“Riga” dodas izšķirošajā kaujā par UEFA EL kvalifikācijas “play-off”

totalizatori

Ceturtdienas vakarā Helsinkos UEFA EL kvalifikācijas trešās kārtas atbildes spēli aizvadīs “Riga” futbolisti. Kā izredzes tikt “play-off” vērtē totalizatori?

Kā zināms, pirms nedēļas Rīgā pret HJK aizvadīta gana sīva cīņa, līdzīgi kā to prognozēja totalizatori. Lai gan somi rezultātu atklāja jau septītajā minūtē, rīdzinieku maču noslēgumu varonis Kamils Biļinskis 81.minūtē izlīdzināja rezultātu (1:1). Tas joprojām saglabā reālas izredzes tikt tālāk, tomēr grūtības var sagādāt HJK izbraukuma vārti, kuru dēļ obligāti jāgūst vairāk nekā vieni vārti vai jānotur minimāla 1:0 uzvara.

Jau iepriekš noskaidrots, ka dueļa uzvarētājs “play-off” cīnīsies Dānijas klubu “Copenhagen”, kuri tur nonākuši izlozes rezultātā kā UEFA ČL kvalifikācijas trešās kārtas zaudētāji.

Pirms izšķirošās kaujas abas komandas pēc ilgāka pārtraukuma aizvadījušas spēles vietējos čempionātos. “Riga”, kura pēdējo reizi Virslīgā spēlēja tikai 20.jūlijā, svētdien tajā atgriezās ar Rīgas derbiju pret vicelīderiem RFS. Lai gan tika pietaupīti vairāki vadošie spēlētāji, tika izcīnīta 2:1 uzvara, sperot plašu soli pretī titulam.

Tikmēr HJK, kura līdz šim Somijas čempionātā nav rādījusi vēlamo sniegumu (piektā vieta pēc 19 spēlēm), kaujas sastāvā sagrāva “Lahti” (4:0), kura tabulā atrodas trīs vietas zemāk. Divi vārti rezultatīvajam Riku Riski, kurš gan pirmajā spēlē pret “Riga” ar precīziem sitieniem izcelties nespēja.

Liktenīgais atbildes mačs Helsinkos tiks aizvadīts “Telia 5G” stadionā, kurā ir mākslīgais segums, kas varētu sniegt priekšrocības mājiniekiem. Zīmīgi, ka tas būs 150. HJK spēle Eirokausos, tāpēc ‘Riga” ir visas iespējas pabojāt svētkus.

Kopumā rīdzinieki jau kluba budžetu papildinājuši ar 1,08 miljoniem eiro. Panākums dotu vēl 300 tūkstošus, kā arī vērtīgos reitinga punktus.

Mājas sienu potenciālās priekšrocības parādās arī koeficientos. Totalizatori favorītu lomā izvirzījuši tieši HJK, komandas izredzes gūtu panākumu novērtējot ar 1.75 (11.lv, Optibet) – 1.77 (Betsafe). Tikmēr “Riga” izredzes prognozētas ar gana sulīgiem koeficientiem, 4.50 (Pafbet) – 4.88 (Optibet), neizšķirtam 3.20 (11.lv) – 3.40 (Pafbet).

Arī atsevišķajā likmē par iekļūšanu nākamajā kārtā totalizatori priekšrocību dod HJK, 1.30 (11.lv) – 1.36 (Pafbet), kamēr “Riga” izredzes novērtētas ar 3.00 (Pafbet) – 3.25 (11.lv, Betsafe).