Rekordliels amerikāņu skaits plāno veikt likmes jaunajā NFL sezonā

42,2 milljoni ASV iedzīvotāji plāno veikt likmes uz kādu no 2021. gada NFL sezonas spēlēm, liecina Amerikas azartspēļu asociācijas veiktais pētījums.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, potenciālo likmju veicēju skaits ir palielinājies par 36%.

Straujā izaugsme skaidrojama ar arvien augošo totalizatoru pieejamību un entuziasmu par gaidāmo sezonu kopumā. 2020. gadā likmes legāli likmes varēja veikt 18 ASV štatos un Vašingtonā, kamēr 2021. gada sezonas sākumā skaits pieaudzis līdz 26 štatiem, turklāt līdz sezonas beigām tas var pieaugt par vēl pieciem.

“Totalizatori amerikāņu vidū ir populārāki kā jebkad iepriekš un entuziasms likmju veicēju vidū par gaidāmo NFL sezonu iezīmē iespaidīgu industrijas izaugsmi pēdējos trīs gados, ” atzīmē AGA prezidents Bils Millers. “Svarīgi uzsvērt, ka 2021. gada NFL sezonas sākumā vairāk nekā 111 miljoni pieaugušo amerikāņu varēs droši veikt likmes regulētos totalizatoros mājas štatos, nevis nelegālajā tirgū.”

Lai gan tiek prognozēts, ka NFL likmju veikšana palielināsies visās derību metodēs, paredzams, ka  tiešsaistes totalizatoriem gaidāma vislielākā izaugsme nekā 2020. gadā, bet nelegālajiem totalizatoriem – lēnākais pieaugums.

21,7 miljoni amerikāņu veiks likmes draugu vidū, kas ir 30% pieeaugums salīdzinot ar 2020. gadu. 19, 5 miljoni likmes veiks online totalizatoros – 73% pieaugums. 14,6 miljoni piedalīsies maksas “fantasy” vai cita veida konkursos, 69% pieaugums. 10,5 miljoni likmes veiks fiziskā kazino, 58% pieaugums.

AGA pētījums arī norāda uz sporta likmu nozīmi līgai, jo 37% no faniem plāno veikt likmes, no kuriem gandrīz puse (47%) sevi uzskata par dedzīgiem faniem.

“Fani ir profesionālā sporta sirds un līgas kā NFL apzinās totalizatoru potenciālu, lai veicinātu fanu iesaisti, “atzina Milers. “Lai izmantotu šo milzīgo iespēju, NFL un tās 32 komandām ir arī jāapzinās pienākums izglītot līdzjutējus un veicināt atbildīgu spēli.”

Likmju veicēju vidū favorīti uz Super Bowl iegūšanu ir “Chiefs” (15%), kam seko “Buccaneers” (11%) un “Cowboys”.