcīņas iznākumu. Ņemot vērā neoficiālo dabu, piesardzīgāk uz cīņu raugās totalizatori, taču koeficienti ir izlikti. Latvijas totalizatoros favorīta lomā ar koeficientiem 1.50 (11.lv, Pafbet) – 1.52 (Betsafe) virsa Taisonu, kamēr Džonsa izredzes uz panākumu novērtētas ar 2.40 (Optibet, 11.lv) – 2.80 (Betsafe).

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.