Ieteikumi NHL likmju veikšanas stratēģijai

Efektīvas un konkrētam sporta veidam pielāgotas stratēģijas izstrāde pirms sporta likmju veikšanas ir pašsaprotama un svarīga. Atkarībā no individuālajām zināšanām, laika veltīšanas padziļinātai statistikas un faktu pētīšanai, NHL likmju stratēģiju var izstrādāt gan vienkāršu, gan ļoti padziļinātu un sarežģītu. Zināšanās ir spēks, jo vairāk laika tiks ieguldīts pētniecībā, jo labāka būs stratēģija, līdz ar to likmes būs precīzākas un, iespējams, veiksmīgākas. Rakstā iepazīstināsim ar būtiskākajiem punktiem veiksmīgai NHL likmju stratēģijas izstrādei.

  Komandu spēļu kalendāri

  Parasti NHL komandas savu spēļu kalendāru uzzina jau jūlijā un tas dod priekšrocības arī NHL likmju veicējiem. Komandu kalendāru izpētīšana jau pirms sezonas sākuma var būt ļoti lietderīga. Tos pētot jāņem vērā šādi faktori:

  • Katrai komandai sezonās laikā vairākas reizes nākas aizvadīt spēles divas dienas pēc kārtas, kas var ietekmēt to sniegumu. Jāpievērš uzmanību arī tam, kur tās tiek aizvadītas, jo mēdz gadīties arī tā, ka viena spēle aizvadīta mājās, taču spēle nākamajā dienā jau ir izbraukumā.
  • Komandām sezonas laikā jāaizvada spēles neierastos laikos- brīvdienās vai svētkos spēles notiek ļoti agri, un spēlētāji nav pie tā pieraduši.
  • Garie izbraukumi- ņemot vērā spēļu grafika saspringtumu, no tā nav iespējams izvairīties. Sniegumu var ietekmēt arī tas vai izbraukums ir savas vai otras konferences ietvaros(Austrumu konferences komanda aizvada garu izbraukumu Rietumos un otrādi)
  • Periodi, kad komandas aizvada trīs spēles četrās dienās, četras sešās dienās un tamlīdzīgi. Tas viennozīmīgi ietekmē komandas sniegumu, tāpēc veicot likmes tas jāņem vērā
  • Atpūtas nedēļa. Sezonas laikā katrai komandai atšķirīgos laikos ir nedēļu garš posms, kurā tās neaizvada spēles. Jāņem vērā, ka komandas sniegums pēc atpūtas var atšķirties.
   NHL emblēma

   NHL likmes

  Veicot pilnu kalendāra analīzi, radīsies priekšstats par potenciāli veiksmīgākiem un neveiksmīgākiem periodiem, kas ļaus atrast vērtības likmes.

  Komandu forma

  Visu sporta likmju veicēju sapnis ir gara veiksmīgu likmju sērija, taču tas notiek ļoti reti. Panākumiem bagāti NHL likmju veicēji aktīvi seko tendencēm un kosekventi drošas veic likmes, izmantojot handikapus vai specifiskākus likmju veidus, piemēram, precīzs rezultāts, cenšoties likt koeficientiem strādāt viņu labā.

  Pieņemsim, ka Pitsburgas “Penguins” ir izcilā formā, aizvadot 10 uzvaru sēriju un atrodoties savas divīzijas līderpozīcijās. “Penguins” savu nākamo spēli aizvada pret Edmontonas “Oilers”, kuri tabulā ieņem zemu pozīciju un zaudējuši pēdējās sešas spēles.

  Koeficients uz “Penguins” uzvaru ir 1.10, līdz ar to 10 eiro likmes ienākumi būs tikai viens eiro. Koeficients uz “Oilers” uzvaru ir 7.00, kas nozīmē, ka veiksmīgas likmes gadījumā ieguvums būtu 60 eiro. Ļoti vilinoši, taču šādi brīnumi notiek salīdzinoši reti, tāpēc, visticamāk sagaidāma pārliecinoša “Penguins” uzvara.

  Loģiskākais lēmums, lai likme būtu ar pieklājīgu koeficientu un veiksmīga, ir handikapu pielietošana. Ja “Penguins” iepriekšējās spēles uzvarējusi ar stabilu pārsvaru, der apsvērt -1,5 handikapu, vai pat -2,5, kas piedāvā vilinošāku koeficientu. Tātad, lai likme būtu sekmīga, “Penguins” būtu jāuzvar ar vismaz divu (-1,5) vai trīs (-2,5) vārtu starpību.

  Tāpat, balstoties uz komandas sekmēm,  var arī apsvērt iespēju veikt likmi uz virs/zem, precīzu rezultātu utml.

  Sniegums mājās un izbraukumā

  Pilnas NHL sezonas laikā komandas izspēlē līdzīgu spēļu skaitu mājās un izbraukumā. Regulārajā sezonā tiek izspēlētas 41 mājas un 41 izbraukuma spēle. Ja komanda iekļūst izslēgšanas spēlēs, tā aizvada 7 spēļu sērijas, aizvadot lielāku vai mazāku spēļu skaitu mājās. Līdz ar to ir salīdzinoši viegli notiekt, kurām komandām ir vai nav būtiskas priekšrocības mājās, kā arī to spējas būt sekmīgām izbraukumos.

  Lielā daļā hokeja haļļu fani ir tuvu laukumam, tādējādi sniedzot komandām atbalstu, kas var palīdzēt vai traucēt sniegumam. Komanda, kura mājās spēlē lieliski un kuras fani strādā kā sestais laukuma spēlētājs, būs grūti pārspējama, līdz ari to veikt likmi pret to var būt smags lēmums.

  Tajā pašā laikā ir komandas, kurām fanu atbalsts rada pretēju efektu un tās ērtāk jūtas izbraukumā, kur ir mazāks spiediens.

  Aplūkojot tādas lietas kā komandu pozīciju tabulā, to formu, sniegumu mājās un izbraukumā, ir iespējams precīzi prognozēt noteiktas spēles ritējumu, attiecīgi veicot potenciāli precīzu likmi.

   Vārtusargi – cik labi tie ir?

  Viens no svarīgākajiem komandas spēlētājiem hokejā viennozīmīgi ir vārtusargs. Vārtusargs NHL nav tikai metienu atvairītājs, bieži vien tie uz ledus ir pārliecinoši komandas līderi, spēlētāji, kuri bieži vien uz laukuma norādīs uz citu kļūdām, lai stabilizētu spēli un sapurinātu komandu. Vārtusargi bieži vien arī ir tie spēlētāji, kuri neskatoties uz traumu, aizvadīs pilnu spēli.

  Jāņem vērā, ka komandas pirmie vārtusargi nav spējīgi aizvadīt pilnīgi visas 82 regulārās sezonas spēles. Tāpēc jāpievērš uzmanība arī otrajiem vārtsargiem, izvērtējot cik labi tie ir un prognozējot, sekojot līdz, kad tiem var tikt dota iespēja.

  Labākie vārtusargi NHL šobrīd ir Vadims Vasiļevskis no Tampabejas “Lightning”, Konors Helebaks no Vinipegas “Jets”, Pekka Rinne no Našvilas “Predators”, Marks Andrē Flerī no Vegasas “Golden Knights” un citi. Bieži vien vārtusargi ir vieni no apmaksātākajiem spēlētājiem komandā un tam ir pamatots iemesls- komandas neiegūst trofejas bez labiem vārtusargiem.

  Secinājums- komandas vārtusargs varbūt būtisks faktors NHL likmju veikšanā un to nav iespējams ignorēt.

   Statistika, tās pārvērtēšana

  Nopietni NHL likmju veicēji novērtē statistiku un pievērš tai būtisku uzmanību. Tajā pašā laikā, statistikas pārvērtēšana var radīt negatīvu efektu. Statistika likmju veikšanā ir būtiska sastāvdaļa , taču ir svarīgi uz to skatīties kritiski, nepārvērtējot, iespējams, mazsvarīgas un potenciāli greizas  statistikas nozīmi. Šeit būtiskas ir divas lietas- statistikas precizitāte un svarīgu statistikas elementu izmantošana.

  Vienozīmigi, ļoti svarīgi ir pārbaudīt vai izmantotā statistika ir pareiza un precīza. Tas gan nenozīmē visa pārrēķināšanu, bet uzticamu avotu izmantošanu. Internetā pieejamas vairākas uzticamas lapas, kuras piedāvā plašu un precīzu statistikas piedāvājumu.

  Protams, pirmā vieta, kur meklēt statistiku ir NHL oficiāla lapa http://www.nhl.com/stats/ , taču ir vērts aplūkot arī citu lapu piedāvājumu, piemēram ESPN vai TSN. Vairāku avotu izmantošana ļaus iegūt precīzāku skatu uz komandas, spēlētāju sniegumu.

  Ir vērts pārliecināties, ka izmantotā statistika ir lietderīga. Ir vairāki fakti, kas var izklausīties ļoti svarīgi un zīmīgi, taču nonākot līdz likmju veikšanai tie var kļūt mazsvarīgi. Protams, ir aizraujoši uzzināt, ka komanda 12 gadus pēc kārtas nav uzvarējusi savu pretinieku ceturtdienā. Vai tas kaut ko pasaka par komandas spējām? Visticamāk, ka nē. Ļoti daudz NHL likmju veicēji “iekrīt” uz šādiem faktiem, kas liek tiem veikt nepārdomātas un muļķīgas likmes.

  Lai pārliecinātos, ka izmantotā statistika ir lietderīga, vērts padomāt, cik tieši tā ietekmē komandu sniegumu laukumā. Vidējais ielaisto vārtu skaits spēlē- lieliski, var noderēt. Komandas sniegums pēdējās piecās spēlēs pirms jauno spēlētāju iegūšanas- ne tik ļoti. Velti laiku, lai kritiski izvērtētu pieejamo statistku, kas ļaus veikt precīzas likmes.

  Savu koeficientu izvirzīšana

  Tā nebūt nav vieglākā nodarbe, tomēr ja vēlies būt priekšā bukmeikeriem un zināt, kad likmei ir vērtība, šis var būt noderīgi. Termins “vērtība” varbūt brīžiem tiek izmantots pārāk daudz, taču tu nezināsi likmes vērtību, ja to nenoskaidrosi un neizvirzīsi. Iesācējiem koeficientu izvirzīšanā der veltīt laiku tā apgūšanai, sekojot un analizējot procesus.  Regulāri sekojot līdz bukmeikeru izvirzītajiem koeficientiem, laika gaitā iespējams precīzi analizēt totalizatoru izvirzīto koeficientu precizitāti, tādējādi atvieglojot likmju vērtības identificēšanu. Tomēr der ņemt vērā, ka koeficientu izlicēji ir savas jomas pārzinātāji, tāpēc bukmeikeru “apiešana” nav tik vienkārša kā varētu šķist.

   Darbību kontrolēšana

  Neviens likmju veicējs netiek uzskatīts par profesionāli, ja tas nekontrolē un nepieraksta savas darbības. Tas ļauj izvērtēt stiprās un vājās puses, kā arī labot kļūdas. Tas var palīdzēt arī savu koeficientu izvirzīšanā, aktīvi identificējot komandu veikumu dažādos elementos un meklējot likumsakarības.

  Par autoru LinkedinInstagramTwitter
  Juris Bergmanis totalizators.com autors
  Juris Bergmanis

  Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.