Seko plūsmai. Šis ir pamata moto, ja runa ir par straujām koeficientu svārstībām totalizatoros. Kā tās ietekmē likmes un to veikšanu?

Veicot likmes tur, kur jau ir citu spēlētāju nauda, tu automātiski es daļa no bara. Likmju veikšana uz tā sauktajām populārajiem iznākumiem ir viens no izplatītākajiem paradumiem spēlētāju vidū. Šādā gadījumā noderēt var koeficientu izmaiņu pētīšana.

Taktika ir diez gan loģiska. Ja tu liec savu naudu uz populāru likmi, tad tu piekrīti iespaidīgam spēlētāju lokam. Tomēr vērts ņemt vērā, ka šai lielākajai daļai ne vienmēr ir taisnība. Noteikti esi ievērojis, ka totalizatoriem lielākajā gadījumā ir ieguvēji no šādām likmēm.

Kas notiktu, ja 90% no veiktajā likmēm uzvarētu? Automātisks bankrots visiem totalizatoriem.

Tajā pašā laikā nevar noliegt, ka šāda veida masveida izvēles nevar palīdzēt lēmumu izdarīšanā. Katra iegūtā informācija, piemēram, skaitļi, savainojumi, pēdējās ziņas un, protams, koeficientu izmaiņas var tevi ievest pareizos vai nepareizos lēmumos, atkarībā no tā, kā tu to interpretē.

Bez interneta lapām, kas piedāvā informāciju par koeficientu izmaiņām, totalizatoru pasaulē ir vairāki tēli, kas mēģina iegūt labumu un ietekmēt iznākumus. Šie “tēli” it kā pārdod informāciju no slepeniem avotiem, vai pat mēģina skaidrot koeficientu izmaiņas. Lielākajā gadījumā tā ir tikai skaitļu interpretācija, īsti nezinot, kāpēc specifisks iznākums pēkšņi saņem lielu atzinību.

Redzamākās koeficientu svārstības pārsvarā notiek mazākās līgās. Teiksim,  Anglijas Premjerlīgā vai Vācijas Bundeslīgā būtiskas un pēkšņas izmaiņas ir tikpat kā nereālas. Šādām līgas skatās miljardi visā pasaulē, līdz ar to arī veiktās likmes mērāmas iespaidīgos skaitļos. Tas nozīmē, ka koeficientus var izmanīt negaidīgi notikumi, piemēram, līdera trauma vai trenera atlaišana.

Tajā pašā laikā, mazākās līgās koeficientus mainīs pat 10 tūkstošu likme, jo tirgus ir krietni mazāks, līdz ar to vieglāk ietekmējams.

Pirms ķerties pirms koeficientu svārstību pētīšanai, svarīgi saprast, kas ir tie izplatītākie ietekmētēji.  Varianti pārsvarā ir trīs; augsta popularitāte noteiktai likmei, lielas summas uz konkrētu iznākumu, vai totalizatoru manipulācijas, lai padarītu likmi simpātiskāku.

Protams, atbildi zina tikai pats bukmeikers. Taču tas jautrības pēc neliedz mēģināt atrast atbildi pašam, kas reizēm var novest līdz lietderīgiem secinājumiem. Ja šīs atbildes neesi atradis, neriskē ar saviem līdzekļiem.

99% procentos gadījumos tu neatradīsi svārstību iemeslu pirms bukmeikera, tāpēc pārsteigt to neizdosies. Tāpat, ja piemēram, mazākās līgās tiek veiktas lielas likmes uz konkrētu iznākumu, totalizators mēdz izmantot iespēju “iesaldēt” koeficientus, lai pielāgotos tirgum, vai pat izņemt notikumu no turpmāko likmju veikšanas, ja rodas kāda veida aizdomas.

Tomēr – kā atrast priekšrocību koeficientu svārstībās? Ja redzi nozīmīgu izmaiņu, ņem to vērā un mēģini atrast iemeslu. Ja tici, ka caur objektīviem apsvērumiem esi atradis vērtību, veic likmi. Galvenais ir to pamatot un nelekt absurdos lēmumos.