Iesācēju, reizēm pieredzējušu totalizatoru spēlētāju vidū, ir uzskats, ka likmes ar zemiem koeficientiem ir vieglas peļnas atslēga. Vai tā ir tiesa, un kā rīkoties, lai tik tiešām no tām gūtu panākumus?

Zemi koeficienti, drošas uzvaras?

Patiesība ir tāda, ka ilgtermiņā atrast potenciāli veiksmīgas likmes ar zemiem koeficientiem  ir tikpat sarezģīti kā prognozēt “tumšā zirdziņa” uzvaru .

Protams, lielākajā gadījumu tās ir saistošākas un drošākas, un tas nav nekas nepareizs, svarīgi ir būt uzmanīgam un kritiskam.

Problēmas sākas tad, kad spēlētājam rodas pārliecība par likmes iznākumu tikai balstoties uz koeficientu, līdz ar to viņš sāk likt lielākas summas. Liela likme, mazas uzvaras, ienākumi aug lēnām, tomēr pārliecinoši.

Izklausās skaisti, tomēr zemu koeficientu likmes ļoti bieži ir atbildīgas par lielām neveiksmēm. Domājams, katram spēlētājam ir stāsts par “drošu likmi”, uz kuru uzlikta pamatīga summa, taču tā piedzīvojusi izgāšanos.

Pavisam traki ir tad, ja “drošajā likmē” tiek iegrūsti visi līdzekļi, tikai lai veikli atgūtos no zaudējumu sērijas.

Atrodi vērtību!

Vai viss augstāk minētais nozīmē, ka no šāda veida likmēm ir jāizvairās? Ne gluži. Ja tu neesi stūrgalvīgs un izmanto stratēģiju, vērtību var atrast arī zemos koeficentos. Tāpat der atcerēties, ka 100% drošas likmes vienkārši nepastāv.

Vērtības atrašana zemākos koeficientos ir krietni sarežģītāka nekā augstākos . Ja tu uzskati, ka likmē ir vērtība, tas nozīmē, ka tu nepiekrīti totalizatora izliktajam koeficientam, vai uzticies citam kantorim, kurš attiecīgajam notikumam izlicis, iespējams, korektāku prognozi.

Ir vieglāk argumentēt to, ka 5.00 vietā jābūt 4.00 koeficientam, nekā 1.10 1.25 vietā. Lai vai kā, tās prasa tikpat objektīvu izvērtēšanu, kā jebkura cita likme.

Pieci ieteikumi

  • Izvairies no derbijiem – ja tajā ir izteikts favorīts, tāpat ir dažādi apstākļi, kas var novirzīt svara kausus uz pretējo pusi (fani, “tumšā zirdziņa” izteikta motivācija utml.).
  • Izvairies no favorīta, ja pretiniekam uzvara ir krietni nepieciešamāka- ja favorīta uzvara novērtēta ar 1.20, taču pretiniekam spēle ir izšķiroša dažādu iemeslu dēļ, padomā vai esi gatavs riskēt.
  • Ja izvēlies likmes kombinēt, izmanto vairākas līgas – ņemot vērā sīvo konkurenci, situācijas, kad attiecīgajā dienā vienā līgā uzvar visi favorīti, ir ārkārtēji retas
  • Kārtīgi izvērtē favorīta spējas – iepriekšējo spēļu vēsture, forma, utt, utt.
  • Atrodi favorīta motivāciju – nepatīkams zaudējums iepriekšējā spēlē, situācija tabulā utml.

P.S. Ja esi nokļuvis līdz raksta beigām, nerakstīts likums: izmanto zemos koeficientus nepopulārās līgās. Eksperti uzskata, ka likmes uz favorītiem zemākās/mazāk populārās līgās ir drošākas, nekā dzīšanās pakaļ pūlim un likmju veikšana uz, piemēram,  Mančestras “City”, Barselona u.c. panākumiem.