Lai gan PČ hokejā jau noslēdzies, hokejs tikai turpinās! Jau šonakt tiks uzsākta finālcīņa par Stenlija kausu. Kā gaidāmo kauju vērtē totalizatori?

Šogad aizraujošajās un pārsteigumiem bagātajās izslēgšanas cīņās līdz finālam tikušas diametriāli atšķirīgas komandas. Austrumu godu aizstāvēs Bostonas “Bruins”, kura pēdējo desmit gadu laikā Stenlija kausa finālā spēlējusi divas reizes (2011.,2013.), vienā no tām izcīnot panākumu (2011.). Tikmēr par Rietumiem cīnīsies Seintluisas “Blues”, kura vēsturē Stenlija kausu nav izcīnījusi ne reizi, pēdējo reizi finālos cīnoties 1970.gadā, turklāt tieši pret “Bruins”.

Kopumā “Blues” ceļš līdz finālam ir apbrīnas vērts, ņemot vērā, ka 1.janvārī komanda ar Otavas “Senators” dalīja līgas sliktākās komandas statusu. Kopš tā brīža “Blues” 45 spēlēs izdevās izcīnīt 30 uzvaras, tādējādi regulāro sezonu ar 99 punktiem noslēdzot Centrālās divīzijas trešajā vietā un piektajā konferencē.

Jau izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā pretī nāca bīstams pretinieks Vinipegas “Jets” veidolā, tomēr to izdevās pieveikt sešās spēlēs (4-2), konferences pusfinālā septiņās spēlēs tika pārspēta cita pārsteiguma autore Dalasas “Stars” (4-3), savukārt konferences finālā komanda izrēķinājās ar Sanhosē “Sharks” (4-2), kuru gan pēdējās divās spēlēs ietekmēja savainojumi.

Tikmēr “Bruins” aizvadīja stabilu regulāro sezonu, ar 107 punktiem finišējot otrajā vietā Atlantijas divīzijā un konferencē, taču tas lika izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā cīnīties pret sīksto Toronto “Maple Leafs”, kuru izdevās pieveikt vien septiņās spēlēs (4-3). Tālāk jau ceļš bijis nedaudz vieglāks – sešās spēlēs konferences pusfinālā pieveikta Kolumbusas “Blue Jackets” (4-2), kura pirmajā kārtā izslēdza regulārajā sezonā dominējošo Tampabejas “Lightning”, tikmēr Austrumu finālā uzvarēta pārsteidzošā Karolīnas “Hurricanes” (4-0), kura pēdējo reizi izslēgšanās spēlēs iekļuva vien pirms 10 gadiem.

Varētu škist, ka arī finālā “Bruins” būs viegla pastaiga, taču šāds scenārijs ir apšaubāms. Jā, “Bruins” izslēgšanas spēlēs ir labāka vairākumā (34% pret 19,4%), mazākumā (86,3%) un ielaidusi mazāk vārtus (33 pret 48), taču gūto vārtu skaits abām komandām ir identisks (57).

Finālsērijā ļoti interesants varētu izvērsties vārtsargu duelis. Viena no lielākajām “Blues” panākumu atslēgām noteikti ir Kaldera trofejas (labākais debitants) kandidāts Džordans Biningtons, kurš regulārajā sezonā pamanījās gūt 24 uzvaras aizvadītajās 32 spēlēs un atvairīt 92,7% pretinieku metienus. Izslēgšanas spēlēs rādītāji nedaudz kritušies (91,4%, 2,36 vidēji ielaistas ripas), tomēr joprojām daudz kas var būt atkarīgs tieši no viņa.

Tikmēr “Bruins” vārtos arī 32 gadu vecumā ļoti pārliecinošs ir soms Tukka Rasks. Ja regulārās sezonā Rasks atvairījis 91,2% pretinieku metienus un vidēji spēlē ielaidis 2,48 ripas, tad izslēgšanas spēlēs cipari ir ļoti iespaidīgi – 94,2% un 1,84 vidēji ielaistās ripas spēlē.

Pievēršoties rezultatīvākajiem spēlētājiem “play-offos”, abas komandas ir ļoti tuvu viena otrai. Bostonai labākais ar 18 punktiem (7+11) ir Breds Maršāns, tikmēr Seintluisas rindās 16 punkti (12+4) Džeidenam Švarcam, kurš arī ir labākais vārtu guvējs starp abu komandu spēlētājiem.

Arī tālāk situācija sīva. Tuvākais sekotājs “Bruins” rindās ar 15 punktiem (7+8) ir Dāvids Pastrnāks, “Blues” komandā 14 punkti (3+11) starpsezonā no Bufalo “Sabres” iegūtajam Raienam O’Railijam.

Iznākumu pirmajās spēlēs var izšķirt arī pauzes faktors. Bostonas “Bruins” pēdējo spēli aizvadīja 16.maijā (11 dienas līdz finālsērijas startam), “Blues” 21.maijā (sešas dienas).

Totalizatori sērijā kā favorītus izvirzījuši “Bruins”, koeficienti 1.60 (11.lv, Optibet) – 1.65 (Betsafe), tāpat kā reālākais variants tiek prognozēts, ka tas notiks septiņās spēlēs (4-3), 4.60 (11.lv) – 4.65 (Betsafe). Tikmēr “Blues” panākums sērijā tiek prognozēts ar 2.30 (Betsafe) – 2.35 (11.lv, Pafbet, Betsafe), kā realāko iespēju uzskatot, ka tas tiktu paveikts sešās spēlēs (4-2), 5.55 (Betsafe) – 5.75 (Optibet, 11.lv).

Par aizraujošu hokeju un sekmīgām likmēm!