Riga FC UEFA EL kvalifikācijā mēģinās iekost varenajam “Celtic”

Ceturtdien Skonto stadionā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas maču aizvadīs Riga FC, kas spēkosies pret Glāzgovas “Celtic” no Skotijas. Kā mača iznākumus prognozē totalizatori?

Latvijas futbola virslīgas čempioni otrajā kārtā aizvadīja dueli pret pundurvalsts Sanmarīno klubu “Tre Fiori”, tomēr tas galīgi neizvērtās kā plānots, turklāt uz brīdi pat nebija skaidrs vai mačs vispār tiks izspēlēts līdz galam.

Aizvadītajā ceturtdienā Rīgā valdīja spēcīgi vēji, un spēles norises laikā tas izpaudās ne tajā labākajā veidā. Mača astotajā minūtē pēkšņas problēmas radās ar prožektoru gaismām – daļa no tām pārtrauca degt, savukārt nedaudz vēlāk virs tiesnešu soliņa viena no lampām izsprāga. Tas radīja neplānotu pauzi, taču pēc ilgstošām apspriedēm spēle tika turpināta. Tomēr vēl viens pārsteiguma moments tika piedzīvots 45.minūtē, kad komandas pameta laukumu bez neapšaubāmi nepieciešamā lielā kompensācijas laika aizvadīšanas, kas fanos raisīja kaudzi jautājumu.

Vēlāk parādījās informācija, ka drošības apsvērumu dēļ mačs tiks pabeigts nākamā rīta 10:00. Atsākot maču rīdzinieki neparādīja diez ko spilgtu sniegumu, taču portugāļa Pedrinju gūtie vārti 57.minūtē ļāva gūt minimālu panākumu ar 1:0. Pēc uzvaras EL kvalifikācijā Riga svētdien aizvadīja kārtējo virslīgas maču, kurā ar 1:0 pārspēja Valmieru. Vienīgie vārti brazīļa Vesilja kontā jau spēles septītajā minūtē.

Kvalifikācijas trešās kārtas pretinieki “Celtic” kā Skotijas čempioni ceļu Eirokausos šosezon sāka UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, kur pirmajā kārtā ar 6:0 sakāva Reikjavīkas “KR”, savukārt otrajā kārtā ar 1:2 piekāpās Budapeštas “Ferencvaros” . Pagājušajā sezonā komanda aizcīnījās līdz Eiropas līgas “play-off”, kur astotdaļfinālā ar 2:4 divu spēļu summā piekāpās F.C. Copenhagen .Pēdējā desmitgadē komada četras reizes spēlējusi UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, 2012./13. sezonā pat tiekot “play-off”.

Jaunajā Skotijas premjerlīgas sezonā ķelti aizvadījuši septiņas spēles, izcīnot sešas uzvaras un reizi nospēlējot neizšķirti, kas kopvērtējuma tabulā liek atrasties otrajā pozīcijā. Pirms spēles ar Riga FC, komanda premjerlīgā nedēļas laikā (12.09-19.09) aizvadīja trīs spēles, visās, protams, uzvarot.

Nevienam nav pat mazāko šaubu, ka spēles favorīts ir “Celtic”, ko pierāda arī totalizatoru prognozes, koeficienti 1.20 (Betsafe, Optibet) -1.24 (11.lv) robežās. Tikmēr Riga FC pārsteigumam koeficienti 10.50 (Pafbet) -13.00 (Pafbet). Tāpat tiek prognozēts, ka duelis būs pietiekoši rezultatīvs vārtu līnijā 2,5 virs vērtējot ar 1.45 (Pafbet)-1.58 (11.lv), savukārt zem ar 2.34 (Optibet) – 2.60 (Pafbet).

Spēles uzvarētājs kvalifikācijas “play-off” kārtā tiksies ar “Sarajevo” un Podgoricas “Budućnost” dueļa uzvarētāju.