10 soļi kā veikt NBA likmes

Šajā rakstā iepazīstināsim ar to, kā paaugstināt savus kopējos ieņēmumus, veicot likmes uz Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlēm.

10 soļu pamācība ļaus sākt veikt likmes kā īstam ekspertam un izstrādāt veiksmīgu NBA likmju stratēģiju

  NBA Likmes

  NBA likmes

  1. Veic likmi tikai tad, ja tai ir vērtība

  Iespējams, ka šis jēdziens ir nedaudz apnicis, bet arī sekmīga likmju veikšana uz NBA spēlēm ir atkarīga no likmju vērtības identificēšanas. Likmju veikšana bez vērtības likmju koncepta neizmantošanas rezultēsies tikai un vienīgi zaudējumos.

  Likmju ar vērtību identificēšana NBA vai jebkurā citā basketbola līgā prasa laiku. Iegūstot pieredzi, vērtības likmju identificēšana būs krietni vieglāka nekā sākumā. Principā, ar ilgtermiņā iegūtas pieredzes palīdzību iespējams identificēt vērtības likmes vien paskatoties uz konkrētās dienas spēlēm.

  Ar vērtības likmju jēdzienu iespējams iepazīties arī šeit.

  2. Esi gatavs mācīties

  Šī ir būtiska mācība nepieredzējušiem totalizatora spēlētājiem. Spēlētāji uz kādu noteiktu sportu pamatā veic likmes tāpēc, ka tie ir iecienījuši konkrētā sporta veida vērošanu. Līdz ar to der apsvērt kļūšanu par padziļinātu vērotāju. Komandu, spēlētāju pārzināšana, tas un vēl daudz kas cits, var palīdzēt likmju veikšanā.

  Tomēr, starp padziļinātu līgas un padziļinātu likmju piedāvājuma izpratni ir lielas atsķirības. Protams, zināšanas par basketbolu un NBA tikai palīdzēs veiksmīgā likmju veikšanā. Taču tas ir tikai pamats. Izpratne par NBA un izpratne par likmju veikšanu uz basketbolu ir divas atšķirīgas lietas, tāpēc svarīgi ir saprast to atšķirības, lai neradītu apjukumu.

  Iegūsti pieredzi un dziļāku izpratni par NBA likmju veidiem

  Galvenais uzdevums nepieredzējušam NBA likmju veicējam ir jau esošo basketbola zināšanu apvienošana ar likmju veidiem, kas saistīti ar NBA. Tas var prasīt laiku un pacietību, bet iegūtā pieredze palīdzēs iegūt jaunas zināšanas un padziļinātu izpratni par likmju veidiem, tādējādi turpmāk identifcējot likmju vērtību.

  Ir vienkārši noteikt, kura NBA spēlē būs rezultatīva, taču saprast, vai spēlē būs pietiekami daudz vai maz punktu, lai virs/zem likme būtu sekmīga, ir krietni sarežģītāk. Tāpat, ir vienkārši noteikt, ka konkrēta komanda, kura veiksmīgi spēlē mājās, uzvarēs vājāku komandu, taču saprast, vai piedāvātie koeficienti ir atbilstoši, prasa lielāku piepūli.

  Sporta likmju veikšanā pieticība ir labs sabiedrotais, tāpēc, lai kļūtu par veiksmīgu spēlētāju, jābūt gatavam mācīties.

  3. Likmju veikšanu sāc ar sev zināmām komandām

  Ja prognozes uz NBA tiek veiktas pirmo reizi, ir vērts veikt likmes uz spēlēm, kurās piedalās spēlētājam zināmas komandas. Protams, ir labāk, ja no paša sākuma veiktās likmes aptver visu līgu, taču labākais veids, kā sevi testēt, ir likmju veikšana uz zināmām komandām.

  Visticamāk, kādai komandai tiek sekots līdz vairāk, nekā citām, un tās sastāvs ir zināmāks. Tas, savukārt, nozīmē izpratni par komandas stiprajām un vājajām pusēm, taktiku, sīvākajiem pretiniekiem. Likmju veikšana uz plašāku komandu loku ir vilinoša, taču ir svarīgi būt pacietīgam.

  4.Zināmu likmju veidu izmantošana

  Populārākie likmju veidi basketbolā ir handikapi, uzvarētāja noteikšana un kopējais punktu skaits.

  Tie ir tikai vispopulārākie, jo kopumā pieejamie likmju veidi uz jebkuru spēli ir daudz un dažādi. Ir labāk sākt ar augstāk minētajiem veidiem, kuri ir pazīstamāki un vienkāršāki. Pamatveidu izpratne ļaus laika gaitā apgūt un izmantot arī specifiskākus likmju veidus.

  Pelnošākie NBA likmju veicēji pārsvarā fokusējās uz vienu no standarta veidiem. Spēlētāji, kuri veic likmes tikai uz handikapiem vai virs/zem, ir izplatīti un tā ir ierasta prakse pieredzējušu spēlētāju vidū. Līdz ar to, fokusēšanas uz konkrētu likmes veidu var būt veiksmes atslēga.

  5.Līdzekļu pārvaldīšana

  Viens no veiksmīgu likmju veikšanas pamatiem ir vērtības likmes, taču tikpat svarīgi ir arī līdzekļu un stratēģijas kontrolēšana. Tas nozīmē, ka nepieciešams sekot līdzi saviem finanšu līdzekļiem, kā arī tam, cik lielai jābūt katrai veiktajai likmei.

  Ja par kādai no minētajām lietām netiek pievērsta pietiekoši liela uzmanība, visticamāk, ilgtermiņā tiks piedzīvoti tikai zaudējumi. Likmju veikšanas stratēģijai jābūt konsekventai un pielāgotai pieejamo līdzekļu apjomam. Ja likmes tiek veiktas, neapsverot to vērtību, tās noteikti nebūs sekmīgas.

  Arī kopējajiem līdzekļiem jābūt tādā apjomā, kādu spēlētājs var atļauties zaudēt. Protams, visi cer no likmju veikšanas tikai iegūt, taču jāatcerās, ka iespējams piedzīvot arī zaudējumus. Likmju vērtību noteikšana ir svarīga, taču tā ir tikai puse un kopumā paveicamā.

  6. Likmju kontrolēšana

  Šeit kāds nonāks tikai tāpēc,  ka vēlas kļūt par nopietnu likmju veicēju. Katram nopietnam NBA likmju veicējam jākontrolē un detalizēti jāpieraksta veiktās darbības, lai mācītos no savām kļūdām un izstrādātu kādu noteiktu stratēģiju.

  Katru veikto likmi vajadzētu pierakstīt šādi:

  • Datums
  • Likmes veids
  • Likmes detaļas(komanda utml.)
  • Totalizatora kantoris,kurā likme veikta
  • Koeficients
  • Iegūtā/zaudētā summa
  • Komentāri.

  Protams, līdzīgu informāciju var iegūt izmantoto totalizatoru lapu likmju vēstures sadaļā, taču izdevīgāk tās apkopot vienuviet. Šādas informācijas apkopšana ļauj izstrādāt ilgtermiņa stratēģijas, kā arī izprast veiksmīgāku un neveiksmīgāku periodu iemeslus.

  7.NBA komandu snieguma novērtēšana

  Likmju vērtības noteikšana lielā mērā saistīta ar spēju regulāri un akurāti novērtēt komandu spējas un potenciālu. Augsta līmeņa prasmes šādā uzdevumā var rezultēties ienesīgā likmju veikšanā.

  Grūtākais ir būt konstanti veiksmīgam, jo bukmeikeriem pieejami iespējami labākie eksperti, analītiskie speciālisti un rīki, sniedzot iespēju izlikt iespējami precīzus likmju koeficientus.

  Tomēr labā ziņa ir tāda, ka nevienmēr bukmeikeriem ir taisnība. Aplūkojam jebkuru NBA sezonu- vienmēr būs  komandas, kuras netiek pietiekami novērtētas, vai tieši otrādāk- pārvērtētas. Lai precīzi novērtētu NBA komandu sniegumu nepieciešams ņemt vērā šādas lietas.

  • Komandas sekmes mājās vai izbraukumā
  • Savainojumi un citas komandu sastāvu korekcijas
  • Sīvākie pretinieki

  Svarīgi arī izstrādāt noteiktas likmju veikšanas sistēmas vai modeļus, kuri lielākoties balstās uz šādiem kritērijiem:

  • Gūtie/ielaistie punkti
  • Metienu procents
  • Atlēcošās bumbas
  • Konkrētu pozīciju punkti
  • Spēlētāju lietderības koeficienti

  Jebkuras šādas sistēmas mērķis ir noteikt komandas potenciālu kādā noteiktā spēlē, identificējot to, vai potenciālajai likmei ir kāda vērtība.

  8.Seko līdz NBA spēļu kalendāram

  NBA sezona pielīdzināma maratonam. Ja, piemēram, NFL sezona ir sprints ar 16 spēlēm, tad NBA katrai komandai sezonā jāaizvada 82 spēles. Šāds sezonas garums ne tikai dod iespēju veikt likmes katru dienu, bet arī ļauj atrast vērtību likmes ar situācijas analīzes palīdzību.

  Situācijas analīze ietver komandas snieguma prognozēšanu noteiktos apstākļos, piemēram:

  • Kādu sniegumu klubs rādīs gara izbraukuma beigās?
  • Kādu sniegumu klubs rādīs izbraukumā, kurā jāaizvada divas spēles pēc kārtas?
  • Kādu sniegumu klubs rādīs pirmajā izbraukuma spēlē pēc garas mājas spēļu sērijas?

  Ir daudz situāciju, kuras ir vērts izvērtēt. Tāpēc ir ieteicams sekot līdz katras NBA komandas kalendārām. Tas ļauj identificēt situācijas, kas komandām ir neierastas, sniegumu ietekmējošas.

  Pieņemsim, Kristapa Porziņģa pārstāvētais Ņujorkas “Knicks”  slikti aizvada pēdējās izbraukuma spēles. Protams, tā var būt arī nejaušība, bet šādi un līdzīgi fakti ir vērā ņemami.

   

  9.Seko NBA likmju ekspertiem

  Sekošana likmju veicēju līderiem ir vēl viens veids kā padarīt totalizatora spēlēšanu mazliet ienesīgāku. Šādu ekspertu atrašana var palielināt pieejamo līdzekļu apjomu tikai ar nelielas iepūles palīdzību. Izklausās lieliski, tomēr šāda “ideālā eksperta” atrašana nav tik vienkārša un, iespējams, arī ne tik ienesīga, kā solīts. Tāpēc pamatā iesakām likmju veikšanu izvērtēt pašiem, no “ekspertiem” iedvesmojoties tikai nedaudz.

  10. Kontu izveidošana dažādos totalizatoros

  Viena konta izmantošana var šķist vienkāršākais variants,  taču ieteicams izveidot vairākus, tādējādi atrodot vislabākos piedāvājumus. Totalizators.com piedāvā Latvijā pieejamo totalizatoru izvērtējumu.

  Par autoru LinkedinInstagramTwitter
  Juris Bergmanis totalizators.com autors
  Juris Bergmanis

  Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.