2.septembrī 12. KHL sezonu uzsāks Latvijas superklubs Rīgas Dinamo. Vai izdosies beidzot iekļūt izslēgšanas spēlēs?

Pagājušajā sezonā Rīgas Dinamo bija ļoti tuvu, lai pātrauktu četru gadu izslēgšanas spēļu sausumu. Cīņa notika līdz pat pēdējai spēlēi un daudz kas bija atkarīgs arī no pretinieku snieguma, taču galu galā konferences astotnieks palika punkta attālumā.

Progress, salīdzinot ar 2017./18. gada sezonu (pārliecinoši pēdējā vieta konferencē) bija iespaidīgs un to būtībā nodrošināja četri spēlētāji, kuri aizvadīja karjeras labāko gadu. No tiem 2.septembrī Ŗīgas Dinamo kreklu uzvilks tikai viens.

Par kluba rezultatīvāko spēlētāju (13.visā līgā) kļuva zviedru uzbrucējs Līnuss Videls (24+24), kurš Rīgā atgriezās pēc trīs sezonām citās KHL komandās (“Torpedo”, “Red Star”, “Traktor”). Protams, šāds sniegums 34 gadus vecajā hokejistā neizbēgami radīja jaunas ambīcijas, kuras Dinamo nespēja pacelt. Ironiski, ka Līnuss bez līguma ir vēljoprojām.

Cits pārsteiguma autors bija kanādiešu aizsargs Metjū Majone, kurš debijas sezonā KHL kļuva par otro rezultatīvāko spēlētāju komandā (11+35) un otro līgā starp visiem aizsargiem. Salīdzinot ar Videlu, Majone ir pīķa vecumā (28), un viņš izlēma ceļot uz Ķīnu un pievienoties “Red Star”.

Vārtos Kristeru Gudļevski salīdzinoši negaidīti izkonkurēja Timurs Biļalovs (93,0%, 2,18), tomēr tā vietā, lai turpinātu baudīt pirmā numura godu Rīgā, vārtsargs devies atpakaļ uz Kazaņas “Ak Bars”. Tur Timuram nāksies pamatīgi cīnīties, lai pat izkarotu stabilu otrā numura pozīciju.

Tikmēr kā fēnikss no pelniem pēc traumām cēlās Lauris Dārziņš, kurš spēja atkārtot 2010./11. gada sezonā iespēto rezultativitāti (18+26). Par laimi 34 gadus vecajam hokejistam nav pārāk lielas ambīcijas, un viņš labprāt paliek un bauda hokeju mājās. Vai šosezon pietiks pulvera snieguma atkārtošanai?

No leģionāriem komandas rindās joprojām paliek Brendons Makmilans un Koltons Giliss, kuri gan pagājušajā sezonā nebija pārāk spilgti, tomēr noteikti būs noderīgi. Tāpat šosezon Dinamo spēlēs arī krievu aizsargs Sergejs Gimajevs un lietuvietis Alšauskas.

Centienos aizstāt aizgājējus, Dinamo vasarā papildinājās ar sešiem leģionāriem (teorētiski pieciem, jo vārtsargs Tretjaks sastāvā bija pagājušajā sezonā).

Par pirmajiem papildinājumiem Rīgas Dinamo paziņoja maija sākumā. Par tiem kļuva Vācijas DEL labākais vārtu guvējs Jākobs Berglunds (32+20, Krēfildas “Penguine”) un Slovākijas līgas rezultatīvākais aizsargs Bens Māršals (12+34,”Banska Bystrica” ).

Savukārt maija beigās komandas rindas papildināja vēl divi zviedri un viens kanādietis. Līdz šim karjeru Zviedrijā pavadījušais aizsargs Kristofers Berglunds (2+10, HV71), Eiropā, KHL un Ziemeļamerikā uzspēlējušais uzbrucējs Dāvids Ulstrēms (Tuskonas “Roadrunners”, 10+13), kā arī jau piecas sezonas KHL spēlējošais Kārters Eštons (9+5, “Severstal”).

Ārpus leģionāriem jāpiemin arī Mārtiņa Dzierkala sāga. Talantīgais uzbrucējs pagājušajā sezonā iekrāja 13 punktus (5+8), kas deva iespēju piedāvāt hokejistam mazāku līgumu. Tas hokejista nometni neapmierina, līdz ar to līgums nav parakstīts, lai gan tiek ziņots, ka sarunas notiek vēljoprojām.

Pārbaudes spēlēs vērojama diez gan pozitīva tendence. Desmit spēlēs izcīnīti septiņi panākumu un trīs zaudējumi (divi papildlaikā/pēcspēles metienos), turklāt otro reizi pēc kārtas mājās izcīnīts “Latvijas Dzelzceļa” kauss. Šoreiz pat bez zaudējumiem.

Par rezultatīvākajiem tajās kļuva Jākubs Berglunds (5+3) un Ulstrēms (5+4), dodot labas cerības uz to sniegumu gaidāmajā sezonā.

Lai nu kā, totalizatori par Rīgas Dinamo izredzēm iekļūt izslēgšanas spēlēs ir kritiski.  Tās tiek vērtētas ar koficientu 3.55 (11.lv) – 4.00 (Betsafe) , neiekļūšanu novērtējot pat ar 1.21(Betsafe) – 1.25 (11.lv). Savukārt iespēja izcīnīt Gagarina kausu novērtēta ar 150.00 (Pafbet) – 165.oo (Optibet), kas starp visām komandām ir vien 17.-20.augstākās.

Ar dažādu īpašo likmju izvirzīšanu pacentušies 11.lv un Betsafe totalizatori. Piemēram, 11.lv virs/zem uzvaru līnijā izvirzījuši 28.5 (pagājušajā sezonā 26, ieskaitot papildlaiku/bullīšus), koeficients 1.85. Tikmēr punktu līnijā izvirzīts 64,5 (pagājušajā sezonā 62), koef. arī 1.85.

Betsafe vienā no savām likmēm prognozē komandas sezonas rezultatīvāko spēlētāju. TOP 3 iekļauti Dārziņš (3.00), Kārters Eštons (4.50) un Jākubs Berglunds (5.00). Rezultatīvāko aizsargu TOP 3 ieņem Māršals (2.50), Uvis Balnskis (3.00) un K.Berglunds (5.00). Tāpat Betsafe piedāvā prognozēt vai kāds no dinamiešiem sezonas laikā gūs 20 vārtus (Jā/Nē, koefs 1.86) un daudz ko citu.

Veiksmīgu sezonu un likmju veikšanu!